Faber moto představuje na Motosalonu 2020 žhavé italské novinky značek Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa

Pro rok 2020 si společnost Faber moto, výhradní importér značek Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa do České republiky, připravila celou řadu novinek, které poprvé české veřejnosti představí na veletrhu Motosalon 2020 v Brně. Letošní Motosalon se koná v areálu BVV od 5. do 8. března a žhavé italské novinky značek koncernu Piaggio najdete v Pavilonu P, na stánku 44.

„Naše expozice na Motosalonu 2020 bude tím prvním, co návštěvníci uvidí po vstupu do Pavilonu P. Proto jsme si dali extra záležet na tom, abychom zaujali jak milovníky silničních, či cestovních motocyklů, tak skútrů,“ říká Adam Žert, country manažer společnosti Faber moto. „Hlavní novinkou našich značek je letos zbrusu nový skútr Piaggio Medley, který přepisuje měřítka v segmentu skútrů s velkými koly. Také další námi zastupované značky ale nezahálejí a návštěvníci si tak budou moci prohlédnout inovovaný silniční motocykl Aprilia RSV4 1100 Factory, enduro Moto Guzzi V85 ve speciální edici Travel a také stylový skútr Vespa GTS, či inovovaný elektrický model Vespa Elettrica.“

PIAGGIO
Hlavní novinkou značky Piaggio na letošním Motosalonu je zcela nová generace všestranného skútru Medley. Ten v sobě spojuje hbitost městského vozidla s dynamikou skútru na velkých kolech a pohodlím a nosností velkého modelu GT. Kromě nového designu je představované Piaggio Medley vybaveno také nejmodernějším provedením motorů i-get 125 a 150 cm3, které se výkonem 11 kW, respektive 12,1 kW řadí mezi nejsilnější ve své třídě. Nové Medley může být vybaveno také systémem Piaggio MIA (ve verzi S nabízen standardně), který propojuje chytrý telefon se skútrem přes Bluetooth a ovládá telefonní hovory, hlasové příkazy nebo hudbu prostřednictvím příkazů na přístrojové desce a na řídítkách.

V případě příznivého počasí budou mít navíc zájemci jedinečnou možnost vyzkoušet si nové Piaggio Medley na testovacím polygonu za pavilonem P a přesvědčit se tak o jeho kvalitách.

Na stánku Piaggio budou dále k vidění také skútry Liberty, Beverly a tříkolový skútr MP3.

APRILIA
Značka z italského Noale letos v Brně představí aktualizovaný model Aprilia RSV4 1100 Factory. Nejzásadnější změnou je semi-aktivní podvozek Öhlins pro ještě lepší prožitek z jízdy za všech okolností. Ruku v ruce s technickými vylepšeními přichází také vylepšení vzhledu motocyklu, a to např. ve formě karbonového krytu nádrže či nové grafiky na karoserii.

Kromě nového RSV4 návštěvníci Motosalonu na stánku značky Aprilia uvidí také modely Tuono V4 Factory, Shiver 900, Dorsoduro 900, SX 125 a skútr SR 50. Zpestřením pak bude speciální fotokoutek se závodní atmosférou a fotografickou soutěží o podepsané části závodních speciálů továrních jezdců Aprilia Racing.

MOTO GUZZI
Italská kultovní značka Moto Guzzi na Motosalonu předvede speciální provedení svého endura V85 TT s názvem Travel. Populární model pro každý terén dostal řadu vylepšení, např. boční plastové kufry, vyhřívané rukojeti řídítek, přídavná mlhová světla, vyšší čelní štít, speciální lakování v barvě SABBIA NAMIB, pneumatiky Michelin Anakee Adventure či informační systém Moto Guzzi Multimedia platform.

Na stánku Moto Guzzi budou k vidění také další modely značky z Mandella, např. V9 Bobber, klasické provedení V85 TT, několik staveb Moto Guzzi a stroje V7 ve více variantách.

VESPA
Vespa na brněnském Motosalonu představí modifikované provedení prvního zcela elektrického skútru značky Vespa Elettrica, které je nově schopné jet maximální rychlostí až 70 km/h. Stylovou novinkou pak bude také model GTS ve stylové edici Racing Sixties, která je inspirována závody 60. let.

Příslušenství
Zcela speciální stánek bude na brněnském Motosalonu věnován také příslušenství a doplňkům v čele s italskou značkou Tucano Urbano, která představí rozsáhlou kolekci stylového oblečení a dalších doplňků do chladného počasí. Této kolekci budou sekundovat další doplňky značek Helmo Milano, Cosmo Connect, Cellularline a Zovii.

Czech Custom Grand Prix
Jedinečnou možnost, jak si prohlédnout upravené „custom“ stroje značek Moto Guzzi a Vespa, budou mít návštěvníci navíc v Pavilonu F, a to v rámci Czech Custom Grand Prix, partnerské akce veletrhu Motosalon 2020, ve které je Faber moto partnerem kategorie skútrů. K vidění budou nejen tovární úpravy, ale také modifikace zákazníků značek Moto Guzzi a Vespa, kteří přihlásí své stroje do soutěže.