Společnost QNAP představuje chytré řešení pro rozpoznávání obličejů QVR Face

Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, dnes představila QVR Face, nové chytré řešení pro rozpoznávání obličejů na bázi NAS, které integruje pokročilou technologii pro práci s digitálním obrazem využívající umělou inteligenci (AI). QVR Face je aplikace pro NAS, která integruje streamovací kamery RTSP a systémy třetích stran prostřednictvím API, což uživatelům umožňuje snadno vybudovat nákladově efektivní, vysoce výkonný systém pro rozpoznávání obličejů pro firemní kanceláře, rezidenční komunity, výzkumné instituce a maloobchodní prodejny.

QVR Face, chytré řešení pro rozpoznávání obličejů, disponuje analýzou videa v reálném čase u všech videostreamů RTSP z IP kamer nebo záznamů uložených na NAS. Analýzu videa, kterou aplikace QVR Face poskytuje, lze poté použít pro konfiguraci profilů, skupin a oznámení událostí pro okamžité rozpoznávání obličejů. QVR Face je ideální pro automatické řízení při vstupu do dveří, správu docházky a inteligentní maloobchodní služby.

„Inteligentní systém rozpoznávání obličejů QVR Face vyžaduje pro vytvoření pouze jedno zařízení NAS a nevyžaduje další služby cloud computingu ani další karty akcelerátoru,“ řekl Jason Tsai, produktový manažer QNAP a dodává: „QVR Face také poskytuje komplexní licenční plán pro flexibilní zavádění. Analýza videí a registrované profily z QVR Face se ukládají přímo na NAS s pomocí mechanismu ochrany dat, který zajišťuje soukromí a zabezpečení dat rozpoznávání obličejů.“

Partneři z řad třetích stran v průmyslových odvětvích, jako jsou sledovací systémy, dveřní přístupové systémy nebo digitální zobrazovací systémy, mohou využít data z analýz obličejů z aplikace QVR Face (včetně funkcí Event, Metadata Notify a Result) prostřednictvím aplikačního rozhraní API k automatizaci správy služeb, aby byla zajištěna bezpečnost prostor při současném vytvoření flexibilnějšího inteligentního řízení maloobchodu.

Dostupnost
Chytré řešení pro rozpoznávání obličejů QVR Face lze stáhnout z QTS App Center. Základní plán aplikace umožňuje uživatelům vytvořit analytický úkol nebo zakoupit licenční plán a rozšířit analytické úkoly a přidat profily pro rozpoznávání obličejů. (Poznámka: Jeden profil podporuje až 10 obrazů obličeje téže osoby.) Další informace o produktech můžete získat a na kompletní řadu QNAP NAS se můžete podívat na stránkách www.qnap.com.