VESPA ČESKÁ REPUBLIKA, VESPA CLUB PRAHA A KAPKA NADĚJE PO ROCE OPĚT SPOJILY SÍLY A USPOŘÁDALY CHARITATIVNÍ VYJÍŽĎKU A SBÍRKU

VESPA CHARITATIVNÍ SBÍRKA PRO KAPKU NADĚJE SE PRODUŽUJE DO 19. PROSINCE 2023

VEŘEJNÁ FINANČNÍ SBÍRKA BUDE PROBÍHAT AŽ DO 19. PROSINCE 2023 A VÝTĚŽEK Z NÍ POPUTUJE NA NÁKUP LÉKAŘSKÝCH PŘÍSTROJŮ

První adventní neděli, 3. prosince 2023, proběhl v Praze II. ročník charitativní jízdy pro Kapku naděje. Akce byla pořádána českým importérem značky Vespa ve spolupráci s Nadačním fondem Kapka naděje pod záštitou Vespa Clubu Praha. Díky nepřízni počasí se z jízdy stal spíše „charitativní sraz“ před klubovnou pražského Vespa Clubu. To však účastníkům nebránilo obléct si vánoční kostým a s úsměvem na tváři podpořit dobrou věc.

Akce odstartovala v 10 hodin a plánovaná trasa měla vést pražským centrem z Holešovic až k Fakultní nemocnici Motol. V Holešovicích se však kvůli vydatnému sněžení a mrazu v předešlých dnech nakonec i zůstalo. Vyjížďka se tak proměnila v příjemné předvánoční setkání milovníků italských skútrů.

Všichni zájemci, nehledě na to, zda se zúčastnili charitativní jízdy či vlastní skútr Vespa, mohou zároveň přispět libovolnou částkou do veřejné finanční sbírky. Po dohodě s organizátory se prodlužuje původní termín sbírky a přispívat se tak může až do 19. prosince 2023. Veškerý výtěžek poputuje na nákup potřebných lékařských přístrojů do jedné z nemocnic v České republice. Šek s výsledným obnosem bude následně symbolicky předán prezidentce Nadačního fondu Kapka naděje Vendule Pizingerové zástupci Vespa Clubu Praha.

V minulém roce se díky této akci vybralo krásných 38 251 Kč a organizátoři doufají, že v letošním roce bude tato částka překonána.