Toshiba rozšiřuje svou rozsáhlou nabídku Ultrabooků o elegantní, tenký a lehký Satellite U940

Satellite U940 s úhlopříčkou displeje 35,6 cm (14,0″) a dedikovanou grafickou kartou přináší vynikající zážitek při práci i zábavě 

Praha, Česká republika, 4. září 2012 společnost Toshiba dnes představila nového člena své početné rodiny UltrabookůTM – Satellite U940. Tento elegantní stříbrný model je dobrou volbou pro ty, kdo hledají snadno přenosný, ale přitom výkonný UltrabookTM a také ocení velký displej, jehož úhlopříčka činí 35,6 cm (14,0″). Vysoce výkonný Satellite U940 je osazen nejnovějšími procesory a grafickými kartami pro UltrabookyTM. Bude v Evropě k dispozici ve čtvrtém čtvrtletí 2012.

Tisková zpráva CZ
Tlačová správa SK 

Výkon na cestách
Díky vysokému výkonu třetí generace procesorů Intel® pro UltrabookyTM a dedikované grafiky, poskytne Satellite U940 na svém 35,6cm (14,0″) displeji skutečný HD multimediální zážitek. Zvládne také náročnější hry a pokročilé kancelářské aplikace. Do tenkého těla se vešly silné stereo reproduktory, umocněné funkcí SRS Premium Sound™ 3D pro bohatý zvukový zážitek. Nový UltrabookTM od Toshiby přichází ve variantě s rychlým, tichým a vysoce nárazu odolným SSD s kapacitou až 256 GB, nebo s HDD o kapacitě až 1TB, který je podpořen 32GB SSD pro rychlejší reakce a okamžité spouštění systému či aplikací.

Široká nabídka portů a rozhraní
Přestože je Satellite U940 silný jen 20,9 mm, má široký výběr plnohodnotných portů a rozhraní. Patří mezi ně HDMI®, Ethernet LAN a dva USB 3.0, z nichž jeden nabízí podporu Sleep-and-Charge pro nabíjení chytrých telefonů či MP3 přehrávačů i když je notebook vypnutý. Samozřejmostí je přítomnost vysokorychlostního bezdrátové sítě WLAN, Bluetooth® a Intel® Wireless Display pro bezdrátový přenos obrazu.

Elegantní a štíhlý vzhled
Funkcemi nabitý Satellite U940 je zabalen do hladkého, elegantního a přesto odolného stříbrně zabarveného pláště se směsicí texturovaných povrchů. Hmotnost Satellite U940 začíná už na 1,7 kg v závislosti na konkrétní konfiguraci.

Ultrabook™ je ochranná známka společnosti Intel Corporation USA a dalších zemích.

Všechny uvedené ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.

Přesné specifikace produktu závisí na modelu a místní dostupnosti.

O společnosti Toshiba
Společnost Toshiba je přední světový inovátor při zavádění nových pokročilých technologií, diverzifikovaný výrobce a prodejce vyspělých elektronických a elektrických produktů, mezi které patří digitální spotřební produkty, elektronická zařízení a komponenty, energetické systémy včetně jaderných, průmyslové a sociální systémy infrastruktury a domácí spotřebiče.

Společnost Toshiba byla založena v roce 1875 a dnes provozuje globální síť více než 490 firem s 203 000 zaměstnanci po celém světě a ročním prodejem, který překračuje 6,3 bilionů jenů (77 miliard USD). Navštivte webové stránky Toshiba na adrese www.toshiba.co.jp/index.htm.

Společnost Toshiba Europe GmbH se sídlem ve městě Neuss v Německu je pobočka v plném vlastnictví společnosti Toshiba Corporation v Tokiu.

Další tiskové materiály a informace
Další tiskové materiály a produktové obrázky jsou uvedeny v tiskovém salonu Toshiba Press Lounge na stránkách www.toshiba.eu/presslounge.

Kontakt pro média:
Michal Houdek
LivePR
+420 602 147 229
michal@livepr.cz