Nový konvertibilní Ultrabook od Toshiby

Toshiba zvyšuje laťku v inovativním designu se svým prvním hybridním notebookem/tabletem – Satellite U920t 

Praha, Česká republika, 4. září 2012 společnost Toshiba dnes oznámila nový konvertibilní UltrabookTM Satellite U920t, který spojuje jednoduchost použití a výkon notebooku s okamžitým probuzením a použitelností tabletu. Dotykový displej s úhlopříčkou 12,5″ se jednoduše transformuje z notebooku do režimu tabletu. Satellite U920t je tak novou alternativou pro uživatele, kteří chtějí univerzální mobilní počítač v extrémně kompaktním těle. Nabízí totiž to nejlepší z obou světů: pro konzumaci obsahu může být konvertibilní UltrabookTM provozován v režimu tabletu, zatímco pro tvorbu obsahu bude vítaným řešením mód notebooku. Díky partnerství se společností Intel je model U920t vybaven senzorem Intel Solution Sensor®, který monitoruje stavy prostředí, jako je akcelerace, úhlová rychlost nebo intenzita okolního světla. Kromě toho se Satellite U920t spustí během několika sekund a umožňuje rychlé probuzení. Nový konvertibilní UltrabookTM od Toshiby bude v Evropě k dispozici během čtvrtého čtvrtletí 2012.

Tisková zpráva CZ
Tlačová správa SK 

Vše o displeji
Tento všestranný hybrid je založen na inovativní konstrukci displeje. Ta umožňuje rychlou, jednoduchou konverzi z notebooku na tablet. Úhlopříčka 12,5″, dotyková obrazovka s podporou až pěti prstů zároveň, LED podsvícením a širokými pozorovacími úhly zobrazuje obraz ve vysoké kvalitě s bohatými barvami. Displej je chráněn proti poškrábání sklem Corning® Gorilla® Glass, které je navíc opatřeno vrstvou zabraňující ulpívání otisků prstů.

Skvělý design podtržen vysokým výkonem
Satellite U920t je poháněn třetí generací procesorů Intel® pro Ultrabooky a nejnovější grafickou kartou Intel® HD Graphics 4000, snadno tak zvládne i složité výpočetní úlohy. Zabudované SSD s kapacitou až 256 GB a obzvlášť vysokou přenosovou rychlostí je ideální pro práci na cestách. SSD neprodukuje hluk ani teplo, je vysoce odolné proti nárazům a je také velmi energeticky úsporné.

Malý velikostí, velký konektivitou
Malý a velmi snadno přenosný Satellite U920t nabízí plnohodnotné porty, jako je HDMI®, dva USB 3.0 a čtečku karet SDTM. Také má WLAN a Bluetooth® 4.0 pro rychlý bezdrátový přístup k sítím a připojení periferií. Podpora technologie Intel® Wireless Display umožňuje bezdrátové streamování jakéhokoliv obsahu na velkou obrazovku kompatibilního televizoru. Konvertibilní UltrabookTM má zabudovány dvě kamery: přední VGA s 1Mpx čipem a senzorem okolního světla a druhou 3Mpx s automatickým ostřením na zadní straně. Jeden z USB portů podporuje funkci Sleep-and-Charge pro nabíjení připojeného chytrého telefonu, MP3 přehrávače nebo jiné přenosné elektroniky i když je Ultrabook™ vypnutý.

Elegantní hořčíkové šasi
Satellite U920t kombinuje stříbrně zabarvené povrchové materiály z hořčíkové slitiny s opěrkami dlaní z vysoce kvalitních prvků. Spodní část je z poloviny hnědá s texturovaným povrchem. Klávesnice s matnými černými dlaždicovými klávesami a LED podsvícením už jen podtrhuje povedený design tohoto konvertibilního Ultrabooku.

UltrabookTM  je ochranná známka společnosti Intel Corporation USA a dalších zemích.

Všechny uvedené ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.

Přesné specifikace produktu závisí na modelu a místní dostupnosti.

O společnosti Toshiba
Společnost Toshiba je přední světový inovátor při zavádění nových pokročilých technologií, diverzifikovaný výrobce a prodejce vyspělých elektronických a elektrických produktů, mezi které patří digitální spotřební produkty, elektronická zařízení a komponenty, energetické systémy včetně jaderných, průmyslové a sociální systémy infrastruktury a domácí spotřebiče.

Společnost Toshiba byla založena v roce 1875 a dnes provozuje globální síť více než 490 firem s 203 000 zaměstnanci po celém světě a ročním prodejem, který překračuje 6,3 bilionů jenů (77 miliard USD). Navštivte webové stránky Toshiba na adrese www.toshiba.co.jp/index.htm.

Společnost Toshiba Europe GmbH se sídlem ve městě Neuss v Německu je pobočka v plném vlastnictví společnosti Toshiba Corporation v Tokiu.

Další tiskové materiály a informace
Další tiskové materiály a produktové obrázky jsou uvedeny v tiskovém salonu Toshiba Press Lounge na stránkách www.toshiba.eu/presslounge.

Kontakt pro média:
Michal Houdek
LivePR
+420 602 147 229
michal@livepr.cz