Toshiba představuje nový tablet Encore – kompletní možnosti Windows 8.1 pro práci i zábavu

 • Každodenní společník s multi-dotykovým displejem 20,32 cm (8”) je určen pro pohodlné používání jednou rukou
 • Předinstalovaná sada Microsoft Office Home & Student 2013 pro produktivitu na cestách
 • Xbox aplikace včetně bezplatného streamování hudby a funkce Xbox SmartGlass pro zrcadlení obsahu mezi zařízeními

Malta_Beauty_LittlePorts_HIGH_RES Malta_Beauty_LyingOnBack Malta_Beauty_port_side_2_HIGH_RES Malta_Beauty_SlightAngleBack Malta_Beauty_SlightAngleFront Malta_Beauty_StandingOnTip Malta_Beauty_StandingOnTip_HIGH_RES

Společnost Toshiba Europe GmbH představuje svůj nový tablet Encore – plně optimalizovaný pro Windows 8.1, s vestavěnými funkcemi a aplikacemi pro produktivitu i zábavu. Tento ultra-přenosný tablet je ideální pro spotřebitele a profesionály, kteří chtějí plynule přecházet mezi prací, hrou a sdílením na jednom zařízení.

„Hranice mezi firemním a spotřebitelským využitím se stále více zužuje, takže zařízení musí nabízet více možností, aby uspokojila obě potřeby” říká Jiří Horák, Country Manager CZ&SK, Toshiba Europe GmbH. „S Encore mohou zákazníci očekávat kompletní PC zážitek s 8″ tabletem, a to včetně efektivního a výkonného prostředí Windows 8.1, které splňuje nejrůznější profesní i osobní potřeby uživatelů v průběhu celého dne ”

„Toshiba je i nadále průkopníkem v oblasti dotykových přístrojů a přináší nové imponující moožnosti s Windows 8,” řekl Jordan Chrysafidis, viceprezident pro celosvětový marketing OEM Microsoft Corp. „Těšíme se na spolupráci se společností Toshiba v oblasti uvedení Windows 8.1 a věříme, že nové produkty osloví již v roce 2013 zákazníky po celém světě.“

Snadné držení a používání jednou rukou

S výrazným stylem a vysokou odolností, ergonomickým designem, který je koncipován s ohledem na mobilitu, je Encore optimalizován pro použití v režimu na výšku a snadno se ovládá jednou rukou. Všechny reproduktory, mikrofony a kamery byly umístěny mimo oblast, kde je tablet běžně držen, takže uživatelé mohou pohodlně používat multi-dotykový displej, poslouchat hudbu, pořizovat fotografie nebo volat po Skype bez ovlivnění funkčnosti. Tenký a lehký design je ideální pro ty, kteří chtějí číst e-knihy nebo sledovat filmy na cestách.

Kancelářské možnosti pro produktivitu na cestách

S plnou předinstalovanou verzí Microsoft Office Home & Student 2013 mohou uživatelé pracovat s tabletem Encore kdekoli s množstvím dokumentů stejně, jak jsou zvyklí. Encore tak výborně poslouží jako rozšíření jejich primárního počítače. Plné verze aplikací Word 2013, Excel 2013, PowerPoint 2013 a OneNote 2013 zvyšují produktivitu na cestách, ať už při čtení, úpravách, vytváření nebo sdílení dokumentů a prezentací. 7 GB volného on-line úložiště SkyDrive umožňuje ukládat soubory v cloudu pro rychlý přístup a synchronizaci s dalšími zařízeními se systémem Windows. Pro větší pohodlí je navíc možné snadno připojit Bluetooth® klávesnici. Toshiba Encore pohání nejnovější procesor Intel® Atom™, který zajišťuje rychlý a plynulý výkon, vysokou produktivitu i zázemí k tvořivosti na cestách.

Okamžitě připraven k práci a vždy aktuální

Tablet Toshiba Encore je ihned po vybalení z krabice připraven splnit jakýkoli úkol. Technologie InstantGo probudí Encore z pohotovostního režimu velmi rychle, takže je téměř okamžitě k dispozici pro použití. I když je tablet v režimu spánku, režim pohotovostního připojení udržuje konektivitu k síti a automaticky zajišťuje synchronizaci, takže veškerý obsah je stále aktuální. Díky funkci InstantGo, která snižuje spotřebu energie a prodloužuje životnost baterie, je Toshiba Encore efektivní i na dlouhých cestách.

Řada aplikací a funkcí pro zábavu v pohybu

S jasným 20,32 cm (8“) displejem AutoBrite™, síle Dolby® Digital Plus v kombinaci s vysoce kvalitními stereo reproduktory a ultra rychlému rozhraní Wi-Fi® je Toshiba Encore postaven pro mobilní zábavu. Předinstalovaná aplikace Microsoft Xbox umožňuje bezplatné streamování hudby a po dobu 90 dnů poskytuje neomezený přístup ke 30 milionům skladbám a volným Xbox hrám. Uživatelé mohou dokonce sdílet svůj oblíbený obsah mezi obrazovkami nebo používat tablet pomocí Xbox SmartGlass jako druhý displej pro Xbox 360 nebo Xbox One. Díky nové aplikaci Internet Explorer 11, která je optimalizována pro tablety s dotykovým ovládáním a usnadňuje načítání webových stránek a streamování videa, je mnohem rychlejší celoobrazovkové prohlížení internetu.

Optimalizováno pro Skype. Toshiba Encore přichází s pokročilými funkcemi kamery a duálním mikrofonem s účinnou redukcí šumu pro větší čistotu zvuku během volání. 8 MP zadní kamera a 2.0 MP fotoaparát na přední straně jsou připraveny pro brilantní videochat na cestách nebo zachycení a sdílení ostrých snímků nebo videosekvencí. Možnosti připojení zahrnují mikro-USB port pro přenos dat, micro-HDMI® pro připojení na větší obrazovky ať už doma nebo na obchodní schůzce a micro-SD slot lze použít pro rozšíření kapacity nebo sdílení obsahu s jinými zařízeními.

Nový tablet Toshiba Encore bude v Evropě k dispozici během čtvrtého čtvrtletí roku 2013.

Toshiba Encore tablet:

 • 20.32cm (8”) AutoBrite™ 1280 x 800 HFFS LCD displej s širokým pozorovacím úhlem  a podporou ovládání pěti prsty
 • Nejnovější Intel® Atom™architektura
 • 2GB LPDDR3 paměti
 • Grafika Intel® HD
 • Předinstalované Microsoft Office Home & Student 2013
 • Až 64GB eMMC
 • Pohotovostní podpora připojení (InstantGo)
 • Konektivita: 1x Micro-USB 2.0, 1x Micro-HDMI®, Micro-SD (až 64GB), Wi-Fi 802.11 a/b/g/n a Bluetooth® 4.0, 3.5mm mikrofonní a sluchátkový combo jack
 • Vysoce kvalitní stereo reproduktory s Dolby® Digital Plusi
 • 2.0MP přední kamera (1080p video capture) a 8.0MP zadní kamera (1080p video capture)
 • Duální mikrofon s technologií potlačení šumu
 • Vestavěný modul GPS
 • Výdrž na baterie: až 7[i] hodin
 • OS: Windows 8.1
 • Barva: světle zlatá
 • Rozměry: 213 x 136 x 10.68 mm


[i] Založeno na MobileMark 2012