PocketBook představuje novou elektronickou čtečku PocketBook Basic Touch vybavenou multidotykovým displejem Film Touch

PocketBook jako první na světě implementuje do svých čteček multidotykový displej postavený na technologii E-Ink® Pearl nazvaný Film Touch

624(basic-touch)_grey_en_front 624(basic-touch)_grey_en_front-bottom-right

PocketBook představuje na veletrhu IFA novinku ze světa elektronického čtení – ke stávající řadě dotykových čteček přibude čtečka vybavená technologií „Film Touch“, která nabízí vyšší citlivost při zachování minimální tloušťky zařízení.

PocketBook, největší evropský výrobce elektronických čteček, představuje na mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky IFA v Berlíně nové zařízení, které se díky displeji vybavenému technologií „Film Touch“, silnějšímu procesoru a větší operační paměti postará o to, že se čtení na čtečce PocketBook Basic Touch přiblíží zase o kus dál k pocitu čtení klasické knihy.

Díky navýšení operační paměti na 256 MB a rychlejšímu procesoru o taktovací frekvenci 1 GHz bude otáčení a překreslení stran ještě rychlejší.

Čtení v oblacích, doslova

Spolu s navýšením specifikací čtečky a přidáním technologie „Film Touch“ přichází i jedna další příjemná novinka. PocketBook Basic Touch přichází s integrací služby Dropbox do firmwaru čtečky. Díky tomu jakýkoli uživatel, který využívá služeb webového úložiště Dropbox, může do čtečky ihned – bez jakéhokoli softwaru a dalších kabelů – nahrát své knihy.

Díky široké podpoře formátů souborů (16 textových a 4 grafických) tak získává čtečka úplně nový rozměr i na poli práce se soubory. Jakýkoli textový dokument je díky integraci služby Dropbox do čtečky ihned po ruce, to platí i pro grafické soubory.

Čtečka je vybavena 4 GB paměti pro uložení dat, paměť lze rozšířit Micro SD kartou o maximální velikosti 32 GB. V případě využití služby Dropbox se však kapacita čtečky může až několikanásobně zvětšit. To v závislosti na velikosti webového úložiště.

Rozhraní Wi-Fi je v tomto případě samozřejmostí, uživatel se tak mimo synchronizaci souborů může spolehnout i na internetový prohlížeč nebo on-line službu ReadRate, která dovoluje sdílet své oblíbené pasáže, pocity a hodnocení knih s přáteli a rodinou.

Moderní rozhraní v kombinaci s hardwarovými tlačítky

Mnohdy je otočení či překreslení stránky mnohem komfortnější použitím hardwarových tlačítek. To zvláště při používání čtečky jednou rukou. Využití hardwarových tlačítek v kombinaci s moderním rozhraním čtečky, tenkého těla s šestipalcovým displejem E-Ink® tak dělá čtení na čtečce pohodlné za každých podmínek.

 

Displej E Ink® Pearl
Rozlišení displeje 800 x 600 bodů, 166 dpi
Velikost displeje 6”
Dotyková vrstva Kapacitní multi-dotyková Film Touch
Stupňů odstínů šedi 16
CPU 1 GHz
Paměť 4GB
RAM 256MB
Baterie Li-Ion, 3.7 V, 1300 mAhS až jedním měsícem na nabití
Wi-Fi Wi-Fi (802.11 b/g/n)
USB Micro USB
Paměťové karty Micro SD až do kapacity 32 GB
Operační systém Linux 2.6
Podporované formáty knih (bez konverze souborů) EPUB DRM, EPUB, PDF DRM, PDF, FB2, FB2.ZIP, TXT, DJVU, HTM, HTML, DOC, DOCX, RTF, CHM, TCR, PRC (MOBI)
Obrázky JPEG, BMP, PNG, TIFF
Předinstalované slovníky 25 slovníků ABBYY® Lingvo,
Předinstalované aplikace Dropbox integrace, ReadRate, Book Store, internetový prohlížeč, Kalkulačka, kalendář & hodiny, Šachy, slovníky, Klondike, prohlížeč fotografií, RSS zprávy, Had, Sudoku.
Rozměry 174,4 х 114,6 х 8,3 mm
Hmotnost 175 g
Barvy Bílá, temně šedá