Toshiba je průkopníkem vývoje Quad Full HD (4K) televizorů

Platforma CEVO ENGINE 4K od společnosti Toshiba přináší pro Quad Full HD (4K) rozlišení na velké obrazovce televizorů ještě ostřejší a sytější fotografie

Praha, Česká republika, 31. srpna 2012 – společnost Toshiba dnes oznámila celou řadu Quad Full HD (4K) televizorů. Po uvedení prvního Quad Full HD (4K) modelu 55ZL2 budou mít nové televizory úhlopříčku až 84″ a nově vyvinutou platformu CEVO ENGINE 4K. Největší 84″ (213 cm) model Toshiba představuje na svém stánku na veletrhu IFA 2012 v Berlíně. Ve srovnání s Full HD TV má takový televizor čtyřikrát větší počet pixelů a v kombinaci s platformou ENGINE CEVO 4K přináší ohromující ostrost obrazu, detaily a hloubku. Ať už sledujete 4K filmy na YouTubeTM, hrajete hry se 4K snímky, zkoušíte 4K webové aplikace, jako je služba mapování u Google MapsTM, nebo sledujete obraz natočený jednou z již běžně dostupných 4K kamer, Quad Full HD (4K) televizory od Toshiby vám přinesou impozantní podívanou. Řada Quad Full HD (4K) televizorů bude v Evropě k dispozici v první polovině 2013 v závislosti na konkrétní zemi.

Tisková zpráva CZ
Tlačová správa SK

Ostrost a detaily
Quad Full HD (4K) televizory od Toshiby poskytují mimořádnou kvalitu obrazu u krátké i delší pozorovací vzdálenosti, což je velmi přínosné na obrazovkách větších než 50″ (127 cm). Ve srovnání s běžným Full HD televizorem stejné velikosti se optimální pozorovací vzdálenost pro QFHD displeje sníží o polovinu a prohlížení obrázků v plné QFHD kvalitě už nebude omezeno jen na velké plochy, ale dočká se praktického využití v domácnosti. S touto inovací a s neustálým přibýváním 4K obsahu se zvyšuje touha uživatelů vlastnit velkou Quad Full HD (4K) obrazovkou. Díky podpoře USB a platformy CEVO ENGINE 4K jsou uživatelé dokonce schopni nahrát své vlastní vytvořené 4K obrázky a vyzkoušet tak nádherné detaily a kvalitu.

CEVO ENGINE 4K & Toshiba 4K Resolution+
Nově vyvinutá platforma CEVO ENGINE 4K je jádrem Quad Full HD (4K) televizorů od Toshiby. Poskytuje obrovský výkon pro zpracování signálu, generování obrazu, jasnost, kvalitu a přesnost. Platforma CEVO ENGINE 4K má navíc tu výhodu, že rozšiřuje množství obsahu, který si divák může vychutnat. Buďto prostřednictvím vstupu nativního 4K obsahu skrz technologii HDMI™ nebo z Blu-rayTM média. Obrazu dodána ostrost, detail a hloubka 4K rozlišení, které byste jinak na televizní obrazovce neviděli. Blu-rayTM obsah je vylepšen pomocí nejnovějšího algoritmu Toshiba 4K Resolution+ v rámci platformy CEVO ENGINE 4K a poté je brilantně zobrazen na Quad Full HD (4K) obrazovce.

Oživení pasivní 3D technologie
Význam pasivní 3D technologie je zvýšen tím, že u 4K televizorů konečně přinese skutečný 3D Full HD obraz. Díky 2160 vodorovným linkám je nyní možné poskytnout každému oku zvlášť 1080 linek, což odstraní limity pasivního 3D zobrazování. To je spolu se skutečným Quad Full HD obrazem další výhodou pro ty, kdo vlastní Quad Full HD (4K) televizor od Toshiby.

HDMI, logo HDMI a High-Definition Multimedia Interface jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti HDMI Licensing LLC.

 

Blu-ray Disc™ a Blu-ray™ jsou ochranné známky Blu-ray Disc Association.

Google Maps je ochranná známka společnosti Google, Inc.

Všechny uvedené ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.
Přesné specifikace produktu závisí na modelu a místní dostupnosti.

O společnosti Toshiba
Společnost Toshiba je přední světový inovátor při zavádění nových pokročilých technologií, diverzifikovaný výrobce a prodejce vyspělých elektronických a elektrických produktů, mezi které patří digitální spotřební produkty, elektronická zařízení a komponenty, energetické systémy včetně jaderných, průmyslové a sociální systémy infrastruktury a domácí spotřebiče.

Společnost Toshiba byla založena v roce 1875 a dnes provozuje globální síť více než 490 firem s 203 000 zaměstnanci po celém světě a ročním prodejem, který překračuje 6,3 bilionů jenů (77 miliard USD). Navštivte webové stránky Toshiba na adrese www.toshiba.co.jp/index.htm.

Společnost Toshiba Europe GmbH se sídlem ve městě Neuss v Německu je pobočka v plném vlastnictví společnosti Toshiba Corporation v Tokiu.

Další tiskové materiály a informace
Další tiskové materiály a produktové obrázky jsou uvedeny v tiskovém salonu Toshiba Press Lounge na stránkách www.toshiba.eu/presslounge.

Kontakt pro média:
Michal Houdek
LivePR
+420 602 147 229
michal@livepr.cz