Nová řada spolehlivých byznysových projektorů

Dataprojektory Toshiba NHX21A a NHW22A poskytnou dlouhou životnost a excelentní kvalitu obrazu 

Praha, Česká republika, 31. srpna 2012 Toshiba dnes představila dva nové, výkonné a spolehlivé byznysové projektory. Modely NHX21A a NHW22A nabízejí prodlouženou životnost až 20000 hodin*, což z nich dělá výbornou volbu pro podniky, které hledají spolehlivý projektor s nízkými provozními náklady. Nová zařízení perfektně zapadají mezi ostatní projektory od Toshiby, mezi které patří i nedávno uvedený model SHX10. NHX21A a NHW22A budou v Evropě k dispozici ve třetím čtvrtletí 2012.

Tisková zpráva CZ
Tlačová správa SK 

Dlouhá životnost, nízké provozní náklady
Výkonná a energeticky úsporná hybridní laserová LED technologie výrazně zvyšuje spolehlivost projektorů. Mohou pracovat až 20000 hodin* bez nutnosti výměny drahých lamp. Díky tomu najdou své uplatnění jak při montáži na strop, tak i jako robustní přenosné projektory. Vysoká spolehlivost a nízké nároky na údržbu značně sníží provozní náklady.

Jasný a ostrý obraz
Modely Toshiba NHX21A a NHW22A nabízí vynikající kvalitu obrazu při blízké i vzdálenější projekci. Ze vzdálenosti pouhý jeden metr může NHX21A poskytnout obraz o úhlopříčce 2,46 m, zatímco NHW22A při stejných podmínkách promítne obraz velký 1,93 m. Pro prezentace ve velkých sálech jsou tato zařízení schopna promítnout na zeď obraz s velikostí úhlopříčky 7,62 m. NHX21A má jas 2500 lumenů, zatímco NHW22A má 3000 lumenů. Inteligentní ovládání jasu zajišťuje nejlepší kvalitu obrazu – automaticky upravuje jas podle okolních světelných podmínek. U projektorů s tak vysokou optickou kvalitou je samozřejmostí přítomnost portu HDMI®, který umožňuje přenos nekomprimovaných digitálních dat bez ztráty kvality mezi kompatibilními zařízeními.

Pohodlí má nejvyšší prioritu
Už není zapotřebí čekat dlouze na to, než bude přístroj připraven k použití – projektory nastartují nebo se vypnou do pouhých pěti sekund. Díky hybridní laserové LED technologii s nízkým tepelným vyzařováním už není slyšet prakticky žádný rušivý hluk ventilátoru. Pro bezproblémové propojení s mnoha různými zdroji mají modely NHX21A a NHW22A široký výběr rozhraní včetně HDMI®, analogového RGB vstupu, kompozitního video a audio vstupu/výstupu.

Přátelštější k životnímu prostředí
Modely NHX21A a NHW22A byly navrženy s ohledem na co nejnižší dopad na životní prostředí. Hybridní laserová LED technologie využívá bezrtuťových světelných zdrojů a může se pochlubit i nižší spotřebou energie v porovnání s konvenčními technologiemi: 0,4 W v pohotovostním režimu, 150 W v ekologickém a 190 W v jasném režimu. Díky tomu jsou tyto projektory šetrné k životnímu prostředí a zmírňují dopad na změnu klimatu.

*Předpoklad: udávaná životnost světelného zdroje 20000 hodin závisí na podmínkách použití. Vztahuje se k použití osm hodin denně a pět dní v týdnu. Záruka na světelný zdroj se vztahuje na 6000 hodin provozu.

Všechny uvedené ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.

Přesné specifikace produktu závisí na modelu a místní dostupnosti.

O společnosti Toshiba
Společnost Toshiba je přední světový inovátor při zavádění nových pokročilých technologií, diverzifikovaný výrobce a prodejce vyspělých elektronických a elektrických produktů, mezi které patří digitální spotřební produkty, elektronická zařízení a komponenty, energetické systémy včetně jaderných, průmyslové a sociální systémy infrastruktury a domácí spotřebiče.

Společnost Toshiba byla založena v roce 1875 a dnes provozuje globální síť více než 490 firem s 203 000 zaměstnanci po celém světě a ročním prodejem, který překračuje 6,3 bilionů jenů (77 miliard USD). Navštivte webové stránky Toshiba na adrese www.toshiba.co.jp/index.htm.

Společnost Toshiba Europe GmbH se sídlem ve městě Neuss v Německu je pobočka v plném vlastnictví společnosti Toshiba Corporation v Tokiu.

Další tiskové materiály a informace
Další tiskové materiály a produktové obrázky jsou uvedeny v tiskovém salonu Toshiba Press Lounge na stránkách www.toshiba.eu/presslounge.

Kontakt pro média:
Michal Houdek
LivePR
+420 602 147 229
michal@livepr.cz