Pohodlné ovládání televizoru dotykem je nyní k dispozici pro Android™

Nová aplikace Toshiba MediaGuide přináší informace, flexibilitu a kontrolu pomocí Android™ tabletů

Praha, Česká republika, 31. srpna 2012 Toshiba Europe GmbH odhalila novou aplikaci Toshiba MediaGuide, která přináší mnoho informací, kompletní flexibilitu a přesné ovládání domácích zařízení uživatelům televizorů Toshiba. Majitelé tabletů a smartphonů se systémem Android™ budou moci používat aplikaci pro prohlížení elektronického programového průvodce (EPG), dotykem přepínat kanály, budou si moci vytvořit osobní výběr oblíbených kanálů a programů. Aplikace Toshiba MediaGuide umožňuje také připomenutí a sdílení výbraných informací s přáteli na sociálních sítích, jako je TwitterTM a FacebookTM, prohlížení videa na vyžádání (VOD), možnost přístupu k podrobným informacím o hercích a režisérech a souvisejícímu obsahu. MediaGuide umožní dálkově ovládat TV s využitím Android™ tabletů a v Evropě bude dostupná od čtvrtého čtvrtletí roku 2012, následovat budou verze pro další běžné operační systémy.

Tisková zpráva CZ
Tlačová správa SK 

Plynulé prohlížení
Aplikace Toshiba MediaGuide umožňuje pomocí dotyků na vašem tabletu přistupovat k celé řadě televizních kanálů a programů dostupných na vašem televizoru. Příkazy jsou velmi jednoduché, například příkazy „vpřed“ a „zpět“ jsou zcela intuitivní a dodatečné informace vyvolává pouhý dotyk prstu. Kdykoli se rozhodnete, můžete pouhým poklepáním spustit libovolný pořad na dostupném kanálu. „Současní televizní diváci jsou zvyklí při organizování svého pracovního a sociálního života používat více obrazovek najednou, stejně jako dotykové funkce svých zařízení. Nyní budou mít možnost vybírat a organizovat svou zábavu stejným způsobem, ať už jde o televizní vysílání nebo videa na vyžádání. Použití stejných technologií dává dokonalý smysl,” říká Thomas Teckentrup, generální ředitel divize Cloud Services, Toshiba Europe GmbH.

Vytvořte si vlastní menu
Rychlý přístup k vašim oblíbeným programům zjednodušuje nastavitelné EPG. Vyberte si své oblíbené kanály a typ obsahu, který máte nejraději. Když nastavíte tyto parametry, zobrazí se vám pouze váš oblíbený obsah. Vaše spektrum možností dále rozšiřuje možnost vyhledávání podle žánru v aplikaci MediaGuide.

Poznávejte a sdílejte
Klepnutím na libovolný název na EPG otevřete stránku s podrobnými informacemi. Jeden dotek vám poskytne většinu odpovědí na všechno, co chcete vědět, přičemž tlačítko „Další“ vám umožní objevit další informace. Další obsah stejného žánru, od stejného režiséra, nebo s obsazením stejných herců najdete snadno klepnutím na příslušné jméno nebo název. Stránka také obsahuje tlačítko „Záznam“, který okamžitě nastaví nahrávání jakéhokoliv programu, a tlačítko “Připomenout”, které vám pomohou, abyste nezapomněli na to, co zkrátka musíte vidět. Klepnutím na ikonu Facebook™ nebo Twitter™ můžete sdílet vaše doporučení a komentáře se svými přáteli a rodinou pomocí účtu Toshiba Places.

Vyhrazené žánrové stránky
Někdy se opravdu chcete stočit do klubíčka a vychutnat si svůj film, ale právě v tu chvíli najdete v televizním programu jen diskusní pořady. Aplikace Toshiba MediaGuide automaticky vytvoří přehled stránek filmů a televizních pořadů. Tento obsah můžete procházet a jednoduchým klepnutím na ikonu si můžete vybrat, sledovat, nahrávat nebo třeba připomenout tituly až 7 dní dopředu. Můžete si dokonce půjčit nebo koupit film přímo od jednoho z poskytovatelů služeb videa na vyžádání (VOD) dostupných na Toshiba Places (prohlížení není možné přes MediaGuide app). S pomocí Media Guide můžete pohodlně přepnout TV na zvolený obsah v rámci VOD aplikace Toshiba Places a jedním klepnutím nakoupit.

Android a Google Play jsou ochranné známky společnosti Google, Inc

Všechny ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem jejich příslušných vlastníků.

Přesně specifikace produktu závisí na modelu a místní dostupnosti.

O společnosti Toshiba
Společnost Toshiba je přední světový inovátor při zavádění nových pokročilých technologií, diverzifikovaný výrobce a prodejce vyspělých elektronických a elektrických produktů, mezi které patří digitální spotřební produkty, elektronická zařízení a komponenty, energetické systémy včetně jaderných, průmyslové a sociální systémy infrastruktury a domácí spotřebiče.

 

Společnost Toshiba byla založena v roce 1875 a dnes provozuje globální síť více než 490 firem s 203 000 zaměstnanci po celém světě a ročním prodejem, který překračuje 6,3 bilionů jenů (77 miliard USD). Navštivte webové stránky Toshiba na adrese www.toshiba.co.jp/index.htm.

Společnost Toshiba Europe GmbH se sídlem ve městě Neuss v Německuje pobočka v plném vlastnictví společnosti Toshiba Corporation v Tokiu.

Další tiskové materiály a informace

Další tiskové materiály a produktové obrázky jsou uvedeny v tiskovém salonu Toshiba Press Lounge na stránkách www.toshiba.eu/presslounge.

Kontakt pro média:
Michal Houdek
LivePR
+420 602 147 229
michal@livepr.cz