Ještě chytřejší Full HD Smart TV

 Již zabudovaná snadná konektivita a přístup k nejrůznějším službám je pro nové řady TL a RL samozřejmostí. 

Praha, Česká republika, 31. srpna 2012 – společnost Toshiba dnes představila nové řady televizorů TL938 a RL938, které přinášejí vylepšenou a dostupnější technologii Smart TV. Obě série mají Full HD rozlišení (1920 × 1080p) a LCD panely s poměrem stran 16:9 s podsvícením Edge LED. Řady TL938 jsou připraveny pro 3D s působivou 3D funkcionalitou. Konvertují 2D obsah do 3D, který pak může divák sledovat pomocí zatmívacích brýlí Toshiba Active Shutter 3D glasses (nejsou součástí balení). Díky další úrovni technologie Smart TV jsou řady televizorů TL938 a RL938 připraveny na budoucnost. Zabudované WiFi® rozhraní přináší jednoduchý přístup do Toshiba Places, nahrávání videa na USB*, bezdrátový přenos obrazu Intel® WiDi a otevřený prohlížeč**. Kompatibilita se Skype™ a snadná spolupráce s tabletem či chytrým telefonem pak jednoduše zpřístupní širokou škálu on-line obsahu. Řady TL938 jsou dostupné s kovově stříbrným kartáčovaným povrchem a úhlopříčkou obrazu 117 cm (46″), resp. 102 cm (40″), zatímco řady RL938 přichází s lesklým černým povrchem a úhlopříčkami displeje 102 cm (40″) a 80 cm (32″). Jak řady TL938, tak i RL938 budou v Evropě dostupné během čtvrtého čtvrtletí 2012.

Tisková zpráva CZ
Tlačová správa SK 

Toshiba Places
Online portál od společnosti Toshiba nabízí přístup k širokému obsahu prostřednictvím specializovaných aplikací – například filmy na přání s aplikacemi AcetraxTM, MaxdomeTM a Viewster, videa na YouTubeTM a Dailymotion, hudbu s Putpat®, iConcerts® a Aupeo!, televizní služby jako BBC iPlayer a Euronews a sociální sítě s aplikací FacebookTM a TwitterTM. Každý měsíc je přibývají v Toshiba Places další aplikace, a to bez nutností jakýchkoliv aktualizací. Kromě toho mohou diváci pohodlně listovat přehledným rozhraním MediaGuide od Rovi. MediaGuide poskytuje podrobné výpisy programů stejně jako spoustu detailních informací o hercích, pořadech a filmech.

Televizor připojený k internetu? Žádný problém
„Zařazení těchto cenově výhodných řad do sortimentu chytrých televizí je přímou reakcí na rostoucí počet diváků, kteří si chtějí užívat internetový obsah společně s ostatními na největší obrazovce v domě,“ vysvětlil Andy Bass, viceprezident pro prodej a marketing ve společnosti Toshiba. „Nabízíme bránu do světa Smart TV bez nutnosti přídavných zařízení či doplňků. Tím je myšleno především již zabudované snadné připojení k internetu za konkurenceschopnou cenu.“

Chytřejší uvnitř
Stejně jako integrovaná funkce WPS (WiFi® Protected Setup) pro jednoduché a rychlé připojení k vaší domácí síti, přináší nové řady TL a RL rozhraní Intel® WiDi pro bezdrátový přenos obrazu z jakéhokoliv notebooku kompatibilního s Intel® WiDi. Díky Intel® WiDi je na vaší televizní obrazovce dostupný plný rozsah internetové zábavy. Díky otevřenému prohlížeči můžete procházet web s dálkovým ovladačem nebo s aplikací Toshiba pro chytré telefony a tablety. Použití notebooku je nyní otázkou volby, ne nutností.

Chcete-li zlepšit svůj zážitek, zkuste novu aplikaci*** Toshiba MediaGuide pro tablety AndroidTM. Umožňuje pohodlné procházení EPG, kategorizaci televizních kanálů, plánování nahrávání, vyhledávání a přístup k informacím o vysílání a k videu na vyžádání.

Díky USB video nahrávání stačí připojit externí pevný disk, nahrávat programy a kdykoliv sledovat co budete chtít.

Stačí přidat webkameru a můžete díky připravenosti televizoru pro SkypeTM se svými přáteli nejen mluvit, ale také se během hovoru navzájem vidět.

Vysoký výkon pro zobrazování po celou dobu
Obě nové řady TL i RL jsou vyrobeny tak, aby byl Full HD obraz maximálně využit. Akční scény jsou posíleny technologií Active Motion & Resolution.

Více možností připojení pro větší zábavu
Obě řady TL a RL mají HDMI® a USB porty, které vám pomohou vyhnout se nepříjemnému rozhodnutí co odpojit, pokud chcete přidat další zařízení. Řada RL938 má tři HDMI® porty a řada TL938 jde ještě dále se čtyřmi HDMI porty®, obě řady navíc nabízí dva USB porty.

Všechny uvedené ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.

Přesné specifikace produktu závisí na modelu a místní dostupnosti.

***Aplikace MediaGuide bude k dispozici pro tablety s Androidem v listopadu 2012 a další OS budou následovat.

O společnosti Toshiba
Společnost Toshiba je přední světový inovátor při zavádění nových pokročilých technologií, diverzifikovaný výrobce a prodejce vyspělých elektronických a elektrických produktů, mezi které patří digitální spotřební produkty, elektronická zařízení a komponenty, energetické systémy včetně jaderných, průmyslové a sociální systémy infrastruktury a domácí spotřebiče.

 

Společnost Toshiba byla založena v roce 1875 a dnes provozuje globální síť více než 490 firem s 203 000 zaměstnanci po celém světě a ročním prodejem, který překračuje 6,3 bilionů jenů (77 miliard USD). Navštivte webové stránky Toshiba na adrese www.toshiba.co.jp/index.htm.

Společnost Toshiba Europe GmbH se sídlem ve městě Neuss v Německuje pobočka v plném vlastnictví společnosti Toshiba Corporation v Tokiu.

Další tiskové materiály a informace
Další tiskové materiály a produktové obrázky jsou uvedeny v tiskovém salonu Toshiba Press Lounge na stránkách www.toshiba.eu/presslounge.

Kontakt pro média:
Michal Houdek
LivePR
+420 602 147 229
michal@livepr.cz