Inspirujte se, buďte ve spojení se společností Toshiba na veletrhu IFA 2012

Toshiba je v čele Quad Full HD (4K) televizí
Nová, ještě chytřejší řada televizorů
Vylepšené Ultrabooky™, to nejlepší z notebooků a tabletů
Nové přístroje se zaměřením na Windows 8
Aplikace MediaGuide pro Android™ pomáhá udržet kontrolu nad vaší zábavou
Nové soundbary, videokamery a projektory
Energy Place přibližuje Toshiba SMART k životnímu prostředí 

Praha, Česká republika, 30. srpna 2012 Toshiba Europe GmbH představuje na veletrhu IFA 2012 v Berlíně nejnovější inovace z oblasti televizí, počítačů a tabletů. Toshiba ukazuje svět možností různých zařízení a dává uživatelům množství příležitostí k poznávání digitálních světů. Z více než 160 zařízení vystavených na stánku společnosti Toshiba na veletrhu IFA vyčnívají Quad Full HD (4K) displeje, nový inovativní Ultrabook™, představení řady pro Windows 8 a demonstrace zobrazovacích zařízení, které přistupují k obsahu z cloudu a umožňují sdílení obsahu.

Tisková zpráva CZ
Tlačová správa SK 

“Uvědomujeme si, že lidé používají celou řadu zařízení, aby si vychutnali nejrůznější digitální obsah,” řekl Andy Bass, viceprezident pro prodej a marketing v Evropě.” Jako lídr v oblastech TV a PC průmyslu přenášíme naše rozsáhlé odborné znalosti a dlouholeté zkušenosti z výzkumu a vývoje do produktů určených pro domácnosti. Nová rozsáhlá řada produktů umožňuje našim uživatelům přístup k potenciálu cloud, sdílení obsahu mezi zařízeními a využití velkého množství digitálního světa pro zábavu a práci.“ 

Zobrazení dokonalé reality
Toshiba je průkopníkem dalšího kroku v odvětví kvality obrazu a ohlašuje Quad Full HD (4K) televizory s obrazovkou velikosti až 213 cm (84″). Se zaměřením na kvalitu zobrazení nabízí Toshiba jedinečné domácí filmové zážitky s využitím televizorů s rozlišením Quad Full HD (4k). Tyto televizory zobrazují výjimečné kvalitní Quad Full HD obraz, zatímco platforma procesoru ENGINE CEVO 4K poskytuje dokonalou ostrost, detaily a hloubku.

Chytré televizory a působivé 3D zobrazení
Toshiba představuje ještě chytřejší Smart TV technologie s řadou TL938 a RL938, a to díky LCD panelům s Edge LED podsvícením, rozlišením Full HD 1920x1080p a poměru stran 16:9. Vestavěné možnosti WiFi® umožňují snadný přístup k portálu Toshiba Places, USB Video Recording¹, využití technologie Intel® WiDi a kompatibilitu s Open Browser² a Skype™ a kombinace integrovaných možností pro tablety a smartphony umožňuje jejich propojení a zprostředkovává přístup k široké škále on-line obsahu. TL938 jsou 3D Ready a s působivými 3D funkcemi mohou převádět 2D obsah do 3D podoby s použitím brýlí Toshiba Active Shutter 3D (prodávají se samostatně).

Řada Toshiba WL938 představuje super tenký rámeček s designovými prvky z dílny JACOB JENSEN a přináší přírůstky do televizní rodiny s velikostí obrazovky 139 cm (55″), 119 cm (47″) a 107 cm (42 “). Tyto produkty nabízí díky až čtyřem přibaleným brýlím okamžitý 3D zážitek a jsou schopny převádět 2D obsah do podoby 3D a tak zvyšují množství použitelného 3D obsahu.

Jako součást svého závazku k rozvoji průlomových inteligentních televizorů se společnost Toshiba stala členem představenstva Smart TV Aliance.

Nové Ultrabooky™ nastavují laťku
Nové UltrabookyTM Satellite U920t spolupracují se systémem Windows 8 a poskytují schopnost snadné přeměny z režimu notebooku s klávesnicí a dotykovými možnostmi do režimu tabletu s multidotykovým ovládáním až pěti prsty. Poskytují zároveň výkon notebooku a možnosti transformace. Satellite U920t je vybaven displejem o úhlopříčce 31,8 cm (12,5”) se širokým pozorovacím úhlem a dotykovým displejem a nabízí rychlé probuzení i rychlé spuštění během několika sekund.

Přírůstek do populární řady Toshiba Ultrabooků™ doplňuje Satellite U940. Poskytuje pohodlnou mobilitu Ultrabooku™ a je vybaven nejnovější generací procesorů Intel®, specializovanou grafikou a praktickým osazením portů a rozhraní, jako je HDMI ®, Ethernet, a dva konektory USB 3.0.

Kolekce Windows 8
Kromě nově představených Satellite U920t a Satellite U940 odhalí Toshiba řadu zařízení určených pro Windows 8. Naše zkušenosti na poli PC nám umožňují vyvíjet zařízení optimalizovaná pro využití různého obsahu a určení. Praktičnost transformace U920t do tabletu umožnily dotykové funkce systému Windows 8. Dotyky lze také ovládat all-in-one PC Toshiba LX830 58,4 cm (23 “), a notebook Sattelite P845t 35,6 cm (14”).

Dalším inovativním produktem určeným pro Windows 8 je Satellite U840W, první Ultrabook™ na světě se širokoúhlým displejem formátu 21:9, který nabízí celoobrazovkové prohlížení multimédií ve formátu cinematic (filmová podoba) a působivý zvuk harman/kardon®, který je dále vylepšen technologií SRS 3D Sound Premium™. Navíc, Unikátní technologie Toshiba Split Screen umožňuje uživatelům uspořádat na širokoúhlém displeji až devět různých obsahových oblastí.

Toshiba MediaGuide – dokonalý TV společník
Nová aplikace Toshiba MediaGuide4 umožňuje divákům vlastnícím tablet s operačním systémem AndroidTM, jako je například Toshiba AT300, držet plnou kontrolu nad jejich televizory. Aplikace poskytuje elektronického programového průvodce (EPG), s jehož pomocí může uživatel pomocí dotykového ovládání měnit kanály nebo sdílet s přáteli na sociálních sítích názvy programů, vysílací časy a názvy kanálů. Další funkce umožňují uživatelům nastavit připomenutí a záznam³ programu, aby mohli dobře plánovat svůj čas. Pokud se chcete dozvědět více o obsazení a režisérovi filmu, který právě sledujete, stačí kliknout na požadovaný titul na EPG. Dotykem můžete také snadno najít další obsah stejného žánru nebo od stejného režiséra, případně se stejnými herci. Ať už dáváte přednost televiznímu vysílání nebo Video On Demand z portálu Toshiba Places, Toshiba MediaGuide je dokonalým společníkem vašeho televizoru.

Vitrína tabletů
Na veletrhu IFA 2102 vystavuje Toshiba také klíčové produkty z oblasti tabletů. Kromě konvertibilního Ultrabooku™ Satellite U920t, který nabízí funkci tabletu, představujeme dva tablety se systémem AndroidTM. 25,7 cm (10,1”) tablet Toshiba AT300 přináší AndroidTM 4.0 a je poháněn procesorem NVIDIA® Tegra® 3. Přesto, že je jen 8,95 mm tenký, přichází Toshiba AT300 s širokým výběrem rozhraní a portů, včetně mikro USB, standardního SD slotu, micro HDMI®, WLAN, Bluetooth® 3.0 a v závislosti na modelu také mobilního širokopásmového připojení. V kontrastu stojí tablet Toshiba AT270 s 19,6 cm (7,7”) AMOLED displejem. AT270 je také postaven pro AndroidTM 4.0 a je poháněn procesorem NVIDIA® Tegra® 3. Malý AT270 poskytuje i přes své rozměry vysokou životnost baterie a velký výběr vestavěných portů a rozhraní, včetně mikro-USB, Micro-SD slotu, WLAN a Bluetooth® 3.0.

Doplňky pro zvuk a obraz na veletrhu IFA 2012
Debutové jsou dva nové zvukové systémy (soundbary). Toshiba 3D Sound Bar SB1 – SBK1 je designován jako klasický soundbar, který výrazně zlepšuje zvuk televizoru. Malý a kompaktní Toshiba Mini 3D Sound Bar se subwooferem – SBM1W je univerzální, víceúčelový zvukový komplet, který slouží jako výkonový systém reproduktorů pro televizory, přičemž vestavěné rozhraní Bluetooth® ho umožňue spojit s dalšími zařízeními, jako jsou tablety, smartphony a notebooky.

Stávající řada Camileo přináší tři nové Full HD videokamery. CAMILEO BW20 je robustní, vodotěsná sportovní videokamera, zatímco CAMILEO S40 je tenká a lehká kamera s pistolovou rukojetí. CAMILEO X150 je kamkordér do dlaně, který nabízí 10x optický zoom.

Dva nově ohlášené výkonné projektory NHX21A a NHW22A nabízejí rozšířenou životnost až na 20.000 hours5. Nová zařízení jsou ideální rozšíření nedávno představeného projektoru Toshiba SHX10.

Řízení spotřeby energie a správa vašeho domova
Toshiba demonstruje také “Energetickou základnu” domácnosti. Energy Management Service (HEMS) s vizualizací a dálkovým ovládáním pomocí počítače, tabletu, chytrého telefonu nebo připojené TV. Uživatelé mohou přistupovat ke svým domácím službám snadným a pohodlným způsobem z některého z těchto zařízení v závislosti na jejich umístění a řídit hospodaření s energií, domácí pohodlí a bezpečnost. Energy Place je dalším logickým krokem Toshiby, který kombinuje know-how z jejich činnosti v oblasti digitálních produktů a energetické účinnosti a domény inteligentních sítí. Energy Place také reaguje na rostoucí zájem spotřebitelů o energeticky úsporné služby, které jim pomohou řídit jejich domácí pohodlí a snížit spotřebu energie.

Zdůrazněním odhodlání Toshiba HEMS je jeho zapojení do systému Lyon Confluence, který je jedním z nejvýznamnějších evropských inteligentních ekologických městských projektů. Tento inteligentní koncept Smart Community zahrnuje vytvoření komplexních systémů pro hospodaření s energií, které pomáhají domácnostem, podnikům a celé komunitě monitorovat, analyzovat a ve výsledném efektu snížit spotřebu energie. Toho je dosaženo prostřednictvím čtyř fází – (I) energeticky úsporných budov, (II) systému sdílení vozidel na elektrický pohon s napětím ze solárních foto voltaických panelů, (III) kontrolního energetického systému pro obytné domy a (IV) systém Community Energy Management pro řízení spotřeby energie, plánování a využití energie v okrese Lyon.

¹Dostupnost v závislosti na zemi.

²Open Brovser funkce; určité webové stránky nemusí být k dispozici a/nebo přístup k obsahu může záviset na zemi, ze které se pokoušíte přistupovat.

³ Na základě Toshiba výzkumu ze srpna 2012 pro komerčně dostupné notebooky.

4 MediaGuide a funkce nahrávání nejsou k dispozici ve všech zemích.
Android a Google Play jsou ochranné známky společnosti Google, Inc
Ultrabook je ochranná známka společnosti Intel Corporation v USA a/nebo dalších zemích.

5. Předpoklad: životnost světelného zdroje zhruba 20.000 hodin, v závislosti na podmínkách použití.

Použití 8 hodin denně, 5 krát týdně pro 20.000 hodin životnosti.
Záruka na světelný zdroj 6000 hodin.

Všechny ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem jejich příslušných vlastníků.

Produkty, funkce produktů a přesné specifikace výrobků závisí na modelu a místní dostupnosti.

O společnosti Toshiba
Společnost Toshiba je přední světový inovátor při zavádění nových pokročilých technologií, diverzifikovaný výrobce a prodejce vyspělých elektronických a elektrických produktů, mezi které patří digitální spotřební produkty, elektronická zařízení a komponenty, energetické systémy včetně jaderných, průmyslové a sociální systémy infrastruktury a domácí spotřebiče.

Společnost Toshiba byla založena v roce 1875 a dnes provozuje globální síť více než 490 firem s 203 000 zaměstnanci po celém světě a ročním prodejem, který překračuje 6,3 bilionů jenů (77 miliard USD). Navštivte webové stránky Toshiba na adrese www.toshiba.co.jp/index.htm.

Společnost Toshiba Europe GmbH se sídlem ve městě Neuss v Německuje pobočka v plném vlastnictví společnosti Toshiba Corporation v Tokiu.

Další tiskové materiály a informace
Další tiskové materiály a produktové obrázky jsou uvedeny v tiskovém salonu Toshiba Press Lounge na stránkách www.toshiba.eu/presslounge.

Kontakt pro média:
Michal Houdek
LivePR
+420 602 147 229
michal@livepr.cz