Společnost QNAP uvádí na trh chytré videokonferenční řešení KoiMeeter


Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, dnes představila KoiMeeter, nové chytré videokonferenční řešení pro NAS. Systém KoiMeeter má celou řadu funkcí a zahrnuje bezdrátovou prezentaci, transkripci a překlad na bázi AI v reálném čase a místní úložiště pro záznam videohovorů, což z něj činí ideální a nákladově efektivní videokonferenční řešení pro podniky, malé a střední podniky a studia. Organizace mohou pomocí systému KoiMeeter snadno zlepšit komunikaci mezi různými pracovišti a zefektivnit týmovou spolupráci.

Nejnovější aplikace KoiMeeter usnadňuje vytváření videokonferenčního systému. Uživatelé jednoduše nainstalují KoiMeeter do zařízení QNAP NAS a připojí NAS k televizoru přes port HDMI. Poté se připojí kompatibilní kamery a mikrofony k portu USB zařízení NAS a chytrý videokonferenční systém je hotový.

Kromě toho jsou videohovory ve vysoké kvalitě mezi různými pracovišti snadné a bezproblémové pro uživatele mezi dvěma zařízeními KoiMeeter nebo kompatibilním systémem SIP (např. Avaya). Systém KoiMeeter je vybaven funkcí bezdrátové prezentace, která přednášejícím umožňuje sdílet svou obrazovku na televizoru prostřednictvím webového prohlížeče, čímž odpadá potřeba dalších bezdrátových projektorů, hardwarových klíčů nebo softwaru. Účastníci meetingu si mohou pomocí funkce Insight View systému KoiMeeter zobrazit prezentaci na svém počítači. KoiMeeter také integruje inteligentní funkce na bázi AI včetně transkripce zvuku, překladu v reálném čase a AI funkce k eliminaci šumu, aby komunikace byla čistá a efektivní. Záznamy ze zasedání lze přímo ukládat v systému KoiMeeter pro další použití.

„Tradiční videokonferenční systémy jsou často nákladné,“ konstatoval Dylan Lin, produktový manažer společnosti QNAP. „V důsledku toho firmy vybavují systémy pro videohovory pouze omezený počet zasedacích místností, což může vést k tomu, že jsou tyto videokonferenční místnosti přetížené. Díky systému KoiMeeter mohou uživatelé vytvořit cenově dostupný, bezproblémový cloudový videokonferenční systém na bázi AI jednoduše pomocí zařízení NAS s porty HDMI pro připojení k televizoru a připojením kompatibilních kamer a mikrofonů k zařízení.“

Zařízení KoiMeeter lze použít se 180stupňovou kamerou a mikrofony Bluetooth od strategického partnera Jabra a vybranými kamerami od společnosti Logitech. Současná verze KoiMeeter integruje tradiční videokonferenční systém SIP, přičemž se dále pracuje na další integraci cloudových konferenčních řešení. Vysoká kompatibilita tohoto chytrého videokonferenčního řešení umožňuje podnikům s různými řešeními pro volání snadno se zapojit do konferencí. Mobilní verze systému KoiMeeter je ve vývoji a brzy bude vydána, což uživatelům usnadní připojit se ke konferencím pomocí svého mobilního zařízení kdykoli a kdekoli.

Dostupnost
Chytré videokonferenční řešení KoiMeeter lze stáhnout z QTS App Center. Díky integrovanému základnímu plánu mohou uživatelé okamžitě zahájit videokonference nebo zakoupit licenci, aby mohli využívat pokročilejší funkce. Další informace o produktech můžete získat a na kompletní řadu QNAP NAS se můžete podívat na stránkách www.qnap.com