Společnost QNAP představuje all-flash úložiště NAS Enterprise ZFS s duálními řadiči


Aby společnost QNAP® Systems, Inc. mohla vyhovět požadavkům úložných systémů v případě náročného ukládání dat, rozšířila řadu úložišť NAS Enterprise ZFS o nové řešení úložiště s 24 sloty ES2486dc. ES2486dc je první úložiště NAS od společnosti QNAP s vysokou dostupností s poli typu Flash, které má duální řadiče s procesory Intel® Xeon® D-2142IT a nabízí vynikající prostupnost vstupu/výstupu a připojení 10GbE. Díky operačnímu systému optimalizovanému pro technologii Flash QES 2.1.1, který využívá ZFS a zahrnuje podporu inline blokového odstraňování duplicitních dat a inline kompresi dat, poskytuje zařízení ES2486dc architekturu IT, která je dobrou investicí do budoucna a podporuje velmi důležité souborové servery, virtualizační servery a komerční cloudové aplikace.

Obrázky ve vysokém rozlišení: ES2486dc

„Úložiště ES2486dc minimalizuje omezení výkonu a duální řadiče zvyšují spolehlivost systému pro velmi důležité úlohy a produktivitu bez přerušení,“ řekl David Tsao, produktový manažer společnosti QNAP, a dodává: „Robustní úložiště ES2486dc navíc propojuje výkonnou funkci ZFS, která pomáhá vytvářet vynikající úroveň propojení hardwaru a softwaru do jednoho výkonného a spolehlivého řešení úložiště s technologií Flash pro podniky.“

Díky architektuře s duálními řadiči typu aktivní-aktivní nabízí model ES2486dc téměř maximální úroveň vysoké dostupnosti. Každý řadič poskytuje čtyři porty 10GbE SFP+ LAN a osm slotů RDIMM až pro 512 GB paměti. Ochrana zápisu dat DRAM do cache se záložní baterií pomáhá minimalizovat riziko ztráty dat. Dva sloty PCIe podporují síťové karty 10GbE/25GbE/40GbE pro rychlejší virtualizaci a ostatní aplikace náročné na šířku pásma. Uživatelé si mohou rovněž nainstalovat rozšiřovací kartu SAS pro připojení několika rozšiřovacích jednotek EJ1600 v2 za účelem rozšíření potenciální kapacity úložiště na více než 1 PB. S podporou adaptéru disků QDA-SA3 6 Gb/s SAS-SATA umožňuje model ES2486dc používání disku SATA 6 Gb/s ve slotu na 2,5“ disky SAS, čímž diskům SATA SSD umožňuje sdílet výhody duálního portu SAS pro funkční prostředí podnikových úložišť a pomáhá společnostem vytvořit vysoce výkonný a nákladově efektivní systém úložiště typu all-flash.

Úložiště NAS ES2486dc řady Enterprise ZFS používá operační systém QES, který je optimalizovaný pro úložná pole typu all-flash. Zajišťuje efektivní redukci dat díky inline odstraňování duplicitních dat a inline kompresi dat, což je výhodné pro snížení využití vstupu/výstupu a spotřeby úložiště SSD a výrazného prodloužení životnosti SSD. Mezi pokročilejší podnikové funkce patří samočinné odstraňování potíží s poškozením dat, téměř neomezené snímky, SnapSync pro okamžité vzdálené zálohování a služba Quality of Service pro zajištění konzistentního výkonu primárního úložiště.

Model ES2486dc podporuje virtualizaci VMware®, Microsoft® a Citrix®, SnapSync pak podporuje nástroj VMware Site Recovery Manager (SRM), který nabízí vzdálené zálohování a řešení obnovení virtuálních aplikací po havárii na podnikové úrovni. Podpora iSER optimalizuje výkon VMware a kompatibilita služeb sdílení souborů OpenStack® Cinder a Manila poskytuje firmám flexibilní, jednoduché a cenově výhodné řešení úložiště pro prostředí OpenStack.

Klíčové vlastnosti
ES2486dc-2142IT-96G: Procesor Intel® Xeon® D-2142IT s 8 jádry/16 vlákny 1,9 GHz (navýšení až na 3,0 GHz), paměť 96 GB DDR4 ECC (48 GB na jeden řadič)
ES2486dc-2142IT-128G: Procesor Intel® Xeon® D-2142IT s 8 jádry/16 vlákny 1,9 GHz (navýšení až na 3,0 GHz), paměť 128 GB DDR4 ECC (64 GB na jeden řadič)

Systém duálních řadičů typu aktivní-aktivní, NAS typu 2U rackmount; 24× 2,5“ pevných disků SAS 12 Gb/s / 6 Gb/s nebo SSD; 2× slot PCIe Gen3 x8; 4× porty 10GbE SFP+ LAN; 3× porty Gigabit; 2× porty USB 3.0; redundantní napájecí zdroje 770 W

Více informací a přehled všech modelů úložišť NAS od společnosti QNAP najdete na stránkách www.qnap.com.