Indian Motorcycle představuje nový Roadmaster Elite s vlastním dvoubarevným schématem

Nepřekonatelný touringový motocykl nabízí klasický styl, prémiovou výbavu a špičkové technologie

Indian Motorcycle, první americký výrobce motocyklů, oznamuje návrat modelu Roadmaster Elite. Jako prémiový touringový motocykl značky Indian Motorcycle povyšuje model Roadmaster Elite pro rok 2020 zpracování na zcela novou úroveň a nabízí opravdu jedinečný požitek z dlouhých jízd. Model pro letošní rok je poháněn motorem Thunder Stroke 116 a spojuje moderní touringovou výbavu s ikonickým stylem značky Indian Motorcycle.

Každý stroj Roadmaster Elite prochází pečlivým procesem lakování trvajícím více než 30 hodin a dokončovaným ručně. Nový lak Thunder Black Vivid Crystal v kombinaci s Gunmetal Flake a červenými pruhy, doplněný exkluzivními červenými prvky, dodává motocyklu serióznější a sportovnější vzhled. K tomu přispívají také 19palcová kola pod klenutým předním blatníkem.

Zatímco vlastní barevné schéma znamená, že budou jezdci vidět, vylepšený 600wattový systém PowerBand Audio Plus zajistí, že budou také slyšet. Systém PowerBand Audio Plus nabízí výjimečný a čistý zvuk z vysoce výkonných reproduktorů umístěných v kapotě, zavazadlovém prostoru a sedlové brašně, které jsou o 50 procent hlasitější než standardní audio systém nabízený s modely 2020 Roadmaster a Roadmaster Dark Horse. Součástí systému PowerBand Audio Plus je pokročilý devítipásmový ekvalizér, který automaticky upravuje konkrétní frekvence na optimální hlasitost při různých rychlostech stroje. Tím vyrovnává hluk vozovky, větru a motoru a poskytuje křišťálově čistý zvuk za všech jízdních podmínek.

„Samotný Roadmaster nabízí nepřekonatelný požitek z dlouhých jízd, ale Roadmaster Elite tuto zkušenost povyšuje na novou úroveň, protože je zkonstruován pro jezdce věnující pozornost každému detailu,“ říká Jaromír Kouřil, Country Manager Indian Motorcycle Česká republika. „Při jízdě městem i krajinou budí Roadmaster Elite pozornost – doplněný o všechno moderní touringové vybavení, které jezdci potřebují nebo chtějí, s estetikou, jež uchvacuje.“

Nový vzduchem chlazený motor Thunder Stroke 116 (1 890 cm3) díky modifikované hlavě válců s vysokým průtokem vzduchu dodává točivý moment 168Nm a je špičkou ve své třídě.

Kromě toho tři volitelné jízdní režimy Tour, Standard a Sport umožňují nastavit reakci plynu motocyklu podle požadovaných jízdních preferencí. Nastavení plynu v jednotlivých jízdních režimech bylo navrženo s ohledem na konkrétní použití a výsledkem je jeden motocykl se třemi odlišnými osobnostmi.

Dalším vylepšením je systém Indian Motorcycle Ride Command – největší, nejrychlejší, nejlépe individuálně nastavitelný systém infotainmentu na dvou kolech. Sedmipalcová dotyková obrazovka, kterou lze ovládat i v rukavicích, obsahuje step-by-step navigaci, nastavitelné obrazovky s jízdními informacemi, kompatibilitu s Bluetooth® a párování s mobilní aplikací Indian Motorcycle Ride Command pro vzdálený přístup k hlavním informacím o motocyklu. Jezdci si mohou rovněž na internetové stránce Ride Command naplánovat trasu s až 100 body a bezdrátově ji zkopírovat do motocyklu přes Bluetooth®. Systém Ride Command je kompletně přeložen do českého jazyka.

Roadmaster Elite pro rok 2020 obsahuje již v základní výbavě prémiové touringové prvky, které jezdci očekávají, včetně na nádrži namontovaného analogového palivoměru a voltmetru, deaktivace zadního válce a kompletního LED osvětlení Pathfinder s potkávacími světly. Díky dvojitému touringovému sedlu potaženému pravou kůží s individuálním topením pro řidiče i spolujezdce, opěrkami rukou pro spolujezdce, vyhřívanými rukojeťmi a elektricky nastavitelným kouřovým čelním štítkem nabízí Roadmaster Elite bezprecedentní komfort a nesrovnatelné potěšení z jízdy. Sériová výbava zahrnuje také ABS, bezklíčkové zapalování, dálkově uzamykatelné boční kufry odolné proti povětrnostním vlivům a prostorný topcase, do kterého se bez problému vejdou dvě přilby. Celkem tak Roadmaster Elite nabízí více než 140 litrů úložného prostoru.

Cena modelu Indian Roadmaster Elite pro český trh je stanovena na 1 075 000 Kč vč. DPH.