Společnost QNAP nabízí hladký a bezpečný uživatelský zážitek pro vzdálené virtuální počítače pomocí technologie Teradici PCoIP®


Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP), přední inovátor v oblasti úložných, síťových a výpočetních řešení, přidala podporu pro Teradici PCoIP (PC-over-IP) technologie a Teradici Cloud Access Software pro poskytování bezpečného, hladkého a flexibilního komplexního hybridního cloudového řešení.

PCoIP je pokročilý protokol pro vzdálené zobrazení vyvinutý společností Teradici, který poskytuje koncovým uživatelům místní nebo cloudové virtuální pracovní plochy nebo virtuální pracovní stanice. Tato architektura virtuálního pracovního prostoru, navržená tak, aby poskytovala bezpečné a vysoce citlivé výpočetní prostředí s vysokým rozlišením, komprimuje, šifruje a přenáší pouze pixely do široké škály softwarových klientů, tenkých klientů a mobilních klientů a poskytuje maximálně optimalizované zkušenosti s aplikacemi, obrázky, zvuky a videi dodávanými na dálku.

„Síťová latence může být vážným problémem při vzdáleném připojení k virtuálním počítačům a technologie PCoIP společnosti Teradici ji zcela vyřeší a zároveň nabízí několik dalších výhod jak týmům IT, tak koncovým uživatelům,“ řekl Alfred Li, produktový manažer společnosti QNAP a dodal: „Instalace Teradici Cloud Access Software na více vzdálených VM na NAS nabízí uživatelům prostředí plochy srovnatelné s připojením k lokálnímu počítači a zároveň zajišťuje jejich data v centrálních systémech. Díky své funkci přenosu pixelů a šifrovací technologii protokol PCoIP zajišťuje, že nikdo nemůže manipulovat s daty nebo infiltrovat aplikace ohrožením místních zařízení.“

Kromě toho aplikace Virtualization Station společnosti QNAP podporuje propustnost GPU, která využívá akceleraci GPU a snižuje využití procesoru a poskytuje lepší výkon pro zpracování obrazů a počítačovou grafiku. Technologie PCoIP podporuje tento scénář a poskytuje možnost rovnoměrného přehrávání videa 4K Ultra HD pomocí vzdáleného virtuálního počítače.

Chcete-li používat technologii PCoIP na QNAP NAS, zakupte si příslušné licence Teradici Cloud Access Software a nainstalujte si PCoIP Client do svého počítače a PCoIP Agent do svého VM. Poté nainstalujte Cloud Access Connector do cloudového nebo místního prostředí a podle potřeby zadejte doménový řadič. A konečně, se službou Teradici Cloud Access Manager může správce centrálně a bezpečně zavádět, spravovat a škálovat virtuální plochy a virtuální pracovní stanice.

Další informace o Teradici najdete na adrese https://www.teradici.com/.