Společnost QNAP představuje úložiště NAS TS-251D


Společnost QNAP® Systems, Inc. dnes představila úložiště NAS TS-251D se 2 sloty pro disky. S dvoujádrovým procesorem Intel J4005 lze úložiště TS-251D využít jako chytré řešení s aplikací od QNAP pro správu fotografií s využitím umělé inteligence, QuMagie, která využívá Intel® OpenVINO™ a urychluje rozpoznávání obrazu pomocí umělé inteligence a zároveň optimalizuje správu fotografií. Překódování médií 4K a možnosti streamování modelu TS-251D přináší uživateli vynikající a uspokojivý multimediální zážitek napříč zařízeními. Model TS-251D nabízí také slot PCIe pro rozšíření klíčových funkcí.

Obrázky ve vysokém rozlišení: TS-251D

Model je vybaven dvoujádrovým procesorem Intel® Celeron® J4005 2,0GHz (navýšení až na 2,7 GHz), pamětí DDR4 RAM (až 8 GB), jedním portem Gigabit LAN a podporou disků SATA 6 Gb/s. Model TS-251D nabízí spolehlivou rychlost čtení/zápisu a hardwarově akcelerované šifrování Intel® AES-NI 256 pro zabezpečení citlivých a důvěrných dat na úložišti NAS. Model TS-251D rovněž podporuje snímky (Snapshots) a umožňuje uživatelům rychlé obnovení dat v případě náhodného odstranění/úpravy nebo útoku ransomwaru.

„Model TS-251D přináší celou řadu možností pro rozšíření kapacity úložiště NAS a propojení akcelerace rozpoznávání AI obrázků pro domácí uživatele, aby si mohli vytvářet rozsáhlé galerie,“ řekl Jason Hsu, projektový manažer ve společnosti QNAP. „Kromě toho je model TS-251D vybaven také funkcí překódování 4K a výstupem HDMI s podporou 4K, aby si uživatelé mohli vychutnávat komplexní multimediální zážitky z pohodlí domova.“ dodal Hsu.

Uživatelé mohou snadno rozšířit funkčnost TS-251D prostřednictvím slotu PCIe. Existuje možnost konfigurace karty pro rozšíření sítě QNAP QXG – 10 GbE/5 GbE se stávajícím kabelem CAT 5e a upgrade připojení NAS na vysokorychlostní síťové prostředí. Instalací karty QM2 přidáte M.2 SSD cache a připojení 10GbE; s kompatibilním bezdrátovým adaptérem QNAP QWA-AC2600 vytvoříte bezdrátové úložiště a prostředí pro streamování; s kartou USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s) zvýšíte počet portů USB.

Centrum aplikací modelu TS-251D poskytuje celou řadu nástrojů pro zvýšení produktivity, včetně následujících možností: QmailAgent pro centrální správu více e-mailových účtů, Notes Station 3 pro vyšší efektivitu při společném vytváření poznámek a v pracovních skupinách, Qfiling pro automatizaci pracovních postupů a lepší efektivitu a produktivitu, Qsirch pro rychlé hledání souborů. Celá řada streamovacích aplikací, včetně Cinema28 a Qmedia přináší uživatelům plynulý multimediální zážitek pomocí různých streamovacích protokolů a multimediální konzola propojuje všechny multimediální aplikace QTS do jedné aplikace pro centrální správu všech multimediálních aplikací. Uživatelé mohou používat také dálkový ovládač RM-IR004 od společnosti QNAP (prodává se zvlášť) s aplikací QButton a přizpůsobit si funkce tlačítek pro snadné ovládání.

Klíčové parametry nového modelu:
TS-251D-2G: Dvoujádrový procesor Intel® Celeron® J4005 2,0 GHz (navýšení až na 2,7 GHz) s 2 GB paměti RAM (1 × 2 GB)
TS-251D-4G: Dvoujádrový procesor Intel® Celeron® J4005 2,0 GHz (navýšení až na 2,7 GHz) s 4GB paměti RAM (1 × 4 GB)

Stolní model, dvoukanálové sloty DDR4 SODIMM RAM (lze upgradovat uživatelem až na 8 GB); snadno vyměnitelné 2,5”/3,5” disky HDD/SSD SATA 6 Gb/s; 1 × slot PCIe Gen 2.0 × 4; 1 × port Gigabit LAN; 1 × HDMI verze 2.0, až 4K UHD; 2 × porty USB 3.0 A, 3 × porty USB 2.0 A; 1 × tlačítko kopírování USB; infračervený snímač