Společnost QNAP oficiálně představuje QuTS hero h5.0

Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP) oficiálně představila operační systém QuTS hero h5.0, nejnovější verzi operačního systému NAS na bázi ZFS. QuTS hero NAS od společnosti QNAP obsahuje aktualizovaný linuxový kernel (5.10), vylepšené zabezpečení, podporu WireGuard VPN, okamžité klonování snímků, bezplatnou podporu exFAT a poskytuje výjimečné řešení pro ukládání/zálohování dat, virtualizaci nebo časově citlivou společnou editaci médií.

Bezpečnost dat je pro společnost QNAP nejvyšší prioritou, a proto jsme pro QuTS hero implementovali významnou aktualizaci kernelu systému, abychom zvýšili bezpečnost a spolehlivost NAS,“ uvedl Sam Lin, produktový manažer společnosti QNAP, a dodal: „V QuTS hero h5.0 jsme také optimalizovali celkový výkon, aby vyhovoval větším a složitějším podnikovým zátěžím.“

Klíčové nové aplikace a funkce v QuTS hero h5.0:

 • Zvýšené zabezpečení:
  Podporuje TLS 1.3, automaticky aktualizuje operační systém a aplikace, a poskytuje klíče SSH pro ověřování zabezpečení přístupu k NAS.
 • Podpora pro WireGuard VPN:
  Nová verze QVPN 3.0 integruje lehkou a spolehlivou síť WireGuard VPN a poskytuje uživatelům snadno použitelné rozhraní pro nastavení a bezpečné připojení.
 • Vyhrazený ZIL – SLOG:
  Uložením dat ZIL a dat cache pro čtení (L2ARC) na různé disky SSD pro oddělené zpracování zátěže při čtení a zápisu lze těžit z lepšího celkového výkonu systému a lepšího využití a životnosti disků SSD, což je zejména užitečné pro optimalizaci investic do flashových úložišť.
 • Okamžité klonování:
  Provádění okamžitého klonování snímků na sekundárním NAS pomáhá při správě kopií dat a analýze dat bez narušení zpracovávání primárních dat na produkčním serveru.
 • Bezplatná podpora exFAT:
  exFAT je souborový systém, který podporuje soubory až do velikosti 16 EB a je optimalizován pro flashová úložiště (například karty SD a zařízení USB) – pomáhá urychlit přenos a sdílení velkých multimediálních souborů.
 • DA Drive Analyzer s diagnostikou založenou na umělé inteligenci:
  DA Drive Analyzer využívá cloudovou umělou inteligenci společnosti ULINK k predikci očekávané životnosti disků a pomáhá uživatelům plánovat výměnu disků s předstihem, aby se ochránili před výpadky serveru a ztrátou dat.
 • Vylepšené rozpoznávání obrázků pomocí Edge TPU:
  Využitím jednotky Edge TPU v QNAP AI Core (modul s umělou inteligencí pro rozpoznávání obrázků) dokáže QuMagie rychleji rozpoznávat obličeje a předměty, zatímco QVR Face posiluje analýzu videa v reálném čase pro okamžité rozpoznávání obličejů.

Více informací o QuTS hero h5.0 naleznete na https://www.qnap.com/quts-hero/.
QuTS hero h5.0 je nyní k dispozici v Centru stahování.
Poznámka: Funkce se mohou měnit a nemusejí být k dispozici pro všechny produkty společnosti QNAP.