QNAP představuje operační systém QES 2.1.0

Společnost QNAP® Systems, Inc. dnes představila operační systém QES (QNAP Enterprise Storage) 2.1.0, který obsahuje nové funkce, jako například exkluzivní algoritmus slučování zápisu společnosti QNAP™, který optimalizuje výkon all-flash v ZFS, softwarově definovanou optimalizaci SSD, komprimaci vložených dat, podporu iSER a další pokročilé technologie. QES 2.1.0, s jasnými výhodami v oblasti vysokého výkonu, snižování objemu dat, virtualizace a kompatibility s cloudovým prostředím OpenStack®, nabízí podnikovým datovým střediskům a prostředím VDI nákladově efektivní úložné řešení optimalizované pro paměť typu flash.

„Kvůli požadavkům na maximální IOPS s minimální latencí vstupů a výstupů zůstává poptávka podniků po úložném řešení all-flash silná,“ říká Joe Chao, produktový manažer společnosti QNAP, a doplňuje: „QES 2.1.0 se zaměřuje na využití plného výkonu úložišť all-flash a pomáhá organizacím řešit problémy s výkonem u aplikací kritických z hlediska provozu, jako jsou datová střediska, virtualizace a VDI.“

Operační systém QES je založen na jádře FreeBSD a používá souborový systém ZFS. Optimalizaci výkonu v systému QES 2.1.0 zajišťuje nový algoritmus slučování zápisu, který při testování společností QNAP vedl ke 400% zvýšení výkonu náhodného zapisování v prostředí all-flash TES-3085U NAS. Podpora softwarově definovaného over-provisioningu umožňuje uživatelům alokovat pro disky SSD a skupiny úložišť další prostor pro nadměrné využívání, aby se předešlo snížení výkonu v důsledku zesílení zápisu a zároveň se zv ýšila životnost SSD.

Kromě posílení deduplikace a komprese vložených dat, systém QES 2.1.0 efektivně dosahuje větší úspory prostoru tak, že podporuje pokročilé techniky komprimace vložených dat, což je zvláště užitečné v případě vysoce opakujících se dat nebo masivních malých souborů (např. transakční protokoly v bankách nebo při elektronickém obchodování).

QES 2.1.0 vyniká nejen v oblasti výkonu, ale podporuje také řadu funkcí založených na ZFS k ochraně dat a obnovení po havárii, včetně kontrolních součtů pořízených z celého souboru k detekci a opravám skrytého porušení dat, téměř neomezených snímků pro iSCSI LUN a sdílené složky, a služby SnapSync pro akceleraci sdílení souborů. QNAP NAS se systémem QES podporuje virtualizaci VMware®, Microsoft® a Citrix® a služba SnapSync podporuje také správce obnovení serveru VMware (SRM), takže je k dispozici řešení pro vzdálené zálohování a obnovení po havárii na podnikové úrovni pro virtuální aplikace. Upgradovaný systém QES 2.1.0 přidává podporu pro iSER za účelem optimalizace výkonu VMware a pro služby sdílení souborů OpenStack Cinder a Manila, a tak podnikům poskytuje flexibilní, snadno použitelné a nízkonákladové úložné řešení pro prostředí OpenStack.

Dostupnost a kompatibilita

QES 2.1.0 je k dispozici v Centru stahování pro zařízení TES-3085U, TES-1885U a ES1640dc v2 NAS podnikové třídy. Další informace naleznete na adrese https://www.qnap.com/qes/2.1.0/.