Italské krásky znovu zaplaví Prahu, 12. ročník PragoVespy je za dveřmi!

  • Nebude chybět soutěž zručnosti „Pomalý sprint pro Kapku naděje“
  • V rámci akce proběhne křest charitativního kalendáře „Vespa Club Praha pro Kapku naděje“ na rok 2025
  • Spanilá jízda startuje v sobotu 22. června ve 13:45 z Troji, její plánek je k nahlédnutí na: https://mapy.cz/s/cubeceboko

Milovníci ikonických italských skútrů jsou opět v pozoru! O víkendu od 21. do 23. června 2024 se uskuteční 12. ročník PragoVespy pořádaný Vespa Clubem Praha, a to v pražském HG Sportcentru Troja u Vltavy. Účastníci se mohou těšit na víkend plný zábavy, vzrušení a krásných strojů. PragoVespa je tradičně synonymem oslavy svobody na dvou kolech, italského stylu a přátelství, které spojuje všechny majitele a fanoušky značky Vespa po celém světě.

PragoVespa #12 začíná v pátek 21. června od 15 hodin, kdy se otevře recepce a účastníci se začnou sjíždět do HG Sportcentra Troja u Vltavy. Večer je připraven hudební program, který přinese nezapomenutelnou atmosféru. Na pódiu vystoupí například Igor Orozovič & CO. Tradiční večerní a noční vyjížďky pak umožní všem účastníkům pocítit kouzlo noční Prahy.

Program plný zážitků
Sobotní program bude zahájen v 10:30 krátkou dopolední vyjížďkou, po níž jsou v plánu hry, soutěže, speciální vystoupení a další radosti.

Ve 13:45 pak všichni nasednou na své Vespy a na spanilé jízdě společně projedou ta nejzajímavější místa Prahy. Tato jízda je vrcholem celého víkendu, kdy se v ulicích potkávají stovky nádherných strojů v nepřehlédnutelném konvoji. K vidění bude celá řada zajímavých strojů, od Vesp z 50. a 60. let až po nejnovější kousky. Z řad osobností svou účast potvrdili například David Matásek, Igor Orozovič, Karel Zima či Dáša Zázvůrková.

Po návratu do kempu čeká všechny účastníky akcí nabité odpoledne a večer. Připravena bude bohatá nabídka výborného jídla, tombola a další koncerty.

Vespa Club Praha a Kapka naděje

Stejně jako v minulém roce je pro účastníky připravena i speciální soutěž zručnosti. Vespa spojila síly s Nadačním fondem Kapka naděje a společně uspořádají závod s názvem „Pomalý sprint pro Kapku naděje“, který začíná v sobotu v 17 hodin. Od 18:00 pak proběhne křest charitativního kalendáře “Vespa Club Praha pro Kapku Naděje” na rok 2025 a dražba fotografií z něj. Tento kalendář bude nejen krásným doplňkem do každé domácnosti, ale výtěžek z něj poputuje na dobrou věc.

Vespa: Symbol elegance a životního stylu
Vespa je víc než jen dopravní prostředek. Je to symbol elegance, stylu a svobody. Od svého vzniku v roce 1946 se stala ikonou, která ztělesňuje italský šarm a důmyslný design. Každá Vespa je vyrobena s důrazem na detaily, což z ní dělá nejen prostředek přepravy, ale i umělecké dílo. Všude, kde se objeví, přináší radost a vzbuzuje obdiv. Vespa je synonymem pro dobrodružství a radost z jízdy, která spojuje své majitele v jednu velkou rodinu.