Nový PocketBook Basic 2 – snadné a pohodlné elektronické čtení

Společnost PocketBook představuje novou elektronickou čtečku PocketBook Basic 2, která nabízí uživatelům vše, co potřebují pro pohodlné e-čtení.

614_grey_en_front(render) 614_grey_en_front-bottom_right(render) 614_white_en-alice_front(render) 614_white_en-alice_front-bottom_right(render)

 

Tisková zpráva v češtině ke stažení

PocketBook Basic 2 je vynikající čtečka elektronických knih pro kohokoli. Osloví i ty uživatele, kteří stále dávají přednost čtení tištěných knih. Ergonomický design nové čtečky umožňuje snadné čtení, vestavěné funkce zajišťují jednoduché možnosti přenosu knih do čtečky a intuitivní uživatelské rozhraní je pochopitelné pro začátečníky, přičemž poskytne všechny potřebné funkce i zkušeným čtenářům.

Displej o úhlopříčce 6“ s technologií E Ink umožňuje komfortní čtení ze všech úhlů a v jakýchkoli světelných podmínkách. Zapomeňte na problémy spojené s nečitelným displejem z důvodů odrazu slunečního světla.

Čtečka PocketBook Basic 2 je vybavena výkonným 1 GHz procesorem a 256 MB operační paměti. Zvýšený výkon poskytuje skutečně rychlé otáčení stránek. Pro elektronickou knihovnu je k dispozici 4 GB vnitřní paměti a čtečka umožňuje její rozšíření o paměťovou kartu micro SD až do kapacity 32GB.

Novinka je vybavena rozhraním Wi-Fi*, které umožňuje rychlé a jednoduché stahování elektronických knih a používání předinstalované aplikace ReadRate, pomocí níž mohou uživatelé sdílet dojmy z přečtených knih na sociálních sítích. S využitím Wi-Fi je možný také přímý nákup a stažení elektronických knih z předních českých elektronických knihkupectví.

PocketBook Basic 2 je důkazem toho, že elektronické čtení je jednoduchý a moderní způsob, jak najít radost z klasické i moderní literatury.

Předběžná cena čtečky PocketBook Basic 2 bude 2 199 Kč a na trh se dostane na přelomu ledna a února tohoto roku.

Displej 6” E Ink® Pearl, 800 x 600  pixels, 166 dpi
Počet stupňů šedi 16
Procesor 1 GHz
Vestavěná paměť na knihy a obsah 4 GB
Operační paměť 256 MB
Baterie Li-Ion, 3,7V, 1300 mAh umožňuje až  jeden měsíc čtení
USB rozhraní Micro USB
Slot na paměťovou kartu Micro SD pro karty až 32 GB
Bezdrátové rozhraní (volitelné) Wi-Fi 802.11 b/g/n
Operační system Linux 2.6
Formáty e-knih PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM
Formáty obrázků JPEG, BMP, PNG, TIFF
Další aplikace Kalkulačka, Slovníky, Kalendář&Hodiny, Šachy, Foto album, Klondike, Sudoku, Scrible
Slovníky Webster’s Dictionary 1913
Rozměry 174,4 х 114,6 х 8,3 mm
Hmotnost 188 g
Barevné provedení Bílá, šedá