Nový notebook Toshiba Tecra A50 nabízí všestranné byznysové funkce a dlouhou životnost

Tecra A50 poskytuje vysoký výkon a funkce pro vyšší produktivitu i bezpečnost dat

TecraA50_With_Screencontent_01 TecraA50_With_Screencontent_02

Tisková zpráva včetně technických paramatrů v češtině

Společnost Toshiba přináší do segmentu firemních počítačů novou úroveň výkonu, zabezpečení a spolehlivosti. Oznamuje nový model Tecra A50, nejnovější přírůstek do populární řady notebooků Tecra, která je určena pro firemní uživatele. Tento 15,6“ (39,6 cm) notebook se může pochlubit nejnovějšími technologiemi od společnosti Intel® a možností osazení široké škály rychlých disků od hybridních[1] modelů až po SSD. Model Tecra A50 byl navržen a zkonstruován pro intenzivní používání a důkladně testován na dlouhou životnost. Kromě toho je vybaven funkcemi pro vyšší bezpečnost a spolehlivost. Prodej nového modelu Tecra A50 začne v Evropě ve třetím čtvrtletí roku 2013.

Méně starostí

„Díky notebookům řady Toshiba Tecra máme dobrou pověst zejména u středně velkých a velkých podniků,“ řekl Jiří Horák, country manager divize digitálních produktů a služeb společnosti Toshiba Europe GmbH. „I u nového modelu Tecra A50 jsme se zaměřili na výpočetní výkon a spolehlivost produktu. Díky odolnému šasi notebooku a pokročilým bezpečnostním nástrojům ubude starostí jak IT oddělení, tak samotnému uživateli. Administrativní pracovníci i obchodní cestující získají s notebookem Tecra A50 nejen rychlý přístup k dokumentům, ale také vysoký výpočetní výkon.“

Široké možnosti připojení

Notebook Tecra A50 je ideální volbou pro ty uživatele, kteří vyžadují spolehlivý stroj s všestrannou funkcionalitou. Tento nový model Tecra se může pochlubit  mnoha rozhraními pro připojení – jak pro bezdrátový přenos dat, tak s využitím kabelu. Díky přítomnosti dokovacího konektoru lze notebook Tecra A50 snadno připojit ke všem  periferiím na kancelářském stole. Při použití volitelného replikátoru portů Toshiba Hi-Speed ​​Port Replicator III získá notebook dalších šest USB portů, z nichž čtyři jsou ve verzi USB 3.0. Tyto porty umožňují snadné připojení myši nebo klávesnice, ale také rychlý přenos dat mezi notebookem a jiným externím zařízením, jako je například pevný disk. Replikátor portů je také vybaven LAN portem pro okamžité připojení k podnikové síti, nebo grafickými porty, přes které lze připojit větší monitor. Notebook se může pochlubit technologií Intel® Wireless Display, která uživatelům umožní přenášet obraz bezdrátově na kompatibilní HD televizor. Díky tomu lze na velké obrazovce pohodlně promítat například firemní prezentace.

Pokročilé nástroje pro zabezpečení

Notebook Tecra A50 prošel po stránce odolnosti a spolehlivosti testy Highly Accelerated Life Tests (HALT) renomovaného nezávislého institutu TÜV Rheinland® v Německu. U tohoto notebooku bylo prokázáno, že odolá náhodným pádům z výšky až 76 cm. Klávesnice je odolná proti polití¹, při nehodě s šálkem kávy tak nedojde ke ztrátě dat. Pokročilé bezpečnostní nástroje chrání uložená data na tomto novém modelu Tecra proti zneužití. Jde například o šifrování pevného disku Self Encrypting Drive (SED) nebo Trusted Platform Module (TPM). Uživatelé se mohou ke svému notebooku přihlásit prostřednictvím snímače otisku prstu. Tím se také zamezí tomu, aby neoprávněné osoby nezískaly přístup k důležitým firemním informacím. Riziko zneužití dále snižuje funkce Anti-Theft a díky technologii Intel® Active Management Technology (AMT) budou mít uživatelé k dispozici nejnovější aktualizace systému i na cestách. Tato technologie navíc dává možnost IT oddělení notebook snadno bezdrátově sledovat, udržovat, spravovat a aktualizovat.

Satellite Pro A50

Toshiba přijde na trh také s modelem Satellite Pro A50 – byznysovým notebookem, který bude mít velmi podobné parametry jako Tecra A50. Bude určen pro zaměstnance menších firem a nezávislé podnikatele. Na rozdíl od modelu Tecra A50 nebude mít dokovací konektor. Přes rychlé rozhraní USB 3.0 bude však možné připojit replikátor portů, jako například nedávno uvedený univerzální Dynadock™ V3.0.

———————————

¹Voděodolná klávesnice pomáhá chránit data v případě nechtěného polití až 30 ml kapaliny a dává uživatelům čas 3 minuty pro uložení dat a vypnutí.