Nové cenově dostupné notebooky Toshiba Satellite Pro C50 a C70 splňují základní potřeby profesionálů

Široké možnosti i výběr konfigurací pro produktivní práci a spolehlivé firemní nasazení

Sat_Pro_C70-A_Prod_Full_Mar2013_01 Sat_Pro_C70-A_Prod_Full_Mar2013_05 Sat_Pro_C70-A_Prod_Full_Mar2013_06

Tisková zpráva včetně technických parametrů v češtině

Společnost Toshiba Europe GmbH rozšiřuje své řady cenově dostupných notebooků a přichází s modely Satellite Pro C50 a C70. Satellite Pro C50 má displej s úhlopříčkou 15,6“ (39,6 cm), který splní potřeby většiny mobilních pracovníků. Velkorysejší Satellite Pro C70 s úhlopříčkou 17,3“ (43,9 cm) poslouží profesionálům jako univerzální náhrada za stolní počítač. Oba modely budou k dispozici v široké škále konfigurací s volitelnými funkcemi pro zvýšení produktivity. Prodej nových notebooků Satellite Pro C50 a C70 v Evropě začne ve třetím čtvrtletí roku 2013.

Nové funkce pro byznys

„V roce 1985 přišla Toshiba s prvním celosvětově úspěšným notebookem pro podnikatelskou sféru. Přinesla tehdy funkce pro profesionály do cenově dostupných notebooků,“ řekl Jiří Horák, country manager divize digitálních produktů a služeb společnosti Toshiba Europe GmbH. „Kromě spolehlivosti a dlouhé životnosti notebooků, se u profesionálních modelů, se kterými přicházíme na trh, zaměřujeme i na inovace a přidávání nových byznysových funkcí.“

Nová řada notebooků Toshiba Satellite Pro byla vyvinuta s ohledem nejen na potřeby zaměstnanců malých a středně velkých podniků, ale také jednotlivých podnikatelů. Přichází s praktickými funkcemi pro zvýšení produktivity, které jsou ideální pro podnikatelské účely. Mezi ně patří například pevný disk se 7 200 ot./min pro svižnější provoz i start počítače nebo plnohodnotná klávesnice s numerickým blokem pro rychlé a snadné psaní. Pro mnoho firemních uživatelů je rozhodující rychlé a spolehlivé připojení k síti. Nová řada Satellite Pro proto nabízí u většiny konfigurací gigabitový port LAN a zároveň rozhraní Wi-Fi® a/g/n. Všechny modely mají standardně zabudován modul Bluetooth® 4.0 pro zajištění rychlého přenosu dat mezi notebookem a dalšími mobilními zařízeními nebo pro připojení bezdrátové myši a klávesnice.

Displeje pro byznys

Nové notebooky Satellite Pro jsou vybaveny vysoce kvalitním HD (C50) nebo HD+ (C70) displejem s antireflexním povrchem a LED podsvícením. Matný povrch obou displejů minimalizuje odlesky světla z okolí a snižuje tak případnou únavu očí. 17,3“ (43,9 cm) displej u modelu C70 s rozlišením HD+ (1 600 × 900 px) přináší uživatelům pohodlnější a přesnější práci s dokumenty. Produktivitu zvyšuje i nástroj Toshiba Split Screen. Ten dokáže využít vysoké rozlišení displeje pro zobrazení maxima informací.

Více monitorů pro vyšší produktivitu

Někteří firemní uživatelé vyžadují výkonné grafické řešení. Vybrané konfigurace notebooků Satellite Pro C50 i C70 jsou proto dodávány s volitelnou dedikovanou grafickou kartou Nvidia®. Ve chvílích, kdy jsou používány úlohy, které nevyžadují grafický výkon, dokáže technologie Optimus™ výkonný grafický procesor deaktivovat. Díky tomu může být notebook s dedikovanou grafikou stejně úsporný, jako kdyby používal integrovaný grafický adaptér a bude se také méně zahřívat. Modely s dedikovanou grafikou mohou zobrazit plochu až na třech monitorech současně – na displeji notebooku a displejích připojených přes VGA a HDMI®. Více monitorů lze využít pro zvětšení pracovní plochy a zvýšení produktivity.