Toshiba Qosmio PX30t je počítač, televizor, herní stroj a stylové domácí multimediální centrum v jednom

All-in-one počítač s velkým dotykovým displejem je řešením, které nahradí více zařízení a zapadne do moderní domácnosti

 Qos_PX30t_Prod_Full_black_Apr2013_10_with screen content Qos_PX30t_Prod_Full_black_withKB_Apr2013_01_with screen content Qos_PX30t_Prod_Full_black_withKB_Apr2013_07_with screen content Qos_PX30t_Prod_Full_white_withKB_Apr2013_05_with screen content Qosmio_pX30t_01 Qosmio_pX30t_02

Tisková zpráva včetně technických parametrů v češtině

Společnost Toshiba Europe GmbH chce uspokojit rostoucí poptávku uživatelů po tenkém stolním počítači, který by sloužil jako všestranné multimediální centrum zábavy. Proto představuje nový all-in-one počítač Qosmio PX30t, který kromě jiného obsahuje i televizní tuner a plní funkci centrálního datového úložiště. Toto špičkové všestranné multimediální centrum je mimořádně elegantní, tenké a vypadá jako moderní LED televizor s úhlopříčkou 23“ (58,4 cm). Nabízí příjemné uživatelské prostředí a technologie pro zábavu ve Full HD rozlišení. Toto jediné zařízení v sobě spojuje televizor, herní stroj a počítač. Nový all-in-one počítač Qosmio PX30t se začne v Evropě prodávat ve třetím čtvrtletí roku 2013.

Sledování televize s působivým stereo zážitkem

„Jsme hrdí na to, že v našem portfoliu přibyl nový all-in-one počítač, který je univerzálním zařízením určeným i pro zábavu,“ řekl Jiří Horák, country manager divize digitálních produktů a služeb společnosti Toshiba Europe GmbH. „Jde o výjimečně tenký počítač, který je zároveň centrálním síťovým úložištěm a HD televizorem s velkým množstvím multimediálních funkcí. Díky až 3 TB diskové kapacitě na něj lze uložit rozsáhlé knihovny filmů, fotek, hudby a dalších dat. Velká obrazovka zase umožní všem v domácnosti pouhým dotykem prstu přistupovat k libovolnému obsahu.“ Qosmio PX30t lze díky zabudovanému televiznímu tuneru používat jako druhý domácí televizor. Velký 23“ (58,4 cm) Full HD displej s LED podsvícením má krátkou dobu odezvy, což eliminuje viditelné rozmazání obrazu při sledování rychle se pohybujících snímků. Zážitek při sledování filmů je dále posílen čtveřicí výkonných stereo reproduktorů harman kardon® s unikátním 2× (5W + 5W), celkově 20W výstupem. Ten se navíc může pochlubit technologií DTS Studio Sound™, která zajišťuje dokonalý prostorový zvuk, výrazné hloubky, inteligentní nastavení hlasitosti a vylepšenou reprodukci mluveného slova. S počítačem Qosmio PX30t jako multimediálním centrem si uživatelé mohou vychutnat televizní pořady, koncerty i filmy na maximum.

Televizní a počítačový svět v tenkém stylovém designu

Qosmio PX30t najde své čestné místo v obývacím pokoji rodinného domu, na studentské koleji nebo třeba ve výrobní hale. Zapadá do jednotného designu produktů Toshiba. To je jasně patrné z charakteristických rysů, jako jsou zaoblené hrany, výrazné osvětlené tlačítko zapínání a logo umístěné na levé straně pod displejem. All-in-one počítač Qosmio PX30t je dodáván v lesklé černé nebo luxusní perleťově bílé barvě se stříbrnými prvky a propracovaným hliníkovým stojanem. Díky tenkému profilu i rámu obrazovky vypadá tento all-in-one počítač jako nejmodernější LED televizor. Bude dodáván společně se špičkovou klávesnicí a myší s kolečkem, jehož tlačítko má funkci klávesy Windows 8. Klávesnice i myš jsou barevně sladěny se samotným počítačem. Uživatelé nemusí ovládat počítač jen bezdrátovou klávesnicí, myší nebo dotyky. Funkce Toshiba Gesture Controller umožňuje ovládat uživatelské prostředí jednoduchými a přirozenými gesty rukou, aniž by bylo nutné se dotknout obrazovky.

Nejmodernější možnosti připojení

Počítač Qosmio PX30t je poháněn nejnovější generací procesorů Intel®, hodí se proto jak na všechny běžné počítačové úlohy, tak na zábavu a přehrávání multimédií. Díky dotykové obrazovce získají uživatelé kdykoli okamžitý přístup ke svým oblíbeným webovým stránkám, sociálním sítím a dalším komunikačním kanálům. I když je počítač vypnut, lze jeho obrazovku využít jako hlavní monitor – stačí připojit jiné zařízení do HDMI® vstupu. To umožňuje využití počítače Qosmio PX30t i pro příležitostné hraní počítačových her nebo kvalitní přehrávání hudby z externího zdroje díky funkci Toshiba Sleep-and-Music. S použitím dalších televizních funkcí může toto všestranné multimediální centrum navíc přenášet televizní vysílání i nahrané videozáznamy do každé místnosti v domě ve Full HD kvalitě.

All-in-one počítač Qosmio PX30t navíc využívá nejmodernější možnosti připojení, jako je bezdrátová síť Wi-Fi a technologie Intel® WiDi a Miracast™. Wi-Fi Miracast™ je technologický standard, který dává uživatelům možnost bezdrátově přenášet multimediální soubory uložené na all-in-one počítači do kompatibilního televizoru. Díky tomu je možné si s přáteli a rodinou vychutnat obsah na větší obrazovce. Některé konfigurace jsou také vybaveny HDMI® výstupem s podporou rozlišení Ultra HD. S nimi tak lze přenést videoobsah v rozlišení Ultra HD do televizoru, který jej podporuje. S touto funkcí si lze vychutnat v plné kráse na velké obrazovce mnoho počítačových her, některé webové stránky, fotky, ale také filmy a videa, která byla původně vytvořena v rozlišení čtyřikrát vyšším než je Full HD.