Indian Motorcycle ohromí Festival rychlosti v Goodwoodu modely Challenger RR a FTR750

Indian Motorcycle, první americká motocyklová společnost, přiveze na prestižní festival Goodwood of Speed, který se koná od 11. do 14. července, ​​atmosféru závodů King Of The Baggers a American Flat Track prostřednictvím modelů Indian Challenger RR a FTR750.

Festival rychlosti v Goodwoodu, proslulý jako oslava kultury motoristického sportu, je jedinečnou událostí pro nadšence z celého světa. Setkává se na něm minulost, současnost a budoucnost automobilové techniky a zároveň se tu připomíná bohatá historie ikonických značek, jakou je například Indian Motorcycle.

Indian Challenger RR se ve slavném závodu do vrchu poprvé představí vedle největších ikon motoristického sportu, a nabídne všem fanouškům mimo Ameriku vzácnou příležitost slyšet na vlastní uši výjimečný motor PowerPlus V-Twin a vidět na vlastní oči závodní bagger továrního týmu v rukou legendárního Jeremyho McWilliamse.

Společnost Indian Motorcycle vydala na oslavu titulu šampionátu King of the Baggers 2022 ve spolupráci s S&S Cycle limitovanou 29kusovou sérii modelu Challenger RR, přičemž každý kus je ručně vyrobený a vyladěný na stejné specifikace jako motocykl Tylera O’Hary, který s číslem 29 mistrovství vyhrál. Challenger RR nabízí sběratelům jedinečnou příležitost vlastnit kus historie.

Indian FTR750, dominantní stroj amerického flattracku, se v Goodwoodu poprvé objevil v roce 2018. Design FTR750 od základu postavily vývojové a konstruktérské týmy Indian Motorcycle Racing. Výkonný vidlicový dvouválec o objemu 750 cm3 je uchycen v jedinečném ultralehkém ocelovém rámu. Speciál je vybaven velkým centrálně umístěným airboxem a elegantní lehkou kapotáží z uhlíkových vláken.

Od svého prvního závodu v roce 2017, kdy se tým Indian Motorcycle Racing oficiálně vrátil do profesionálních flattrackových závodů, si model FTR750 upevnil pozici sedmi po sobě jdoucími tituly v šampionátu American Flat Track SuperTwins a jezdce týmu Wrecking Crew Jareda Meese dovezl až k rekordnímu devátému titulu.

Závody a vítězství jsou již dlouho základním prvkem DNA značky Indian Motorcycle. Společnost Indian Motorcycle, která závodí a vyhrává již 123 let, byla založena závodníky a inspiraci k inovacím jí dává touha jet rychleji a vyhrávat závody. Seznam historických závodních milníků značky Indian Motorcycle je téměř nekonečný, počínaje úspěchy Oscara Hedstroma ve vytrvalostních závodech na přelomu století přes vítězství O.C. Godfreye na slavném Isle of Man v roce 1911, rychlostní rekordy Burta Munra, dominanci původního týmu Wrecking Crew v 50. letech a současnou dominanci Wrecking Crew na americké ploché dráze až po tituly v šampionátech SuperHooligan s FTR v letech 2022 a 2023 a King of the Baggers s Challengerem v letech 2020 a 2022.

Indian Challenger RR

Indian FTR 750