NOVÝ ŠAMPIONÁT APRILIA RACING – RS 457 TROFEO NA PODPORU MLADÝCH TALENTŮ

  • NOVÝ ŠAMPIONÁT, VĚNOVANÝ MOTOCYKLU APRILIA 457, BUDE PŘEDSTAVEN 8. ZÁŘÍ V CREMONĚ A NÁSLEDNĚ 6. ŘÍJNA V MISANU
  • DVA ZÁVODY UVEDOU ŠAMPIONÁT RS 457 TROFEO PRO ROK 2025

Aprilia RS 457 Trofeo, šampionát zaměřený na novinku značky z Noale se závodním kitem, debutuje v září a říjnu dvěma závody, které jsou předzvěstí širšího kalendáře RS 457 Trofeo pro rok 2025. Šampionát organizovaný společností Eventi 2 Ruote si klade za cíl přivést na závodní okruhy mladé jezdce s motocyklem, který kombinuje tradiční ovladatelnost a zábavu Aprilie s vysokým výkonem a nízkými náklady. Dva závody v roce 2024 se uskuteční 8. září v Cremoně, v rámci FMI Cupu, a 6. října v Misanu, v rámci Italského poháru.

Model Aprilia RS 457 byl představen na výstavě EICMA 2023 spolu s kitem, který umožňuje jeho přeměnu na závodní stroj. Díky vynikajícímu technickému základu je tento závodní kit dostupný pro každého, což mladým jezdcům umožní snadný vstup do světa závodění za přijatelnou cenu.

RS 457 Racing Trophy Kit vylepšuje již skvělé vlastnosti standardního motocyklu přidáním klíčových komponent, jako je závodní řídicí jednotka, výfukový systém vyvinutý ve spolupráci s SC Project, partnerem Aprilia Racing v MotoGP, závodní vzduchový filtr od Sprint Filter, sada kapotáží od Plastic Bike s krytem nádrže a ocasní částí z laminátu, a závodní přepínače a tlačítka od Jet Prime.

Pro více informací o tom, jak zakoupit RS 457 Racing Trophy Kit, jak se přihlásit do šampionátu a pro podrobnosti o pravidlech, navštivte oficiální stránky nebo napište na infotrofeo457@eventi2ruote.it.

Aprilia RS 457

Aprilia RS 457 je výsledkem zcela nového projektu, který má doprovázet jezdce v jejich růstu, jak na silnici, tak na závodní trati. Mezi její hlavní přednosti patří nízká hmotnost, což zajišťuje nejlepší poměr výkonu k hmotnosti pro motocykl v kategorii A2, dále pak snadné ovládání a moderní technologické vybavení.

Aprilia RS 457 je poháněna moderním kapalinou chlazeným řadovým dvouválcem s dvojitým časováním vačkového hřídele a čtyřmi ventily na válec, který dosahuje výkonu 35 kW, což je maximální povolený výkon pro motocykl v kategorii A2. Kromě vysokého výkonu je její hlavní výhodou nízká hmotnost: 159 kg zajišťuje vynikající poměr výkonu k hmotnosti. Hliníkový rám spolu s nastavitelným odpružením tvoří základ špičkového podvozku. V souladu s tradicí Aprilia je elektronické vybavení kompletní: elektronický plyn Ride by Wire, tři jízdní režimy, ABS, nastavitelná a vypínatelná kontrola trakce a obousměrný quickshifter jako příslušenství.