Společnost QNAP oficiálně představila Qsirch 5.4.1: Vylepšené sémantické vyhledávání na bázi umělé inteligence a přesné vyhledávání obrázků na NAS

Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových , a úložných řešení, dnes oficiálně představila Qsirch 5.4.1. Díky novým funkcím, jako je sémantické vyhledávání obrázků na bázi umělé inteligence, vyhledávání podobných obrázků a rychlý náhled obsahu dokumentů, mohou nyní uživatelé NAS využívat přesnější a uživatelsky přívětivější vyhledávání souborů, což výrazně zvyšuje jejich produktivitu.

Qsirch je vyhledávač pro QNAP NAS, který uživatelům umožňuje rychle najít požadované soubory z velkého množství souborů a dat. Kromě vyhledávání podle klíčových slov v souborech, obrázcích, videích, dokumentech PDF a e-mailech, mohou uživatelé využívat „sémantické vyhledávání na bázi umělé inteligence“, které pracuje pomocí modelu umělé inteligence schopného analyzovat záměr a kontext uživatelských dotazů. Sémantické vyhledávání umožňuje uživatelům rychle najít přesné výsledky pomocí jednoduchých výzev a frází.

„Qsirch byl vždy špičkovým nástrojem pro produktivitu uživatelů QNAP NAS. Abychom pomocí Qsirch ještě zvýšili laťku, integrovali jsme sémantické vyhledávání na bázi umělé inteligence, které má potenciál výrazně zvýšit produktivitu uživatelů. Velmi si ceníme cenné zpětné vazby, kterou jsme obdrželi od našich beta testerů sémantického vyhledávání Qsirch 5.4.0, což umožnilo vývojovému týmu QNAP průběžně optimalizovat oficiální verzi Qsirch 5.4.1.“ řekl Amol Narkhede, senior produktový manažer společnosti QNAP, a dodal: „V éře umělé inteligence prolamuje sémantické vyhledávání na bázi umělé inteligence omezení tradičního vyhledávání podle klíčových slov a umožňuje uživatelům používat jejich každodenní vyhledávací návyky k nalezení požadovaného obsahu s vyšší přesností.“

Klíčové funkce Qsirch 5.4.1

 • Sémantické vyhledávání na bázi umělé inteligence
  Pomocí přirozeného jazyka můžete vytvářet podrobné výzvy (podporováno 23 jazyků) a efektivně filtrovat výsledky vyhledávání.
 • Vyhledání podobných obrázků
  Prozkoumejte podobné obrázky z výsledků vyhledávání. Uživatelé mohou snadno vyhledávat podobné obrázky nebo fotografie uložené na QNAP NAS.
 • Rychlé zobrazení dokumentů
  Po vyhledání souborů si uživatelé mohou rychle prohlédnout obsah, zobrazit odstavce odpovídající klíčovým slovům nebo několik relevantních vět ze souboru v podokně náhledu.

Požadavky na systém NAS

 • 64bitový NAS s architekturou x86 a alespoň 8GB RAM.
 • QTS 5.0.1 (nebo novější) nebo QuTS hero h5.0.1 (nebo novější).
 • Chcete-li využívat všechny funkce sémantického vyhledávání, je třeba nainstalovat QNAP AI Core z App Centra.

Další informace o aplikaci Qsirch 5.4.1 najdete na stránce https://www.qnap.com/go/software/qsirch

Poznámka: Funkce se mohou měnit a nemusejí být k dispozici pro všechny produkty společnosti QNAP.