Indian Motorcycle představuje atraktivní novinku FTR Carbon

Indian Motorcycle představuje model FTR Carbon pro rok 2020, prémiovou novinku v modelové řadě FTR. Model FTR Carbon zvyšuje atraktivitu již tak velmi originálního modelu tím, že je vybaven kapotáží z uhlíkových vláken a nízkým výfukem Akrapovič v černé barvě. Model FTR Carbon našel inspiraci u závodního speciálu Indian FTR750, který se třemi tituly Grand National v řadě dominoval seriálu Flat Track Racing, a ukazuje tak své závodní geny.

„FTR Carbon je sběratelským kouskem pro náročnější jezdce, kterým nabízí špičkovou úroveň zpracování, a opět zdvihá laťku kvality amerických motocyklů,“ řekl Mike Dougherty, prezident společnosti Indian Motorcycle. „FTR Carbon vám zprostředkuje nejen ty nejlepší jízdní zážitky, ale díky karbonovým prvkům, které zvýrazňují jeho jedinečný styl, bude bezesporu středem pozornosti všude, kam přijedete.“

Kromě řady prémiových prvků a technologií má model FTR Carbon navíc:

  • Karbonový přední blatník
  • Karbonovou masku předního světla
  • Karbonové kryty nádrže a airboxu
  • Karbonový kryt sedla spolujezdce
  • Nízký výfuk Akrapovič v černé barvě
  • Štítek s logem „FTR Carbon “ na středové konzoli

Model Indian FTR Carbon přijíždí s kompletní výbavou: tempomatem, dvěma kotoučovými brzdami Brembo s ABS, kontrolou trakce, kompletním LED osvětlením pro lepší viditelnost a 4,3palcovým dotykovým LED displejem s USB rychlonabíječkou a Bluetooth konektivitou pro nabíjení a ovládání mobilních zařízení.

Dlouhé zdvihy plně nastavitelného odpružení (150 mm) v kombinaci s aktivní vzpřímenou jízdní pozicí dodávají modelu FTR Carbon dokonale vyvážený poměr komfortu, ovladatelnosti a obratnosti pro přesný a čitelný průjezd zatáčkou a snadné manévrování ve městě.

Kapalinou chlazený vidlicový dvouválec o objemu 1203 cm3 s výkonem 93 kW (126 koní) a točivým momentem 120 Nm má impozantně plochou křivku točivého momentu a silně akceleruje v celém rozsahu otáček. Progresivní a předvídatelný průběh výkonu spolu s pružným zátahem v nízkých otáčkách zaručují vzrušující jízdní zážitek při každodenní cestě do práce přeplněnými ulicemi města i při odpoledním odreagování na oblíbené okresce.

Tři jízdní režimy (Sport, Standard a Rain) umožňují nastavení intenzity náklonového stabilizačního systému, ABS, kontroly trakce a antiwheelie, a zvyšují tak jednak bezpečnost a ovladatelnost, a také požitek z jedinečné reakce na plyn.

Model Indian FTR Carbon je kompatibilní s rozšířenou řadou více než čtyřiceti originálních doplňků, vyvinutých speciálně pro řadu FTR, takže možnosti, jak přizpůsobit svoje FTR vlastním představám – ať už po stránce stylu nebo praktičnosti – jsou téměř nekonečné.

Nový model Indian FTR Carbon je v České republice v prodeji za 17 990 Euro vč. DPH.