II. ročník Vespa charitativní jízdy pro Kapku naděje

Vespa Česká republika, Vespa Club Praha a Nadační fond Kapka naděje opět společně pořádají charitativní vyjížďku na ikonických italských skútrech a dobročinnou sbírku. Veškerý výtěžek z této akce poputuje na nákup potřebných lékařských přístrojů do jedné z nemocnic v České republice.

Charitativní vyjížďka proběhne první adventní neděli, 3. prosince 2023, v Praze a zváni jsou všichni milovníci skútrů Vespa, kteří rádi podpoří dobrou věc. Pro správnou atmosféru je vyjížďka hromadná a podmínkou je oblečení ve vánočním, či mikulášském kostýmu. Pro ty, kdo kostým neseženou jich organizátoři mají několik v zásobě.

Výchozím bodem charitativní jízdy je klubovna Vespa Clubu Praha (U Papírny 2, Praha 7, Holešovice), odkud se vyjede v 10:00. Předem naplánovaná trasa pražským centrem, včetně průjezdu po Václavském náměstí, účastníky postupně zavede až k Fakultní nemocnici Motol, kde bude vyjížďka zakončena.

Až do 6. prosince 2023 zároveň probíhá veřejná finanční sbírka, kam mohou všichni zájemci přispět libovolnou částkou, a to nehledě na to, jestli se jízdy zúčastní. Šek s výsledným obnosem bude následně symbolicky předán prezidentce Nadačního fondu Kapka naděje Vendule Pizingerové před Fakultní nemocnicí v Motole zástupci Vespa Clubu Praha.

V minulém roce se díky této akci vybralo krásných 38 251 Kč. Nadační fond po dohodě s organizátory tuto částku zdvojnásobil a celkový obnos 76 502 Kč tak pomohl v nákupu potřebných lékařských přístrojů.