Disk Toshiba STOR.E Slim je oceněn za design cenou red dot award: product design 2013

Toshiba Europe GmbH (TEG), divize Storage oznamuje, že externí pevný disk STOR.E Slim získal mezinárodně uznávané ocenění red dot design award. Inovace společnosti Toshiba zapůsobily na 37 odborných porotců soutěže “Red Dot Award: product design 2013”. Členové poroty hodnotili v letošním ročníku soutěže 4662 produktů v 19ti různých kategoriích. Jen ty nejlepší obdržely na základě svého designu red dot.

STOR E_Slim_beauty_01_RED DOT Druck

Tisková zpráva v češtině včetně technických parametrů 

STOR.E Slim je nejmenší a nejtenčí přenosný pevný disk Toshiba. Slouží uživatelům jako vysokokapacitní 500GB1 úložiště dat s ochranou dat prostřednictvím zálohy nenahraditelných dat. STOR.E Slim má elegantní design z kartáčovaného hliníku, k dispozici je v černé nebo stříbrné barvě. Tento disk je vůbec jedním z nejtenčích, nejlehčích a nejmenších svého druhu na trhu – s délkou 107 mm, šířkou 75 mm a výškou pouhých 9 mm je ideálním zařízením pro ukládání dat na cestách. S jeho plug and play technologií mohou uživatelé zálohovat svá cenná data rychle a snadno.

Tento pevný disk je velmi malý, ale může se pochlubit kapacitou 500GB. STOR.E Slim je schopen uložit až 142.000 digitálních fotografií nebo 131.000 digitálních hudebních souborů, případně 410 digitálních filmů2. S těmito vlastnostmi mohou mít i skuteční digitální nadšenci zálohu celé své digitální knihovny ve své aktovce, kabelce nebo dokonce kapse.

Prof Dr. Peter Zec, iniciátor a generální ředitel projektu red dot, poukázal na to, že působivý design a ekonomický úspěch jdou dnes ruku v ruce: „Vítězné produkty Red Dot Award: product design 2013 jsou průkopníky vysoce vyvinuté konstrukční kultury a průmyslového designu. V těchto dnech je stále obtížnější odlišit propracovanost jednotlivých výrobků. Často se liší pouze v drobných detailech. Nicméně vítězné produktové skvosty prošly testem kritických očí mezinárodní poroty red dot a dokázaly tak, že jen tak nezmizí v davu a budou důstojně stát v globální konkurenci.“

Ocenění red dot design award

Design Zentrum Nordrhein Westfalen vytvořilo s red dot design award jednu z mezinárodně nejuznávanějších soutěží. Cena „red dot” se etablovala jako jedna z nejvyhledávanějších značek kvality vynikajícího světového designu.

Zentrum Nordrhein Westfalen zobrazí oceněné produkty v red dot design muzeu po dobu nejméně jednoho roku.

Více informací o soutěži naleznete zde: www.red-dot.de/press

————-

1 Definice Kapacity: TOSHIBA definuje megabajt (MB) jako 1.000.000 bajtů, gigabyte (GB) jako 1.000.000.000 bajtů a terabajt (TB) jako 1.000.000.000.000 bajtů.

2 Příklady počtu fotografií, skladeb, filmů a dalších souborů, které mohou být uloženy na pevném disku, jsou poskytnuty pouze pro ilustrační účely. Realita se může lišit.