Čtecka PocketBook Touch Lux 2 získala ocenění Red Dot Award 2014

Čtečka elektronických knih PocketBook Touch Lux 2 získala nejprestižnější ocenění produktového designu na světě – známku Red Dot.

626(basic-touch-2)_white_en-alice_light_front(render) 626(basic-touch-2)_white_en-alice_front-bottom-right(photo) (1) 626(basic-touch-2)_white_en-alice_front(render) 626(basic-touch-2)_grey_en_light_front-bottom-right(render) (1) 626(basic-touch-2)_grey_en_front-bottom-right(render) (1) 626(basic-touch-2)_grey_en_front(render)

Tisková zpráva ke stažení v češtině
Tisková zpráva ke stažení ve slovenštině

Touch Lux 2 je novou vlajkovou lodí mezi čtečkami společnosti PocketBook, která využívá technologii elektronického inkoustu.  Možnost nasvícení displeje usnadňuje čtení za špatných světelných podmínek a výkonný 1 GHz procesor v kombinaci se 256 MB paměti RAM umožňují plynulou a rychlou odezvu čtečky v libovolné aplikaci. Pro knihy a další obsah je k dispozici 4 GB interní paměti, kterou lze rozšířit až o dalších 32 GB pomocí paměťové karty Micro SD. Díky tomu si do čtečky můžete uložit doslova celou knihovnu. PocketBook Touch Lux je skvělým dárkem pro všechny příznivce čtení. Kombinuje vynikající design a provedení s vysokou užitnou hodnotou.

PocketBook Touch Lux 2 nabízí několik velmi jednoduchých způsobů, jak nahrát knihy do čtečky přímo, bez nutnosti připojení čtečky k počítači kabelem. Jednou z nich je využití služby Send To PocketBook. Každá jednotlivá čtečka má svoji jedinečnou e-mailovou adresu, na kterou si uživatel může sám poslat libovolný obsah, nebo může tuto adresu registrovat přímo u svého prodejce knih. Druhou možností je integrace oblíbené služby Dropbox. Obě tyto možnosti lze využít díky vestavěnému WiFi připojení.

Red Dot Design Award, kterou každoročně vyhlašuje Design Zentrum Nordrhein Westfalen, je mezinárodně uznávaná soutěž v oblasti moderního designu výrobků. Toto ocenění se etablovalo po celém světě jako jedna z nejvyhledávanějších značek kvality.  V letošním roce hodnotila čtyřicetičlenná mezinárodní odborná porota celkem 4 815 produktů od výrobců z 53 zemí. PocketBook Touch Lux 2 byl ohodnocen jako jeden z nejlepších produktů v kategorii Product Design.

Již v roce 2012 získala společnost PocketBook ocenění Red Dot za tablet PocketBook A10. Letošní ocenění potvrzuje silnou pozici značky PocketBook na mezinárodním trhu.

Závěrečný ceremoniál se bude odehrávat v německém Essenu dne 7. července 2014. Vítězné produkty Red Dot budou ukázány během tradiční designérské Red Dot Gala noci. Po vyhlášení bude PocketBook Touch Lux 2 vystaven spolu s dalšími oceněnými produkty pro širokou veřejnost na výstavě vítězů před vstupem do muzea Red Dot .