Toshiba přináší na český trh vrcholně výkonnou mobilní pracovní stanici Tecra W50-A

Toshiba uvádí na český trh profesionální mobilní pracovní stanici Tecra W50-A, která představuje nejvýkonnější přenosné profesionální řešení.

Tecra_W50-A_Aug2013_02 Tecra_W50-A_Aug2013_06 Tecra_W50-A_Aug2013_07_1 Tecra_W50-A_Aug2013_with_screencontent_07_1 Tecra_W50-A_Aug2013_with_screencontent_11

Tisková zpráva ke stažení v češtině
Tisková zpráva ke stažení ve slovenštině

Společnost Toshiba Europe GmbH uvádí na český trh mobilní pracovní stanici Tecra W50. Tato profesionální pracovní stanice představuje nejvýkonnější mobilní profesionální řešení. Vyhoví nejnáročnějším výpočetním požadavkům všech profesionálů. Robustní notebook s antireflexním Full HD displejem o úhlopříčce 39,6 cm (15,6”) disponuje dostatkem výkonu pro jakékoli náročné aplikace. Spojení funkčnosti a bezpečnostních prvků z něj dělá optimální podnikové řešení.

Vysoký výkon a bezpečnost

První konfigurací, která se dostává na trh, je Tecra W50-A-10J s procesorem  Intel® Core™ i7-4800MQ vPro™ a 16 GB operační paměti. O zobrazení se stará grafická karta NVIDIA® Quadro® K2100M a pro data je k dispozici rychlá 512 GB jednotka SSD. Možnost zapojení notebooku do dokovací stanice otevírá další možnosti, jak se připojit k periferním zařízením a usnadňuje zapojení do práce v kanceláři. Notebook má předinstalovaný operační systém Windows® 7 Professional 64-bit a Windows 8.1Pro 64-bit, který je dodáván na instalačním DVD disku jako alternativa.

Toshiba EasyGuard nabízí širokou škálu bezpečnostních a ochranných technologií pro zajištění uživatelských dat a prodloužení životnosti notebooku. Řada Tecra W50 byla navržena tak, aby odolala nástrahám každodenního profesionálního využití, prošla testem Highly Accelerated Life Tests (HALT) TÜV Rheinland®. Testována byla proti pádu z výšky až 76 cm a klávesnice odolá polití až 30 ml tekutiny. To zajišťuje ochranu dat notebooku při náhodném pádu nebo nehodě.

Notebook Tecra W50 pohání nejnovější procesory Intel® Quad CoreTM, díky nimž mají uživatelé k dispozici výkon, který potřebují k bezproblémovému běhu více aplikací současně. Tento vysoce výkonný notebook si s lehkostí poradí se všemi procesy i při vysokém zatížení. Grafická karta NVIDIA® Quadro® s rychlou pamětí GDDR5 zajišťuje efektivní běh náročných grafických aplikací a úloh, jako je například střih videa nebo tvorba animací. Všechny tyto vlastnosti umožní profesionálům plné pracovní nasazení i mimo kancelář.

Konektivita a zabezpečení

Tato pracovní stanice je vybavena flexibilními a výkonnými možnostmi připojení – od modulu Wi-Fi® a Bluetooth™ 4.0, přes kompletní sadu portů, zahrnující pět USB konektorů (dva z nich odpovídají specifikaci USB 3.0), až po rychlé síťové připojení Gigabit LAN a implementované technologie Intel® Wireless Display a DisplayPort.

Data na pevném disku jsou šifrována (SED), což spolu s Trusted Platform Module (TPM) zvyšuje ochranu uložených citlivých podnikových dat – a to bez narušení vysokého výkonu. Intel® Active Management Technology (AMT) umožňuje IT oddělením spravovat v případě potřeby notebook na dálku.

Doporučená koncová cena notebooku Tecra W50-A-10J je 61 990 Kč s DPH (51 231 Kč bez DPH).

Toshiba Tecra W50-A-10J:

 • 39.6cm (15.6“) antireflexní Full HD displej s podsvícením LED
 • OS: Windows 7 Pro 64-bit / Windows 8 Pro 64-bit
 • Intel® Core™ i7-4800MQ vPro™ procesor s technologií Intel®Turbo Boost
 • Grafika NVIDIA® Quadro® K2100M s technologií CUDA™ a 2 GB paměti GDDR5 Boost
 • 512 GB SSD disk
 • 16 GB DDR3L RAM ve dvou slotech (dva další volné sloty)
 • Konektivita: 2x USB 3.0, 2x USB 2.0 s USB Sleep-and-Charge, 1x eSATA/USB 2.0, Gigabit LAN, a/b/g/n WiFi®, DisplayPort, VGA, Intel® WiDi, Bluetooth™ 4.0
 • Zabezpečení: Toshiba EasyGuard, Self Encrypting Drive (SED), Trusted Platform Module (TPM), Intel® Active Management Technology (AMT)
 • DVD super multi-drive
 • Barva: černá
 • Možnost dokování