Nová řada televizorů Toshiba L74 – lepší kvalita zvuku i obrazu a větší zážitek při sledování Smart TV díky technologii CEVO™

 • Prokreslenější zvuk, reálnější obraz a větší zážitek díky inovativní technologii Toshiba CEVO
 • Inteligentní služba Smart TV Cloud nabízí pokročilejší způsoby, jak spravovat a vychutnávat si obsah. Umožňuje automatické nahrávání doporučovaného obsahu přes MediaGuide Replay
 • Tenký Full HD 3D televizor s technologií separace zvuku a mnoha možnostmi připojení

55L7400_Front_2aa 55L7400_Left_1aa 55L7400_Right_2 (1) 55L7400_Left_2 (1)

Tisková zpráva ke stažení v češtině
Tisková zpráva ke stažení ve slovenštině

Společnost Toshiba Europe GmbH oznamuje uvedení nové řady televizorů L74. Nové Full HD 3D televizory v sobě kombinují inovace v podobě vyšší kvality zvuku i obrazu a inteligenci pokročilých služeb Smart TV Cloud.

Televizory L74 zaujmou na první pohled krásným nadčasovým designem. Byly navrženy tak, aby maximálně uspokojily sluch i zrak diváka. Jejich srdcem je procesor Dual-Core Engine, díky kterému nabízejí bohatší zvukový zážitek, čistší dialogy a jasnější obraz, který vás pohltí svým 3D prostorem. Jistě si oblíbíte nabídku pořadů vybraných na základě vašich osobních preferencí. Televizory řady L74 jsou ideální pro ty, kdo hledají zážitek s dávkou inteligence. Byly stvořeny k tomu, aby se staly ústředním bodem jakékoli domácnosti. K dispozici jsou ve třech různých úhlopříčkách obrazovky až do 140 cm (55″).

Podmanivý a zářivější obraz

Vysoce kvalitní displej, který využívá tenkých Direct LED, ožívá díky osvědčenému enginu CEVO™ Picture od Toshiby. Řada L74 má mnohem ostřejší a výraznější obraz s až o 75 % vyšším jasem[1] oproti předchozím modelům, a to díky novému systému podsvícení v kombinaci s procesorem s novou technologií obnovy obrazu. S tímto pokročilejším zpracováním obrazu došlo také ke zvýšení palety zobrazených barev, které přináší větší hloubku detailů i bohatší obraz. Díky procesoru CEVO™ s novou technologií obnovy obrazu je televizor schopen přijmout vysílané komprimované snímky a dostane je zpět do jejich zamýšleného stavu tím, že obnoví informaci o barvě a jasu, která se obvykle ztratí během záznamu. Toto vylepšení společně s vysokým jasem obrazu a širším spektrem zobrazovaných barev přináší uživatelům televizorů řady L74 podstatně lepší zážitek při jejich sledování. Obraz je znatelně jasnější a televizory vykreslí všechny podrobnosti do posledního detailu.

Jemně vyladěný prostorový zvuk

S použitím nového čipu CEVO™ Audio byla zlepšena také kvalita zvuku. Výrazně byl zvýšen rozsah hlubších tónů od 150 do 100 Hz a výsledkem je bohatší a rozsáhlejší zvukové spektrum. K neuvěřitelně mohutnému a intenzivnímu zvuku přispěla také nová konstrukce reproduktorů. S technologií separace zvuku, která dokáže oddělit šum na pozadí od dialogu, uslyší uživatelé přesně to, co chtějí opravdu poslouchat. Pokud uživatel sleduje živě fotbalový zápas a chce být více ponořen do akce, může vypnout komentář. Nebo naopak může v dramatu či filmu zvýšit hlasitost dialogů a snížit úroveň zvuků na pozadí.

Nově vyvinutý systém CEVO™ Audio umožňuje uživatelům vychutnat si skutečně zvuk, který je plně pohltí do děje. Velkou zásluhu na tom má i technologie DTS Premium Sound™ a zásadně vylepšené 15W stereo reproduktory. Pomocí vlastní pokročilé dekódovací technologie převádí DTS Premium Sound™ standardní stereo zvuk do virtuálního prostorového zvuku.

Osobnější Smart TV Cloud

Se službami Smart TV Cloud dostupnými u televizorů řady L74 je rozhraní ještě inteligentnější a vyhovuje individuálním potřebám jednotlivých uživatelů. Důvodem jsou především inovativní funkce, jako je MediaGuide Replay nebo modernizované uživatelské rozhraní.

Namísto doporučování na základě současných obecných trendů sledovanosti navrhne nová unikátní televizní služba MediaGuide Replay od Toshiby uživateli ke sledování pořady podle toho, jaké sledoval a nahrával v minulosti. Tento obsah a ten, který je považován za podobný, se pak automaticky nahrává[2] podle jednotlivých osobnostních profilů. Jednotliví rodinní příslušníci se tak mohou přihlásit ke svému vlastnímu osobnímu zábavnímu kanálu. Díky tomu jim již nikdy neunikne oblíbený film nebo epizoda seriálu.

Funkce PVR (Personal Video Recording)[3] umožňuje snadný přístup k funkcím, jako je nahrávání jedním dotykem, Timeshift, nahrávání podle EPG nebo doporučené pořady. Geniální funkcí je možnost pozastavení živého televizního vysílání například při telefonním hovoru. PVR mezitím zaznamená zbytek pořadu, který si může uživatel později pustit od místa, kde se sledováním pořadu skončil.

Díky integrované službě Twitter™ mohou uživatelé sledovat aktuální témata a trendy přímo na televizoru v reálném čase. Televizory řady L74 nabízejí i aplikace s populárními poskytovateli obsahu a služeb, jako například YouTube® a nejrůznější hudební, zpravodajské a zábavní služby.

Plynulejší obraz a hladší chod aplikací

Televizory L74 jsou vybaveny novým procesorem Dual-Core Engine, který jim poskytuje vyšší výkon pro plynulejší multitasking a rychlejší chod klíčových aplikací pro lepší uživatelský zážitek. Mají vysoké rozlišení Full HD 1080p s podporou technologie AMR+ 1500 (Active Motion & Resolution), která zajišťuje ostrý, jasný, kvalitní a plynulejší obraz v rychlých scénách při sportu nebo v akčních filmech.

S televizory L74 proniknete do světa 3D. Umožní vám sledovat filmy a televizní pořady v realistické hloubce s živými detaily. Jakýkoli dvourozměrný obsah můžete převést do 3D, takže si nyní vychutnáte své video sbírky nebo streamovaná videa v realistickém podání.

Snadný přístup k zařízením a obsahu

Televizory L74 nabízejí více možností připojení pro jednodušší sdílení a pouštění obsahu. Více portů HDMI® umožňuje snadné připojení notebooku, herní konzole, Blu-rayTM přehrávače nebo set-top boxu. S využitím USB portů máte možnost přehrávat obsah přímo z úložného zařízení. Řada L74 umožňuje také přehrávání multimédií z domácí sítě. Díky tomu můžete sledovat filmy a jiná média z libovolného počítače připojeného k domácí síti. S vestavěnou technologií Intel® WiDi pro bezdrátový přenos obrazu máte možnost posílat bezdrátově obraz na televizi z libovolného kompatibilního notebooku.

Televizory Toshiba L74 budou v Evropě dostupné během druhého čtvrtletí 2014.

Řada televizorů Toshiba L74:

 • Rozlišení: Full HD, 1 920 × 1080 bodů, tenké Direct LED, pasivní 3D technologie
 • Technologie AMR+ 1500 (Active Motion & Resolution)
 • Služba Smart TV Cloud s internetovým prohlížečem a funkcemi MediaGuide Replay a Personal Video Recording
 • Možnosti připojení: 4× HDMI® (včetně 1× HDMI® s podporou MHL), 2× USB, počítačový vstup, zabudovaná Wi-Fi®, HDMI-CEC®, Intel® WiDi, technologie Wireless Display
 • Zvuk: CEVO™ Audio s technologií separace zvuku, funkce DTS Premium Sound™, DTS® Express 5.1 a Dolby® Digital Plus, dva 15W reproduktory
 • Procesor Dual-Core Engine
 • Funkce Resolution+
 • Toshiba AppsConnect
 • Přehrávání multimédií z USB / HDD / domácí sítě
 • Design: matně černá barva, úzký černý rámeček a pískovaný stříbrný kovový stojan
 • Úhlopříčky obrazu: 140 cm (55″), 120 cm (47″) a 107 cm (42″)
 • Tunery: DVB-T, DVB-T2, DVB-C, DVB-S, DVB-S2, HbbTV®, analogový3


[1] V porovnání s obdobnými modely pro rok 2013.

[2] Nahrávání probíhá, když je televizor v pohotovostním režimu. Záznamy jsou ukládány na externí USB disk, který se prodává samostatně.

[3] Záznamy jsou ukládány na externí USB disk, který se prodává samostatně.