XPG získalo tři ocenění Red Dot Awards: Product Design

XPG, poskytovatel počítačů, komponent a periferií pro hráče, profesionály v esportech a nadšence do technologií, oznámil, že jeho tři produkty získaly prestižní ocenění 2021 Red Dot Award: Product Design. Těmito třemi oceněnými produkty jsou PCIe Gen4 SSD GAMMIX S70, DDR4 paměť SPECTRIX D70G a DDR4 paměť SPECTRIX D50 Xtreme.

Jsme nadšeni, že organizace Red Dot ocenila tři z našich výrobků, protože tím potvrzuje, že poskytujeme nejen produkty s vynikajícím výkonem, ale též dosahujeme vysoké designové úrovně.,“ řekl Ibsen Chen, produktový marketingový ředitel společnosti ADATA. „S naším hluboce zakořeněným dědictvím a předním postavením v oblasti úložišť a pamětí není překvapivé, že je mezi našimi třemi výherci Red Dot jedno SSD a dva moduly DRAM.“

PCIe Gen4 SSD XPG GAMMIX S70
Díky nejnovějšímu rozhraní PCIe Gen4 pomůže GAMMIX S70 hráčům získat nadvládu nad soupeři, a to s rychlostí sekvenčního čtení/zápisu až 7 400/6 400 MB/s. Pro spolehlivý provoz a stabilitu je model S70 vybaven vlastní konstrukcí chladiče od XPG. Hliníkový chladič má terasovitou vrstvenou strukturu, která je inspirována oceánskými vlnami a nabízí větší plochu pro odvod tepla. Vespod umístěné duté komory dále zvyšují schopnosti chlazení tím, že podporují proudění vzduchu a konvekční přenos tepla.

DDR4 paměťový modul XPG SPECTRIX D70G
SPECTRIX D70G používá odlišný designový přístup od ostatních modulů v tom, že je postaven na filozofii „dvojí osobnosti“. Jedním z aspektů jsou dvě kontrastní povrchové úpravy. Jeden povrch je hladký a čistý, zatímco druhý je drážkovaný a zoubkovaný. Současně nabízí dva odlišné vzhledy při zapnutém či vypnutém RGB osvětlení. Když je RGB osvětlení vypnuto, připomíná plastový vnější obal kov. Když je RGB osvětlení zapnuto, poloprůhledný materiál umožňuje vícebarevnému RGB osvětlení prosvítat. Výkonový model D70G nabízí frekvence až 4 600 MHz pro efektivní práci s více aplikacemi současně.

XPG SPECTRIX D50 Xtreme DDR4 Memory Module
DDR4 RGB paměťový modul XPG SPECTRIX D50 Xtreme se může pochlubit taktem až 5 000 MHz. Nabízí uživatelům neuvěřitelné frekvence pro rychlé a efektivní dokončení úkolů na počítačích. Jeho celkový vnější vzhled byl navržen tak, aby vyjadřoval rychlost a robustnost produktu. Jako základ pro jeho vnější chladič byl vybrán plech o tloušťce 2 mm, který vytvořil produkt s plným tělem a vysoce kvalitní texturou. Na plechu jsou drážky ve tvaru písmene V, které jeho povrch křižují a vytvářejí protínající se vzory ve tvaru písmena „X“, které představují rychlost a první písmeno značky XPG. D50 Xtreme se zbavuje tradičních obdélníkových světelných RGB pruhů, které se nacházejí na mnoha paměťových modulech, a místo toho má trojúhelníkový tvar, který doplňuje protínající se rýhované linie.

Ocenění Red Dot Award: Product Design je udělováno nejlepším produktovým designům od výrobců a designérů z celého světa, a to už od roku 1955. Uznává vynikající výsledky v oblasti produktového designu, komunikačního designu a designových konceptů. Toto ocenění je založeno na principu výběru a prezentace a je vybíráno mezinárodní odbornou komisí.