XPG představuje herní ultrabook XENIA Xe s certifikátem Intel EVO™

XPG oznamuje novou spolupráci s Intelem na výkonném 15,6″ ultrabooku XPG XENIA Xe s certifikátem EVO™ a lehkou tenkou konstrukcí.

XPG XENIA Xe má moderní a elegantní design, využívá prvotřídní CNC strojem obráběné eloxované hliníkové šasi s celkovou tloušťkou pouhých 14,9 mm a hmotností 1,65 kg. Tento ultrabook je osazen procesorem Intel® Core™ i5-1135G7 nebo i7-1165G7 jedenácté generace, grafikou Intel® Iris® Xe, úsporným 15,6″ 1080p Full HD IPS displejem s vysokým jasem a kapacitní dotykovou vrstvou, stejně jako vlastním ultrarychlým PCIe 4.0 M.2 SSD XPG.

„Jsme velmi rádi, že můžeme naší herní komunitě představit XPG XENIA Xe, držíme se našeho odhodlání nabízet prvotřídní a vysoce kvalitní produkty. XPG XENIA Xe je pro naše zákazníky jasným příkladem toho, jak mohou získat přístup k nejlepším technologiím, jaké společnost Intel nabízí,“ řekl Alex Yin, Chief Gaming Officer & General Manager, XPG. „Tento notebook byl navržen pro uživatele, kteří ocení jeho elegantní a jednoduchou konstrukci poskytující jak výbornou rozšiřitelnost, tak dostatek výkonu pro každodenní situace zahrnující hraní na cestách i jednoduchou tvorbu obsahu.“

„Bylo nám ctí spolupracovat s týmem XPG na jeho prvním tenkém a lehkém notebooku, modelu XENIA Xe. A zde je výsledný produkt – prvotřídní design, procesory Intel 11. generace a XPG PCIe 4.0 SSD v kombinaci s platformou Intel EVO – skutečně působivé!“Joel Christensen, generální ředitel skupiny Intel Systems Product Group.

Poháněn technologiemi XPG a Intel
Je vybaven procesorem Intel® Core™ 11. generace, grafikou Intel® Iris® Xe a jako jeden z mála ve své třídě využívá paměti LPDDR4X s taktem 4 266 MHz pro plynulou práci s více aplikacemi najednou. Uživatelé si tak mohou být jisti, že budou mít k dispozici ohromný výkon. Díky kombinaci s oceňovaným XPG PCIe 4.0 SSD, které ve srovnání s běžnými PCIe 3.0 SSD poskytuje dvojnásobné rychlosti čtení i zápisu, umožňuje XPG XENIA Xe hraní her a tvorbu obsahu bez kompromisů.

Certifikován Intel® EVO
Notebook XENIA Xe je vyladěn tak, aby byl výkonným umělcem a aby vyhovoval požadavkům na platformu Intel® EVO™. To zahrnuje až 16hodinovou výdrž baterie, podporu rychlého nabíjení, okamžité probuzení a přihlášení do Windows během jedné sekundy, ultrarychlé rozhraní Thunderbolt™ 4, pokročilou bezdrátovou technologii Intel® Wi-Fi 6, podmanivý 15,6″ dotykový displej, reproduktory s vysokou věrností zvuku, mikrofony s technologií Far-Field a IR webkameru pro lepší zážitky z rozhovorů a interakcí.

Nejlepší kompromis
Vše u XPG XENIA Xe bylo navrženo tak, aby tento notebook poskytoval rovnováhu mezi „vysokou kvalitou“, „tenkým a lehkým provedením“ a „výkonem“. Rozměry 355 × 230 × 14,9 mm svého precizně opracovaného těla patří mezi nejmenší 15,6″ notebooky a jeho kvalitní robustní hliníkové šasi váží pouhých 1,65 kg. Velmi jasný, a přitom mimořádně úsporný 15,6″ displej se může pochlubit pouze 4,9mm úzkými postranními rámečky a 87% poměrem velikosti obrazovky k tělu. Neuvěřitelně vysoká kapacita baterie 73,41 Wh mu zajišťuje dlouhou výdrž a malý 65W napájecí adaptér se zase snadno přenáší.

Dostupnost XPG XENIA Xe závisí na zemi prodeje. Pro více informací o dostupnosti a přesných cenách ve vaší zemi kontaktujte prosím XPG na adrese https://xpg.com/en/xpg.