Toshiba zvyšuje hodnotu svých notebooků – široká řada modelů získává nyní roční licenci antivirového softwaru McAfee® Antivirus Plus 2013 v ceně notebooku

Praha, 21. února 2013 – společnost Toshiba dále posiluje možnosti zabezpečení svých notebooků. Počítačové viry a další škodlivý software představuje bezpečnostní riziko zvláště pro ty uživatele, kteří jsou připojeni k Internetu. Antiviroví specialisté naleznou denně stovky škodlivých počítačových kódů, které mají jen jeden úkol – narušit operační systémy počítačů. Tento druh počítačové kriminality si stále hledá nové cesty, jak narušit zařízení na síti.

Tisková zpráva ke stažení v češtině
Tisková zpráva ke stažení ve slovenštině

Společnost Toshiba přichází s výborným řešením pro zabezpečení počítačů svých zákazníků. K vybraným notebookům dodává nyní licenci antivirového softwaru McAfee® AntiVirus Plus 2013. Po spuštění akce ‚Záruka bez hranic‘, která chrání uživatele před náhodným poškozením, zničením nebo i odcizením jejich zařízení, se Toshiba rozhodla vylepšit a posunout své služby ještě dále a spouští spolupráci se společností McAfee s bezpečnostním balíkem McAfee® AntiVirus Plus 2013.

“V Toshibě jsme vždy hledali inovativní způsoby a kompetitivní cesty. Chceme nabídnout naším zákazníkům vyšší hodnotu nabízených produktů. Prozkoumali jsme aktuální trh a zjistili, že je zde další cesta, jak můžeme zvýšit hodnotu našich notebooků. Víme, že lidé si chtějí užívat online aktivity, surfovat po webu a nakupovat bez bezpečnostních rizik.

Chtěli jsme odstranit nebo minimalizovat všechna potencionální rizika, proto jsme prozkoumali různá řešení a vybrali z nich společnost McAfee®. Se zakoupeným notebookem zákazník dostane kód, pomocí kterého si na stránkách http://www.toshiba-czech.com/innovation/cs/generic/mcafee/ zaktivuje licenci na AntiVirus Plus 2013 bez jakýchkoli dodatečných poplatků. Jsme si jistí, že toto řešení umožní našim uživatelům používat notebooky Toshiba s větší důvěrou, a to nejen z důvodu kvality a spolehlivosti produktů Toshiba, ale právě i s vědomím, že mohou bezpečně prohlížet internet, nakupovat a používat sociální sítě s jistotou a klidem,“ říká Ivan Doubell, marketingový ředitel společnosti Toshiba.

„S tím, jak chce být spotřebitel neustále online, vzrůstá i popularita připojených zařízení do sítě,“ říká Nick Viney, VP společnosti McAfee  pro oblast malých a středních podniků, spotřebitelů a mobilních zařízení trhu EMEA. „Výsledkem toho je, že spotřebitelé jsou stále větším cílem počítačové kriminality, protože útočníci přesně vědí, kam a proč běžný spotřebitel při používání počítače klikne. Díky tomu je pro ně poměrně jednoduché získat od postižených informace.

To představuje vážné bezpečností riziko, především s rostoucí kapacitou osobních dat uložených v zařízeních. Je vynikající, že Toshiba podniká kroky, aby eliminovala nebezpečí proniknutí cizí osoby do osobních dat, sítí, nebo hackerské útoky při prohlížení internetu.“

McAfee AntiVirus Plus 2013 obsahuje mnoho prvků, které zlepšují hledání a nakupování na internetu. Mimo jiné obsahuje možnost ochrany před škodlivým softwarem či vyskakovacími okny. S barevně rozlišenými ikonami budou uživatelé vždy vědět, jestli stránka, kterou se chystají navštívit, je bezpečná. Software McAfee automaticky blokuje podezřelé a škodlivé reklamy a udržuje tak zákazníky v bezpečí.