Toshiba uvádí na český a slovenský trh lehké a odolné 15,6“ notebooky Tecra Z50, které uspokojí ty nejvyšší nároky v podnikání i soukromí

Toshiba Tecra Z50 je zcela nová modelová řada notebooků na trhu pro profesionální uživatele. Nabízí Full HD rozlišení antireflexního displeje, vynikající mobilitu, vysoký výkon, lehké bytelné šasi a podsvícenou klávesnici se samostatným numerickým blokem.

Tecra_Z50-A_01_Z_Screen Tecra_Z50-A_02_Z_Screen Tecra_Z50-A_03_Win8-1_Screen Tecra_Z50-A_beauty_05 Tecra_Z50-A_beauty_04 Tecra_Z50-A_beauty_03 Tecra_Z50-A_beauty_02

Tisková zpráva ke stažení v češtině
Tisková zpráva ke stažení ve slovenštině

Společnost Toshiba Europe GmbH oznamuje uvedení 15,6“ notebooku Toshiba Tecra Z50 na český a slovenský trh. Jedná se o zcela novou modelovou řadu, jejíž konstrukce vychází z jednoho z nejlehčích 13“ notebooků vůbec – Portégé Z30. Nabízí vynikající mobilitu, vysoký výkon a lehké bytelné šasi z hořčíkové slitiny. Všechny notebooky řady Z poskytují vynikající produktivitu při zachování těch nejvyšších nároků na design a provedení. Protože Tecra Z50 cílí především na firemní klientelu, je v modelech předinstalován operační systém Windows® 7 Professional 64-bit, přičemž Windows 8.1Pro 64 bit je dodáván na instalačním DVD disku jako alternativa.

Notebook Tecra Z50 s  39,6 cm (15,6“) displejem je jedním z nejlehčích notebooků na trhu ve své třídě. Váží od 1,79 kg a nabízí numerickou klávesnici v kombinaci s velkým displejem. Tecra Z50 dává všem profesionálům k dispozici výkon u pracovního stolu i flexibilitu, kterou potřebují na cestách. Na tento notebook se aktuálně vztahuje tříletá záruka v kombinaci s jednoletou unikátní službou „Záruka spolehlivosti“.

Na trh přicházejí první dva modely vybavené antireflexním Full HD displejem, SSD disky a 8 GB operační paměti. Model Tecra Z50-A-10P pohání procesor Intel® Core™ i5 a poskytuje 128 GB diskové kapacity. Tecra Z50-A-11C je postavena na nejvýkonnějším dostupném řešení – procesoru Intel® Core™ i7 a pro data je připraven rychlý 256 GB SSD disk.

Baterie modelu Tecra Z50 umožňuje celodenní práci v terénu. Dodává energii až na 8 hodin práce. Notebooky poskytují pokročilé bezpečnostní funkce pro podnikání a také dokovací řešení, které umožňuje jednoduché připojení ke všem potřebným periferiím včetně monitoru.

Navržen pro spolehlivost

Všechny notebooky řady Z jsou dostatečně robustní na to, aby vydržely všechny potřeby vytížených profesionálů. Nabízejí bezpečnostní nástroje Toshiba EasyGuard. Lehké hořčíkové šasi je vyztuženo pomocí struktury „medové plástve“, která zvyšuje odolnost. Model Z50 prošel řadou přísných testů včetně HALT (Highly Accelerated Lifestyle Test) od nezávislého německého zkušebního institutu TÜV Rheinland®. Notebook byl testován na pád z výšky až 76 cm a navíc je vybaven klávesnicí, která zajišťuje bezpečnost při polití až 30 ml[1] tekutiny a chrání tak data při nepředvídatelných nehodách.

Tecra Z50 je připravena i na ochranu podnikových dat při krádeži notebooku a umožňuje IT oddělením sledovat, udržovat, opravovat, aktualizovat a upgradovat notebook na dálku. Čtečka otisků prstů, která je součástí standardní výbavy všech modelů, zvyšuje bezpečnost při přihlašování a k dispozici je i volitelná čtečka čipových karet.

Model Tecra Z50-A-10P bude na trhu za doporučenou koncovou cenu 32 490 Kč včetně DPH a Tecra Z50-A-11C za 37 790 Kč.



[1] Klávesnice odolná proti polití pomáhá chránit data v případě nechtěného polití až 30 ml tekutiny a dává uživatelům 3 minuty času k uložení dat a vypnutí notebooku.