Toshiba představuje cenově atraktivní modely LED televizorů s vysokou kvalitou obrazu až do úhlopříčky 50“

Nové televizory řady L2 a W2 vynikají kvalitním obrazem, HD rozlišením, velmi
zajímavou koncovou cenou a portem MHL pro propojení a zobrazení obsahu
z mobilního telefonu.

50L2333_front_screen 50L2333_left_screen 50L2333_right_screen_norefl Lifestyle_L2

Společnost Toshiba představuje nové modelové řady plochých LED televizorů Toshiba L2 a Toshiba W2 – cenově atraktivní středně velké až velké televizory s vysokým rozlišením a elegantním designem. Konečně si budou všichni zákazníci moci dovolit velkou obrazovku až 50″. Obě řady poskytují kromě základní konektivity i velmi praktický port MHL, který umožňuje snadnou a efektivní možnost zobrazení fotografií a videa z mobilních telefonů vybavených touto technologií. Uživatelé budou nyní moci pomocí jediného kabelu využívat inteligentní funkce svých telefonů a sdílet jejich obsah s přáteli na televizní obrazovce.

„Plochý televizor je dominantou téměř každého moderního obývacího pokoje a své místo nachází i v dalších místnostech. Uvědomujeme si, že je množství zákazníků, kteří vyžadují od televizoru dokonalý obraz, ale z nejrůznějších důvodů nechtějí využívat ani platit za 3D zobrazení a připojení televize do domácí sítě či k internetu. Proto jsme se rozhodli přinést na trh kvalitní televizory s vysokým rozlišením a špičkovou kvalitou 2D obrazu za atraktivní cenu, které osloví tuto skupinu uživatelů“, říká Ivan Doubell, Head of Marketing společnosti Toshiba Europe GmbH.

Nové řady Toshiba L2 a W2 zahrnují televize s úhlopříčkou displeje 32“ (80 cm) až 50“ (126 cm) a schopností příjmu všech typů současného pozemního vysílání. Jejich design navazuje na uvedené základní modely L1 a W1 a budou k dispozici v matné černé barvě.

Řada Toshiba L2 bude k dispozici s displeji o úhlopříčce 32“ (80 cm), 39“ (98 cm) a 50“ (126 cm) s plným Full HD rozlišením 1080p. Řadu W2 zastupuje 32“ (80 cm) model, který disponuje  rozlišením HD Ready 720p. Všechny uváděné televize mají vestavěný duální televizní tuner se schopností příjmu analogového, pozemního digitálního i kabelového vysílání. Pro připojení běžně používaných zdrojů obrazu, jako jsou přehrávače, rekordéry nebo herní konzole, jsou k dispozici dva porty HDMI, z nichž jeden slouží také jako konektor MHL pro snadné propojení s mobilním telefonem. Pro přehrávání videa či obrázků z připojených externích disků je na boku k dispozici USB konektor. Působivý zvuk televizorů Toshiba L2 a W2 zajišťuje zvukový systém Dolby Digital Plus, který redukuje nedokonalosti komprimovaných zvukových formátů.

MHL – snadné propojení televizoru s mobilním telefonem

Zvyšující se kvalita fotoaparátů vestavěných v mobilních telefonech a rostoucí kapacita microSD karet vede k tomu, že uživatelé používají telefon jako svůj primární fotoaparát a videokameru. Prezentace takto pořízených záběrů nebo prohlížení internetových stránek větší společností se pak stává problémem. Zásadní zjednodušení přináší technologie MHL, která umožňuje jednoduše jedním kabelem propojit telefon přímo s televizorem. Všechny modely řad L2 a W2 mají vestavěnou podporu pro MHL.

Plynulý obraz i ve sportovních a akčních scénách

Toshiba používá ve svých televizorech vyspělý grafický procesor AMR (Active Motion & Resolution), který optimalizuje obraz v rychlých sportovních a akčních scénách, jejichž zobrazení je z pohledu technologie LCD a LED pro většinu televizorů problematickou záležitostí. Technologie AMR snižuje rozmazání pohybu a udržuje vysokou obnovovací frekvenci obrazu.

Modely Toshiba L2 a W2 budou v Evropě k dispozici od konce března tohoto roku.