Řady televizorů W4, L4, L6 a L7 přináší Toshiba Cloud TV a nový design

Vstupenka do světa cloudových Smart TV funkcí

32L63xx__right_screen 32L63xx_left_screen_norefl 32L4333_front_screen 32W4333_front_screen 40_50L73xx__right_screen_norefl 40_50L73xx_left_screen 58L73xx_right_screen Extravagant Exclusive Design Bedroom with sea view Loft2

Společnost Toshiba Europe GmbH pokračuje v neustálém zlepšování televizních zážitků. Proto oznamuje uvedení svých zbrusu nových Smart TV – HD LED televizorů řady W4, L4, L6 a L7. Cloud TV je nový přístup společnosti Toshiba k televizní zábavě u televizorů připojených k internetu. Cloud TV plně využívá inteligentního přístupu k obsahu, jeho vyhledávání a doporučování stejně jako sdílení na sociálních sítích. Všechny uvedené řady přicházejí v novém, sjednoceném designu produktů Toshiba – ve verzích s matným či lesklým černým povrchem a v širokém rozsahu úhlopříček obrazu – od 81 cm (32″) až do 146 cm (58″). Prodej těchto inteligentních a stylových televizorů začne v Evropě ve druhém čtvrtletí roku 2013.

Víc než jen internetová televize

Nová Toshiba Cloud TV přináší širokou škálu služeb pro lepší televizní zážitek. „Díky našemu novému přístupu ke Smart TV nepřinášíme jen internet v televizoru,“ řekl Matt McDowell z divize digitálních produktů a služeb společnosti Toshiba Europe GmbH. „Našim záměrem bylo shromáždit funkce, které jsou optimalizovány pro televizní uživatele a plně využít výhod velkého objemu dat a obsahu dostupného prostřednictvím cloudu.“ Podstatou služeb Toshiba Cloud TV je personalizace – různí uživatelé dostanou konkrétní doporučení obsahu a souvisejících kanálů na sociálních sítích šité přímo jim na míru podle jejich vkusu a preferencí. Za pomoci speciálního algoritmu vytváří služba neustále dynamicky obnovovaný seznam doporučeného obsahu, dostupného v průběhu následujících sedmi dnů. Výkonný vyhledávací nástroj prozkoumává oblíbené seriály, pořady, filmy, sportovní programy a mnoho dalšího z toho, co je k dispozici v elektronickém programovém průvodci (EPG), ve službách Video-on-Demand (video na vyžádání), nebo z obsahu uloženého na jiných zařízeních v domácí síti. Uživatelé tak již nejsou závislí jen na programové nabídce televizního vysílání. Hlavní otázkou je pro ně jen to, na co se sami chtějí dívat.

Sociální televizní služby

Toshiba Cloud TV nabízí inteligentní personalizované vyhledávání a funkci doporučení, stejně jako prémiové televizní aplikace a praktické nástroje, jako je například aktualizovaná předpověď počasí. Toshiba Cloud TV také umožňuje uživatelům pohodlně pracovat s obsahem z jejich mobilních zařízení1. Portál disponuje několika sociálními televizními službami – od rodinného kalendáře až po posílání osobních zpráv nebo živých tweetů o nejžhavějších televizních pořadech na internetu. Nebo se můžete jednoduše dozvědět, na co se ostatní uživatelé právě dívají.

Jednotné uživatelské rozhraní

Rozhraní Toshiba Cloud TV je navrženo tak, aby si mohli uživatelé snadno a intuitivně najít mezi nabízenými službami svou cestu. Jednoduchost a sjednocený styl uživatelského rozhraní je klíčovou součástí nového, jednotného přístupu společnosti Toshiba k designu televizorů. Fyzické prvky televizorů se prolínají s celkovým dojmem uživatele. Toto nové rozhraní umožňuje přístup ke klíčovým funkcím televizoru, jako je například webový prohlížeč Oper Browser, technologie Intel® WiDi, nebo k vašim televizním nahrávkám. Kromě toho, že umožňuje přístup k vašemu lokálnímu úložišti přes USB port, podporuje také DLNA zařízení ve vaší domácí síti.

Vyhlášená kvalita obrazu od Toshiby

Toshiba u svých nových řad W4, L4, L6 a L7 nabízí zákazníkům i nadále širokou možnost volby ať už mezi úhlopříčkami obrazu, materiálem a barvou povrchů, zobrazovacími technologiemi nebo dalšími funkcemi. Řada L7 je navíc připravena pro vychutnání 3D obsahu ve Full HD rozlišení díky použití 3D technologie Active Shutter2. Další technologie – konverze 2D obsahu na 3D – vám umožní plné využití možností 3D televizoru, i když sledujete oblíbené programy a filmy, které byly původně natočeny ve 2D. Kromě toho mají všechny Full HD řady (HD ready je pouze W4)  společné také to, přicházejí s renomovanou kvalitou obrazu od Toshiby. Je tomu tak i díky technologii Active Motion & Resolution (AMR) 50, 100 nebo 200 pro hladké a brilantní zobrazení sportovních a rychlých akčních scén. Všechny modely mají zabudované Wi-Fi® rozhraní a nabídnou hned několik možností připojení pro snadné sdílení obsahu mezi zařízeními, anebo pohodlné nahrávání videa3 na USB externí disk či flashdisk.

Osobitý a subtilní vzhled

Řady HD LED televizorů W4, L4, L6 a L7 přichází s osobitým vzhledem zapadajícím do nového designu televizorů Toshiba. Televizory jsou snadno rozpoznatelné podle jemných prvků, jako je kulatý zářící indikátor pohotovostního režimu, zaoblené rohy nebo tenká noha i podstavec. Luxusní vhled zvýrazňuje úzký rámeček a velmi malá tloušťka těchto nových řad televizorů, díky čemuž pak snadno zapadnou do jakéhokoli interiéru. Řady W4, L4 a L6 mají matný černý rámeček, zatímco L7 přichází v černém lesku. Tenké designové řady L6 a L7 se navíc mohou pochlubit decentním stříbrným lemem.