Toshiba je připravená na příchod Windows 8

Příchod Windows 8 s sebou nese zcela nové možnosti. Pro jejich plné využití jsou třeba počítače s dotykovými displeji. Toshiba je připravená a již v současnosti má na trhu první zástupce počítačů designovaných přímo pro Windows 8.

  

Tisková zpráva CZ

Toshiba Satellite U920t – konvertibilní Ultrabook™

Příznivci filmové série Transformers mohou zbystřit, protože se jedná se o plnohodnotný Ultrabook s dotykovou obrazovkou a možností jednoduché transformace do podoby tabletu. Satellite U920t spojuje jednoduchost použití a výkon notebooku s okamžitým probuzením a použitelností tabletu. Určen je pro uživatele, kteří chtějí univerzální mobilní počítač v extrémně kompaktním těle. Jako správný Ultrabook se Satellite U920t probudí z režimu spánku během několika sekund.

Tento všestranný hybrid používá zcela novou konstrukci displeje. Právě ta umožňuje rychlou a jednoduchou konverzi z notebooku na tablet. Úhlopříčka 12,5“, dotyková obrazovka s podporou ovládání až pěti prsty zároveň, LED podsvícení, široké pozorovací úhly a ochrana proti poškrábání sklem Corning Gorilla Glass – to jsou základní parametry této novinky postavené pro Windows 8.

Satellite U920t je zkonstruován pro vysoký výkon – pohání ho třetí generace procesorů Intel pro Ultrabooky a nejnovější grafický adaptér Intel HD Graphics 4000. O bezpečnost i rychlou práci s daty se stará zabudovaný SSD disk s kapacitou 128 GB.

Toshiba LX830 – dotykový počítač s Full HD typu All-In-One

Velký a elegantní dotykový displej (58.4cm / 23”) s rozlišením Full HD, který v sobě skrývá veškerý hardware počítače, to je Toshiba LX830. Kombinuje schopnosti stolního počítače, televize, herní konzole, digitálního záznamníku a mediální knihovny v jednom jediném zařízení a je proto výborným kandidátem pro multifunkční zábavní centrum domácnosti. Velký displej je možné ovládat až deseti prsty najednou, čemuž byla přizpůsobena i bytelná konstrukce stojanu.

LX830 je postaven na nejnovější generaci procesorů Intel Core a o grafiku se stará nejnovější generace grafických karet NVIDIA. Aby možnosti byly kompletní, je LX830 vybaven bezdrátovou klávesnicí, myší a dálkovým ovládáním multimediálních funkcí. A protože správné multimediální centrum musí skvěle znít, byly pro tento počítač zvoleny stereo reproduktory Onkyo s nadstavbovým softwarem SRS Premium Sound 3D od SRS Labs.