Společnost Xiaomi byla označena za jednu z nejvlivnějších firem roku 2024 podle časopisu TIME

Časopis TIME jmenoval společnost Xiaomi jednou ze svých „TIME100 nejvlivnějších společností“ v roce 2024. Společnost Xiaomi získala tuto poctu poprvé, a to proto, že časopis TIME zjistil, jaký mimořádný vliv má na celý svět.

TIME se při zařazení společnosti Xiaomi na seznam odvolává na úspěšné uvedení jejího prvního chytrého elektromobilu Xiaomi SU7 Series v březnu 2024 v pevninské Číně. TIME ocenil snahu Xiaomi integrovat uživatele, automobily a domácnosti do superchytrého ekosystému zaměřeného na lidi. Společnost Xiaomi stanovila nové průmyslové rekordy v objemu uzamčených objednávek a dodávek modelu Xiaomi SU7 Series během prvního měsíce jeho debutu. Jeho ekosystém „Člověk x Auto x Domácnost“ propojuje chytrá zařízení dosud nevídaným a bezproblémovým způsobem.

Xiaomi se zavázalo k udržitelným investicím do základních klíčových technologií a k neustálému investování do technologií, které budou přínosem pro lidstvo. Během pěti let od roku 2022 do roku 2026 investuje do výzkumu a vývoje více než 100 miliard RMB. V průběhu 15 až 20 let úsilí se chce společnost Xiaomi stát jedním z pěti největších světových výrobců automobilů a také lídrem ve vyvíjející se sféře globálních špičkových technologií.

„Společnost Xiaomi je poctěna, že byla vybrána do seznamu TIME100 nejvlivnějších společností pro rok 2024,“ uvádí mluvčí společnosti Xiaomi. „Těšíme se, že toto ocenění naplníme tím, že budeme pokračovat ve výrobě produktů, které umožní všem na světě užívat si lepší život díky inovativním technologiím.“

Při sestavování seznamu TIME požádal o nominace z různých odvětví a oslovil svou globální síť přispěvatelů a korespondentů včetně externích odborníků. Poté redaktoři hodnotili jednotlivé kandidáty podle klíčových faktorů, jako je dopad, inovace, ambice a úspěch. Výsledkem je rozmanitá skupina 100 společností, které pomáhají vytyčit zásadní cestu vpřed.

Celý seznam naleznete na: time.com/100companies