Společnost ADATA získala tři ocenění Red Dot Design Awards 2024

Společnost ADATA Technology, přední světový výrobce paměťových modulů a flash pamětí, s radostí oznamuje zisk trojice ocenění Red Dot Design Awards 2024 v kategorii Produktový design. Mezi tři oceněné produkty patří SSD LEGEND 970 PCIe Gen5, externí SSD SD810 a PC skříň BATTLECRUISER II Super Mid-tower od dceřiné značky XPG, rychle rostoucího dodavatele systémů, komponent a periferií pro hráče, esport profesionály a technické nadšence.

SSD LEGEND 970 PCIe Gen5

LEGEND 970 PCIe Gen5 je nejnovější vysokorychlostní SSD disk vyvinutý speciálně pro hráče a tvůrce, kteří usilují o maximální výkon počítače. Díky podpoře nejnovější vysokorychlostní sběrnice PCIe 5.0 dosahuje LEGEND 970 rychlostí sekvenčního čtení/zápisu až 10 000/10 000 MB/s. O stabilitu dlouhodobého vysokorychlostního provozu a chlazení disku SSD se stará patentovaný systém vzduchového chlazení sestávající z dvouvrstvého chladiče z hliníkové slitiny, integrovaného ventilátoru a technologie povrchové krystalizace. Tento jedinečný „aktivní odvod tepla“ snižuje teplotu disku o 10 % ve srovnání s SSD disky vybavenými chladiči bez ventilátoru.

Externí SSD SD810

Externí SSD disk SD810 podporuje přenosový protokol USB 3.2 Gen2 x2 s rychlostí čtení/zápisu až 2 000 MB/s a zároveň je výborně odolný proti vodě, prachu a pádu. Prošel přísným standardem IP68 pro odolnost proti vodě a prachu a může být ponořen do hloubky větší než 1 metr po dobu až 60 minut. Prošel také testem MIL-STD-810G 516.6, čímž prokázal schopnost zmírnit sílu nárazu při prádu a chránit bezpečnost dat. Tento disk splňuje požadavky na vysokorychlostní přístup tvůrců videí nebo zkušených fotografů a zároveň podporuje nejnovější generaci herních konzolí.

Super Mid-tower

Po vítězství v soutěži 2024 Taiwan Excellence Award získala skříň BATTLECRUISER II Super Mid-tower cenu 2024 Red Dot Design Award, která je dalším oceněním exkluzivního designového jazyka „:Exoskeleton“ výrobku. Kromě tohoto jedinečného designového stylu je tato skříň vybavena čtyřmi skleněnými bočnicemi, třemi magnetickými prachovými filtry, nastavitelnými držáky grafických karet a optimalizovaným vedením kabelů, díky čemuž je její provedení moderní a pragmatické zároveň. Tato skříň je určena pro špičkové hráče a počítačové nadšence a nabízí stylový přední panel s přizpůsobitelnými ARGB světelnými efekty. Jeho účinné proudění vzduchu a podpora až 420mm chladiče udržují komponenty chladné během intenzivního hraní nebo tvorby obsahu. Odlišuje ji integrace XPG PRIME BOX pro synchronizované světelné efekty, díky čemuž je univerzální pro hráče, technické nadšence i tvůrce obsahu. Tento design vyvažuje estetiku, funkčnost a uživatelskou přívětivost, poskytuje efektivní proudění vzduchu, správu kabelů a přizpůsobitelné osvětlení.

O Red Dot

Red Dot Design Award je jedním z nejprestižnějších a nejhodnotnějších ocenění kvality a dokonalého designu na světě. Cena se uděluje již od roku 1955 a hodnotí nejlepší návrhy výrobků od výrobců a designérů z celého světa. Kromě produktového designu pořádá Red Dot také soutěže v oblasti komunikačního designu a designových konceptů, přičemž všechny přihlášené práce posuzuje mezinárodní výbor složený z členů odborné poroty.