Společnost ViewSonic uvádí na trh profesionální barevný monitor z řady ColorPro VP76, který jako první na světě disponuje rozšířeným ovladačem ColorPro Wheel

Společnost ViewSonic Corporation, přední světový dodavatel vizuálních řešení, uvádí na trh oceňovaný profesionální monitor ColorPro™ VP2776. Monitor byl vytvořen s ohledem na přesné barvy. Je vybaven exkluzivním ovladačem ColorPro Wheel™, který obsahuje vestavěný kalibrátor barev pro dlouhodobou přesnost barev, a disponuje také širokým barevným gamutem kompatibilním s počítači Apple Mac.

„Pokud jde o design, barva je hlavní a kalibrace je klíčová. Jsme hrdí na to, že můžeme představit náš vlajkový model ColorPro VP2776, který posouvá přesnost barev a design zaměřený na tvůrce o úroveň výše,“ řekl Oscar Lin, generální ředitel divize monitorů společnosti ViewSonic. „S jeho pokročilými funkcemi a nástroji chceme být první volbou všech profesionálů.“

Oceněný design, který zvyšuje kreativitu

Monitor VP2776, který již v minulosti získal řadu ocenění od světových autorit a uznávaných mediálních titulů, byl oceněn za svůj minimalistický design, uživatelský komfort a designově vyspělé funkce. Za zmínku stojí například prestižní ocenění iF Design Award 2021, GOOD DESIGN AWARD 2021 a Smart Space Award 2021 časopisu Wallpaper* v kategorii “Nejchytřejší spolupráce designu a techniky”.

Exkluzivní ovladač ColorPro Wheel poskytuje tvůrcům okamžitý přístup ke kompatibilní softwarové sadě Adobe Creative Suite, softwaru pro úpravy Capture One, přesné kalibraci barev a ovládání nastavení OSD. K monitoru lze navíc připevnit stínítko, které minimalizuje okolní světlo a zajišťuje lepší přesnost barev. Profesionální koloristé nebo tvůrci videí, kteří často pracují v zatemněném prostředí, ocení vestavěné světlo na zadní straně monitoru. Minimalistický podstavec navíc díky elegantnímu designu ušetří místo na pracovním stole.

Vynikající vizuální výkon a barevné schopnosti

Monitor ColorPro VP2776, který je kompatibilní se systémy Mac a VESA DisplayHDR™ 400, se může pochlubit širokým barevným rozsahem 98 % DCI-P3 podle filmových standardů a je validovaný společností Pantone®. Uživatelé se tak mohou dívat na působivé barvy, které jsou konzistentní napříč různými obrazovkami.

Díky vynikající obnovovací frekvenci 165 Hz a technologii Nano IPS je každý snímek ostrý a s jemnými detaily i při zpomalených záběrech. Monitor VP2776 je ideální pro animátory, střihače a herní vývojáře, protože nabízí dokonale plynulý obraz a přesné barvy.

Další informace o profesionálním monitoru ColorPro VP2776 naleznete na globálních webových stránkách společnosti ViewSonic či na jejich YouTube kanále.

Klíčové vlastnosti monitoru ColorPro VP2776

  • 27″ displej 4K VESA DisplayHDR™ 400 Nano IPS (rozlišení 2560 x 1440)
  • Ovladač ColorPro Wheel pro okamžitý přístup ke kompatibilním editačním softwarům Adobe Creative Suite a Capture One, rozšířenou kalibraci barev a nastavení OSD
  • Magnetický stínící kryt a světlo na zadní straně monitoru
  • Vysoce přesné, realistické barvy s 98% pokrytím barevného gamutu DCI-P3 a technologií ICCSync Color Matching Technology
  • Profesionální přesnost barev ověřená společností Pantone®
  • Plynulá grafika díky ultra rychlé obnovovací frekvenci až 165 Hz
  • Maximální konektivita s 90W portem USB-C