Společnost QNAP uvádí na trh TL-R1620Sdc SAS 12 Gb/s JBOD se 16 pozicemi a dvěma řadiči, vhodné pro QNAP NAS se dvěma řadiči a servery Windows

Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, představila 3U rozšiřující úložnou jednotku se 16 pozicemi a dvěma řadiči TL-R1620Sdc SAS 12 Gb/s. Díky podpoře 12Gb/s SAS, technologii Broadcom® SAS DataBolt™ pro optimalizaci šířky pásma a dvoucestnému provedení mini-SAS s redundantním napájením mohou podniky těžit z optimálního výkonu a zvýšené spolehlivosti systému. Až 7 jednotek TL-R1620Sdc lze sériově propojit pro rozšíření kapacity zařízení QNAP NAS se dvěma řadiči a serverů Windows®, což zajišťuje škálovatelnost a vysokou spolehlivost pro kritická úložiště souborových serverů, virtualizaci, dozorování, středně velká datová centra, multimédia a další.

Obrázky ve vysokém rozlišení: TL-R1620Sdc

Pro kritická podniková prostředí doporučujeme použít zařízení NAS s jednotkami TL-R1620Sdc JBOD se dvěma řadiči, abyste vytvořili spolehlivou IT základnu se škálovatelností do budoucna,“ uvedl Jason Hsu, produktový manažer společnosti QNAP, a dodal: „Architektura se dvěma cestami zajišťuje odolnost proti selhání, aby bylo možné nepřetržitě plnit kritické podnikové úkoly a nepřetržitě poskytovat podnikové služby.“

TL-R1620Sdc používá nízkoenergetický expandér SAS a oba řadiče mají tři porty Mini-SAS HD (SFF-8644). Každý široký port SAS kombinuje čtyři kanály SAS 12 Gb/s pro šířku pásma až 48 Gb/s. Prostorově efektivní konstrukce s malou hloubkou umožňuje snadnou instalaci do standardních nebo malých serverových skříní. TL-R1620Sdc pojme šestnáct disků SAS 12 Gb/s nebo 6 Gb/s a podporuje adaptér QNAP QDA-SA2 pro instalaci 2,5” disků SATA, které mohou sdílet výhody dvou portů SAS, což podnikům poskytuje nákladově efektivní možnost rozšíření úložiště v prostředích s odolností proti chybám.

Zařízení TL-R1620Sdc lze používat se zařízením QNAP NAS se dvěma řadiči a na bázi QES a spravovat je pomocí Správce úložiště pro správu úložišť JBOD, jako je nastavení skupin RAID, úložných zásobníků a snímků. Kapacita hostitelského úložiště NAS se může snadno zvětšovat podle potřeb firmy a pojme tak obrovské množství dat nebo záložních souborů.

Hostitelské servery Windows® s kartami SAS HBA PCIe lze připojit k zařízení TL-R1620Sdc a nakonfigurovat clustery S2D (Storage Space Direct) s podporou převzetí služeb při selhání, které umožňují škálování výpočetní/pracovní zátěže. Aplikace QNAP JBOD Manager (K dispozici od 3. čtvrtletí 2021) umožňuje uživatelům systému Windows® spravovat a monitorovat TL-R1620Sdc, zatímco pokročilí uživatelé se mohou připojit pomocí portu konzole RJ45 a používat rozhraní příkazového řádku (CLI).

Klíčové specifikace TL-R1620Sdc
3U s montáží do racku, 16x rychlovýměnné 2,5″/3,5“ pevné disky SAS 12 Gb/s/6 Gb/s nebo SSD, 550W redundantní napájení, 3x široké porty 12 GB/s SAS 3.0 (x4 Lane) Mini-SAS HD (SFF-8644) pro každý řadič, součástí balení jsou 2x kabely mini-SAS

Na rozšiřující jednotku TL-R1620Sdc se dvěma řadiči se vztahuje pětiletá záruka. Další informace můžete získat a na kompletní řadu QNAP NAS se můžete podívat na stránkách www.qnap.com.