Společnost QNAP přidává podporu pro Zabbix

Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, přidala podporu pro Zabbix, software pro monitorování sítě podnikové třídy. S produktem Zabbix mohou systémoví integrátoři a profesionálové v oboru IT snadno používat QNAP NAS jako centralizované platformy pro správu sítě k řízení většího počtu zařízení edge v reálném čase. Správci mohou také zavést Zabbix na více zařízení NAS, aby mohli aktivovat distribuovanou síťovou architekturu ve středních/velkých sítích nebo použít vysokou dostupnost pro zvýšení účinnosti a zabezpečení správy sítě.

Díky kompatibilitě se SNMP a webovému GUI umožňuje Zabbix uživatelům monitorovat síťové služby a využití CPU, využití sítě, paměť a paměťovou kapacitu všech připojených serverů/zařízení kompatibilních se SNMP prostřednictvím ovládacího panelu a zprávě o analýze. Dojde-li k výchozí chybě (například nefunguje síťový server), jsou správci okamžitě upozorněni e-mailem a SMS, čímž je zajištěno řízení sítě v reálném čase a efektivní řešení problémů.

„V tradiční podnikové síti může použití různých switchů, routerů, bran firewall a serverů různých značek vést k problémům se správou a údržbou,“ uvedl Frank Liao, produktový manažer společnosti QNAP. „Použije-li se produkt Zabbix, může zařízení NAS QNAP okamžitě fungovat jako server, který monitoruje všechna síťová zařízení a poskytuje nákladově efektivní řešení centralizované správy sítě.“

QNAP NAS a switche QGD nyní podporují instalaci Zabbix z Virtualization Station Tržiště pro VM. Nasazení technologie Zabbix na více zařízeních NAS nabízí nejen vysoký výkon pro sítě středního/velkého formátu, ale také přijímá vysokou dostupnost, která zaručuje nepřetržité monitorování v případě odpojení jednoho ze serverů Zabbix. Zabbix bude k dispozici také pro servery QuCPE a další aplikace pro cloudové služby společnosti QNAP pro flexibilnější a komplexnější řešení centralizované správy sítě.