Společnost QNAP představuje TS-832X – cenově výhodné vrstvené úložiště NAS s duálními porty 10GbE SFP+ a porty PCIe

Společnost QNAP® Systems, Inc. dnes představila nový model TS-832X, čtyřjádrový NAS s 8 pozic na disky a dvěma vestavěnými porty 10GbE SFP+. Tento model uživatelům nabízí cenově výhodné, vysokorychlostní řešení síťového úložiště. Jedná se také o NAS na architektuře ARM, která podporuje technologii Qtier™ pro automatické vrstvení; sloty PCIe umožňují instalaci periferních karet, jako jsou 10GbE NIC, karty QM2, rozšiřovací karty USB 3.1 10 Gb/s nebo síťové karty pro zvýšení výkonu NAS a potenciálu aplikací.

„TS-832X je jen krok od modelu TS-831X a nabízí pokročilý 64bitový procesor Cortex®-A57, paměť DDR4 a navíc poskytuje výpočetní výkon 32K DMIPS, čímž zvyšuje celkovou výkonnost o 40 %,“ řekl Dan Lin, produktový manažer společnosti QNAP, a dodal: „Spolu s možnostmi připojení 10GbE a možnostmi rozšíření díky PCIe poskytuje velmi cenově výhodné řešení privátního cloudového NAS.“

Model TS-832X je vybaven čtyřjádrovým procesorem Alpine AL-324 1,7 GHz Cortex-A57 od výrobce AnnapurnaLabs, společnosti skupiny Amazon, s 2 GB/8 GB DDR4 RAM paměti (lze rozšířit až na 16 GB), navíc podporuje ukládání do SSD cache. Qtier pak pomáhá při optimalizaci a využití výkonu úložiště. Je vybaven dvěma porty 10GbE SFP+ pro provádění úloh náročných na šířku pásma, jako jsou aplikace s obrovským objemem dat, rychlé zálohování/obnovení a kontejnerizované aplikace.

Model TS-832X zahrnuje dva sloty PCIe, které umožňují větší flexibilitu systému. Díky tomu je ideálním řešením pro organizace a profesionály v oboru, kteří požadují výkon s velkými možnosti rozšíření. Uživatelé si mohou nainstalovat síťovou kartu 10GbE pro snížení zatížení náročného na šířku pásma, kartu USB 3.1 Gen.2 (10 Gb/s) pro přenos velkých mediálních souborů z a do úložiště USB, bezdrátovou síťovou kartu PCIe pro nastavení NAS jako základní bezdrátové pracovní stanice nebo kartu QNAP QM2 pro konfiguraci ukládání do mezipaměti pomocí disků M.2 SSD (disky M.2 SSD se prodávají samostatně). K dostání jsou také karty QM2, které podporují možnost připojení 10GbE (10GBASE-T) a zajištění ukládání do mezipaměti SSD s vysokorychlostním připojením na jediné kartě.

Inteligentní operační systém QTS NAS zjednodušuje správu NAS díky větší flexibilitě a efektivnosti. Blokové snímky umožňují komplexní ochranu dat a okamžité obnovení, takže představují vhodný způsob zmírnění následků ransomwaru. Jako multifunkční řešení NAS pro ukládání, zálohování, sdílení, synchronizaci a centralizovanou správu souborů představuje model TS-832X synonymum pro zvýšení produktivity každodenních úloh. Uživatelé si mohou nainstalovat nejrůznější aplikace z App Center a rozšířit funkce NAS, jako je Container Station pro kontejnerizované aplikace LXC a Docker®, Qfiling pro automatické třídění souborů a QVR Pro pro vytvoření profesionálního dozorovacího systému.

Model TS-832X lze rozšířit tak, aby reagoval na nárůst objemu dat připojením až dvou rozšiřovacích jednotek QNAP (UX-800P a UX-500P). Nevyužitou kapacitu úložiště lze rovněž použít pro rozšíření kapacity dalšího QNAP NAS pomocí technologie VJBOD (Virtual JBOD).

Klíčové parametry
TS-832X-2G: 2 GB DDR4 RAM, lze rozšířit až na 16 GB
TS-832X-8G: 8 GB DDR4 RAM, lze rozšířit až na 16 GB

NAS s 8 šachtami pro 3,5palcové/2,5palcové pevné disky/disky SSD SATA 6 Gb/s; čtyřjádrový procesor Alpine AL-324 1,7 GHz Cortex-A57 od výrobce AnnapurnaLabs, společnosti skupiny Amazon, 64bitový; 1 slot SODIMM DDR4; 2 sloty PCIe (Gen2 x1, Gen2 x2); 2 porty 10GbE SFP+ LAN, 2 porty Gigabit RJ45 LAN; 3 porty USB 3.0; 1 vestavěný reproduktor; 1 3,5 mm výstupní konektor.

Dostupnost
Nový NAS TS-832X bude v brzké době k dostání. Další informace a kompletní produktovou řadu QNAP NAS najdete na stránkách www.qnap.com.