Společnost QNAP představuje stolní NAS QuTS hero TS-hx86

Společnost QNAP® Systems, Inc., významný inovátor v oblasti řešení výpočetní techniky, sítí a úložišť, dnes představila první stolní NAS řady QuTS hero – model TS-hx86. K dostání ve verzi s 6 pozicemi TS-h686 a 8 pozicemi TS-h886 nabízí řada TS-hx86 spolehlivé, avšak cenově výhodné řešení NAS pro malé a střední firmy. Díky procesorům Intel® Xeon® řady D-1600, připojení 2,5GbE, slotům M.2 NVMe Gen 3 ×4 SSD, rozšiřitelnosti PCIe a podpoře až 128 GB paměti DDR4 ECC na úrovni serveru, používá řada TS-hx86 také spolehlivý operační systém QuTS hero na základě ZFS, který nabízí funkce důležité pro obchodní činnost, včetně integrity dat, odstraňování duplicitních položek vložených dat, komprese, snímků, SnapSync v reálném čase a mnoho dalších.

Obrázky ve vysokém rozlišení:
TS-h686
TS-h886

„Naše NAS QuTS hero edice typu rackmount se staly velmi oblíbenými a nyní představujeme modely ve stolním provedení, které jsou vhodné pro malé organizace s nedostatkem prostoru v lokálních serverech,“ řekl David Tsao, produktový manažer společnosti QNAP, a dodal: „Model TS-hx86 se pro tyto organizace hodí dokonale a pomáhá díky ZFS při sdílení souborů pracovních skupin, zvládá problémy spojené s ukládáním velkých dat a poskytuje výjimečný výkon IO a bezproblémovou spolupráci napříč týmy.“

Model NAS TS-hx86 je vybaven dvěma pozicemi pro 2,5″ disky SSD a dvěma sloty M.2 NVMe Gen 3 ×4. Umožňuje konfiguraci s SSD cache za účelem zvýšení výkonu vstupně-výstupních operací za sekundu a snížení latence, což je výhodné především pro databáze a virtualizační aplikace. Čtyři porty 2,5GbE RJ45 podporují Port Trunking a převzetí služeb při selhání a fungují s managovatelnými a nemanagovatelnými QNAP 10GbE/2.5GbE switchi, a pomáhají tak organizacím s implementací vysokorychlostních, zabezpečených a škálovatelných síťových prostředí bez překročení rozpočtu. Součástí jsou duální sloty PCIe pro rozšíření klíčových funkcí NAS, například přidávání síťových karet 5GbE/10GbE/25GbE/40GbE; karet QM2 pro připojení M.2 SSDs nebo 10GbE (10GBASE-T); rozšiřovacích karet QXP pro připojení rozšiřovacích jednotek multi SATA 6 Gb/s a základních grafických karet pro přidání výstupu HDMI, zvýšení výkonu překódování videa/streamování a poskytování GPU výkonu virtuálním počítačům.

Díky systému QuTS hero s podporou ZFS přináší řada TS-hx86 celistvost dat, samoregeneraci dat, a podporuje větší počet konfigurací RAID s trojitou paritou a trojité zrcadlení pro zvýšení ochrany dat. Výkonné odstraňování duplicitních položek vložených dat, komprese a komprimace významně redukují celkové náklady na úložiště – užitečné především pro zvýšení efektivity úložiště SSD při vytváření vysoce opakovaných dat nebo velkého počtu malých souborů, zatímco zlepšují výkonnost náhodného zápisu a životnost SSD. QuTS hero podporuje neomezené snímky a verze pro lepší ochranu dat. Pokročilý nástroj SnapSync v reálném čase podle bloků zajišťuje, aby primární a sekundární NAS měly identická data, čímž zajišťuje maximální podporu pro nepřetržité obchodní operace.

QuTS hero zahrnuje Centrum aplikací a nabízí nejrůznější aplikace s instalací na vyžádání pro rozšíření potenciálu využití NAS. Postupné aplikace umožňují hostovat virtuální počítače a kontejnery, zjednodušit lokální/vzdálené/cloudové zálohování, implementovat řešení zálohování Google G Suite™ a Microsoft 365®, nastavit bránu cloudového úložiště za účelem nasazení hybridních cloudových aplikací, zjednodušení synchronizace souborů napříč zařízeními a týmy a mnohem více.

Klíčové vlastnosti
TS-h686: 4 pozice pro 3,5″ disky, 2 pozice pro 2,5″ disky SSD; procesor Intel® Xeon® D-1602 se 2 jádry/4 vlákny 2,5 GHz (navýšení až na 3,2 GHz), paměť 8 GB DDR4 ECC RAM (2 × 4 GB)
TS-h886: 6 pozic na 3,5″ disky, 2 pozice na 2,5″ disky SSD; procesor Intel® Xeon® D-1622 4 jádra/8 vláken 2,6 GHz (navýšení až na 3,2 GHz), paměť 16 GB DDR4 ECC (2 × 8 GB)

Stolní provedení; pozice pro 2,5″/3,5″ disky SATA 6 Gb/s, 2× sloty M.2 NVMe Gen 3 ×4 SSD; 4× porty 2,5GbE RJ45, 2× sloty PCIe Gen 3 ×8; 3× porty USB 3.2 Gen 1 (5 Gb/s).

Více informací o QuTS hero najdete na https://www.qnap.com/quts-hero/. Více informací a přehled všech modelů QNAP NAS najdete na stránkách www.qnap.com.