Společnost QNAP představuje QuTS hero h5.0 Beta s aktualizovaným kernelem, vylepšeným zabezpečením, okamžitým klonováním a dalšími funkcemi

Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP) představila QuTS hero h5.0 Beta, nejnovější verzi operačního systému NAS na bázi ZFS. Společnost QNAP zve uživatele, aby se zapojili do programu testování beta verze a ještě dnes začali používat QuTS hero h5.0 s aktualizovaným jádrem Linux Kernel 5.10, vylepšeným zabezpečením, podporou WireGuard VPN, okamžitým klonováním snímků a bezplatnou podporou exFAT.

Zapojením do programu testování verze QuTS hero h5.0 Beta a poskytnutím hodnotné zpětné vazby mohou uživatelé pomoci utvářet budoucnost operačních systémů QNAP. Další informace o programu testování verze QuTS hero h5.0 Beta najdete na adrese https://www.qnap.com/quts-hero/

Klíčové nové aplikace a funkce v QuTS hero h5.0:

 • Zvýšené zabezpečení:
  Podporuje TLS 1.3, automaticky aktualizuje operační systém a aplikace, a poskytuje klíče SSH pro ověřování zabezpečení přístupu k NAS.
 • Podpora pro WireGuard VPN:
  Nová verze QVPN 3.0 integruje lehkou a spolehlivou síť WireGuard VPN a poskytuje uživatelům snadno použitelné rozhraní pro nastavení a bezpečné připojení.
 • Vyhrazený ZIL – SLOG:
  Uložením dat ZIL a dat cache pro čtení (L2ARC) na různé disky SSD pro oddělené zpracování zátěže při čtení a zápisu lze těžit z lepšího celkového výkonu systému a lepšího využití a životnosti disků SSD, což je zejména užitečné pro optimalizaci investic do flashových úložišť.
 • Okamžité klonování:
  Provádění okamžitého klonování snímků na sekundárním NAS pomáhá při správě kopií dat a analýze dat bez narušení zpracovávání primárních dat na produkčním serveru.
 • Bezplatná podpora exFAT:
  exFAT je souborový systém, který podporuje soubory až do velikosti 16 EB a je optimalizován pro flashová úložiště (například karty SD a zařízení USB) – pomáhá urychlit přenos a sdílení velkých multimediálních souborů.
 • DA Drive Analyzer s diagnostikou založenou na umělé inteligenci:
  DA Drive Analyzer využívá cloudovou umělou inteligenci společnosti ULINK k predikci očekávané životnosti disků a pomáhá uživatelům plánovat výměnu disků s předstihem, aby se ochránili před výpadky serveru a ztrátou dat.
 • Vylepšené rozpoznávání obrázků pomocí Edge TPU:
  Využitím jednotky Edge TPU v QNAP AI Core (modul s umělou inteligencí pro rozpoznávání obrázků) dokáže QuMagie rychleji rozpoznávat obličeje a předměty, zatímco QVR Face posiluje analýzu videa v reálném čase pro okamžité rozpoznávání obličejů.

Dostupnost
QuTS hero h5.0 Beta si můžete stáhnout na adrese https://www.qnap.com/quts-hero/
Zkontrolujte, zda je váš NAS kompatibilní s QuTS hero h5.0
Poznámka: Funkce se mohou měnit a nemusejí být k dispozici pro všechny produkty společnosti QNAP.