Společnost QNAP představuje QuTS hero h4.5.2 na bázi ZFS

Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP) oficiálně představila operační systém QuTS hero h4.5.2 pro NAS. Díky řadě vylepšení oproti předchozí verzi přidává QuTS hero h4.5.2 podporu pro SnapSync v reálném čase pro realizaci synchronizace dat pro zálohování důležitých dat, a patentovaný algoritmus QSAL (QNAP SSD Antiwear Leveling), který zabraňuje současným selháním více SSD pro vyšší ochranu dat a spolehlivost systému.

Zajistěte důkladnou ochranu dat pomocí SnapSync v reálném čase
QuTS hero je založen na 128bitovém souborovém systému ZFS, který klade důraz na integritu dat a nabízí samoregenerování dat, takže je ideální pro podniková datová úložiště, která vyžadují proaktivní ochranu dat. Kvůli zajištění nekompromisní obnovy po havárii a ochraně před ransomwarem podporuje QuTS hero téměř neomezený počet snímků, které umožňují vyvážené vytváření verzí snímků. Technologie Copy on Write (kopírování při zápisu) umožňuje vytvářet snímky téměř okamžitě bez vlivu na probíhající zápis dat. Pokročilá bloková technologie SnapSync v reálném čase okamžitě synchronizuje změny dat s cílovým úložištěm, aby primární a sekundární zařízení NAS vždy uchovávala stejná data, což zajistí obnovení po havárii v reálném čase s minimálním RPO a bez ztráty dat.

Zabraňte současnému selhání více SSD pomocí QSAL
S rostoucím používáním SSD se podniky musí připravit na větší riziko ztráty dat kvůli obtížím při získávání dat z mrtvého SSD. Algoritmus QSAL pravidelně zjišťuje životnost a trvanlivost SSD RAID. Když je životnost SSD na posledních 50 %, QSAL bude dynamicky distribuovat prostor pro nadměrné využívání, aby zaručil, že každý disk SSD bude mít dostatek času na přebudování, než dosáhne konce životnosti. To může účinně zabránit současnému selhání více SSD a zlepšit spolehlivost celého systému. QSAL má malý vliv na využití úložného prostoru, ale významně zlepšuje celkovou ochranu dat pro úložiště typu flash.

Další klíčové vlastnosti QuTS hero:
– Cache pro čtení hlavní paměti (L1 ARC), SSD cache pro čtení druhé úrovně (L2 ARC) a ZFS Intent Log (ZIL) pro synchronní transakce s ochranou proti výpadku proudu za zvýšení výkonu a zabezpečení.
– Podporuje kapacitu až 1 petabajt pro jednotlivé sdílené složky.
– Podporuje nativní zpracování standardních úrovní RAID a dalších rozvržení ZFS RAID (RAID Z) a flexibilní architekturu zásobníku úložišť. RAID Triple Parity a Triple Mirror zajišťují vyšší úrovně ochrany dat.
– Bloková inline deduplikace dat, komprese a komprimace snižují velikost souborů pro úsporu místa úložiště, optimalizace výkonu a zároveň zvýšení životnosti SSD.
– Podporuje automatické zavádění WORM WORM (Write Once, Read Many) se používá k zabránění modifikace uložených dat. Data ve sdílených složkách WORM lze pouze zapisovat a nelze je odstranit ani upravit, aby byla zajištěna integrita dat.
– Hardwarová akcelerace AES-NI zvyšuje efektivitu podepisování dat a šifrování/dešifrování přes SMB 3.
– Poskytuje App Center s aplikacemi na vyžádání umožňujícími NAS hostovat virtuální počítače a kontejnery, provádět lokální/vzdálené/cloudové zálohování, vytvářet brány cloudových úložišť a mnoho dalšího.

Další informace o funkcích QuTS hero a modelech NAS najdete na adrese https://www.qnap.com/quts-hero/.
Specifikace funkcí se mohou lišit bez předchozího oznámení.