Společnost QNAP představuje QMiro-201W a QMiroPlus-201W

Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP), přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, představila QMiro-201W a QMiroPlus-201W. Oba směrovače (routery) poskytují řešení pro Home Cloud a pro třípásmovou síť Mesh Wi-Fi SD-WAN umožňující vysoké pokrytí sítí Mesh Wi-Fi a aplikace pro ukládání dat. Díky zavedení cloudu QuWAN SD-WAN, zabezpečení Zero Trust a řešení domácího cloudu umožňuje řada QMiro jednoduchou a bezpečnou domácí Wi-Fi a cloudové úložiště se vzdálenými síťovými aplikacemi.

Obrázky ve vysokém rozlišení:
QMiroPlus-201W
QMiro-201W

Zařízení QMiro-201W a QMiroPlus-201W jako první řada směrovačů pro Mesh Wi-Fi poskytují jak stabilní Mesh Wi-Fi v domácnostech, tak připojení SD-WAN VPN pro vzdálené pracovníky,“ uvedl Frank Liao, produktový manažer společnosti QNAP, a dodal: „Díky řešení Home Cloud 2.0 zařízení QMiroPlus-201W značně zjednodušuje nasazení domácího privátního cloudu a nabízí uživatelsky přívětivé prostředí pro domácí uživatele. Vzdáleným pracovníkům také poskytuje efektivní přístup mezi podnikovým, domácím a veřejným cloudem.“

Zařízení QMiro-201W a QMiroPlus-201W podporují třípásmový bezdrátový přenos Wi-Fi 5 a předávání sítě Mesh Wi-Fi, což zajišťuje stabilní připojení Wi-Fi a vyšší kvalitu signálu prostřednictvím sítě Mesh Wi-Fi. QMiroPlus-201W také obsahuje dvě 2,5″ pozice pro disky SATA a je integrovaným řešením směrovače Mesh Wi-Fi a NAS pro zavedení zabezpečeného domácího cloudu. Řešení Home Cloud 2.0 poskytuje uživatelsky přívětivé rozhraní a různé aplikace (včetně QuMagie, File Station, PLEX a QUSBCam2), díky nimž mohou uživatelé využívat zjednodušené cloudové prostředí. Spolu s Qsync, Hybrid Backup Sync (HBS) a HybridMount mohou uživatelé snadno využívat synchronizaci a zálohování dat nebo řešení veřejného cloudového úložiště. Zavedení sítě pro chytrý domácí cloud je ještě snazší díky exkluzivní mobilní aplikaci QuRouter od společnosti QNAP. Díky aplikaci máte stav připojení zařízení, síťový provoz, bezdrátové uživatele a další informace na dosah ruky.

Využitím integrovaného řešení QuWAN SD-WAN v zařízeních QMiro-201W a QMiroPlus-201W k nastavení zabezpečených tunelů sítě Mesh VPN s různými zařízeními QNAP (např. NAS, switchů QGD a směrovačů QHora) mohou vzdálení pracovníci využívat nejen plynulé online schůzky a přenos dat/hlasu, ale také připojovat úložiště z podnikového NAS k jejich QMiroPlus-201W pro rychlý a pohodlný přístup k důležitým souborům. Modely QMiro-201W a QMiroPlus-201W dodržují koncept zabezpečení Zero Trust, který zvyšuje zabezpečení přístupu mezi podnikovou sítí VPN a hraničními připojeními pro práci na dálku. S podnikovým VAP (Virtuální AP) mohou pracovníci IT konfigurovat až čtyři exkluzivní skupiny SSID pro různá oddělení nebo aplikační služby. Šifrování Wi-Fi zajišťuje, že uživatelé mohou využívat vysokorychlostní bezdrátový přenos s maximálním zabezpečením. Zařízení QMiro-201W a QMiroPlus-201W také podporují rodičovskou kontrolu k ochraně dětí před nevhodným obsahem. SD-WAN také poskytuje šifrování IPsec VPN a Deep Packet Inspection, aby byla zajištěna bezpečnost síťového přenosu VPN.

Zařízení QMiro-201W a QMiroPlus-201W ve stylové šedé Morandi navržené pro moderní domácnosti nabízejí také nízkou hlučnost, takže je zajištěn chladný, stabilní a tichý provoz i při velkém zatížení. Uživatelé si mohou flexibilně zakoupit jeden QMiroPlus-201W a větší množství směrovačů QMiro-201W Mesh Wi-Fi, aby si vytvořili kompletní domácí prostředí Wi-Fi s vysokým pokrytím sítě Mesh Wi-Fi*.

Poznámka: Až čtyři chytré směrovače QMiroPlus-201W a směrovače QMiro-201W Mesh Wi-Fi (1 směrovač + 3 satelity) lze zavést na jednom místě.

Hlavní specifikace
QMiro-201W
Čtyřjádrový procesor Qualcomm, 512 MB paměti DDR3, dvě skryté dvoupásmové (2,4G/5G) antény, dvě skryté jednopásmové (5GHz) antény; podporuje třípásmový bezdrátový přenos Mesh Wi-Fi 5 (IEEE 802.11ac a 802.11a/b/g/n) 2,4 GHz/5 GHz, MU-MIMO, OFDM; 2 x port 1GbE RJ45 (1G / 100M/ 10M); 1 x port USB 3.2 Gen 1; přesměrování portů, VPN a řízení přístupu.
QMiroPlus-201W
Čtyřjádrový procesor Qualcomm, 512 MB paměti DDR3, 2,5″ pozice pro disky SATA, dvě skryté dvoupásmové antény (2,4G/5G), dvě skryté jednopásmové antény (5 GHz); podporuje třípásmový bezdrátový přenos Mesh Wi-Fi 5 (IEEE 802.11ac a 802.11a/b/g/n) 2,4 GHz/5 GHz, MU-MIMO, OFDM; 1 x hostitelský port pro správu 2,5GbE; 4 x port 1GbE RJ45 (1G / 100M/ 10M); 1 x port USB 3.2 Gen 1; přesměrování portů, VPN a řízení přístupu.

Kde je možné nákup realizovat
QMiro-201W a QMiroPlus-201W budou brzy k dispozici. Další informace o produktech QNAP, včetně toho, kde koupit, najdete na stránce www.qnap.com.